محمد نصرتی، مسعود جاهد،فاروق آزادیان، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران

آلبوم «این سو و آن سو» منتشر شد

19 شهریور 1399 11:17 ق.ظ ایران

آلبوم موسیقی ایرانی «این سو و آن سو» اثر تازه‌ای از محمد نصرتی، مسعود جاهد و فاروق آزادیان، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «خورشید آهنگ پارسی» روانه بازار موسیقی شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، آلبوم موسیقی ایرانی «این سو و آن سو» اثر تازه‌ای از محمد نصرتی، مسعود جاهد و فاروق آزادیان، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «خورشید آهنگ پارسی» روانه بازار موسیقی شد.

این اثر در قالب ۷ قطعه به عناوین «رنگ ابوعطا-حسن کسایی»، «پیش درآمد دشتی-رضا محجوبی»، «تمرین دشتی-ابوالحسن صبا»، «پیش درآمد ماهور-درویش خان»، «رنگ ماهور-درویش خان»، «رنگ دشتی-حبیب سماعی»، «زرد ملیجه، در قفس-ابوالحسن صبا» ساخته و پرداخته شده است که مسعود جاهد (نی) و فاروق آزادیان (تار و سه تار) به هنرنمایی پرداخته‌اند و البته در قطعه آخر، سامان احتشامی نیز به عنوان نوازنده پیانو حضور و همکاری داشته است.

در بخشی از بروشور اثر درباره آن آمده است:

«نام این آلبوم را گذاشتیم: این‌سو و آن‌سو، زیرا این‌سو، اینجا در این زمان ماییم نسل امروز که وارث و میراث‌دار گذشتگانیم و گاهی به آن متکی می‌شویم و گاهی هم از آن گریز می‌زنیم و هر از گاهی احساس خود بودن می‌کنیم. در مقابل و در آن‌سوی ما، نسل دیروز گذشتگانی‌اند بی‌بدیل که خالق آثار ماندگارند، آثاری که هنوز بوی تازگی می‌دهند و وقتی کنار کارهای جدید قرار می‌گیرند، در قیاس یک سرو گردن بالاترند. این سطح هنری از سر اتفاق نیست، بلکه زاییده یک اندیشه و جریان فکری است، به همین دلیل ما موسیقیدانان امروز با این منبع و آثار هنری با احترام برخورد می‌کنیم.»

امین بانی هوای دوری