دانلود اپلیکیشن واوموزیک
سید هاشم احمدوند، رضا طیبی ، حمید خزایی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان

آلبوم “مرثیه ناتمام: آوازهایی برای اربعین” منتشر شد

اکتبر 5, 2020 10:18 ق.ظ ایران

امیر مداح، سید هاشم احمدوند، رضا طیبی و حمید خزایی خوانندگان آلبوم هستند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، “مرثیه ناتمام: آوازهایی برای اربعین” شامل آوازهایی برای اربعین، توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

این آلبوم با آواز چهار خواننده موسیقی دستگاهی ایران امیر مداح، سید هاشم احمدوند، رضا طیبی و حمید خزایی با اشعاری از محمدعلی بهمنی، علیرضا قزوه، غلامرضا طریقی، غزاله شریفیان، سید محمدمهدی شفیعی، میلاد عرفان پور، بیت‌الله جعفری و محمدمهدی سیار در هشت قطعه تولید شده است.

در این آلبوم برای فرهنگ‌سازی صحیح در موسیقی عزاداری به بهره‌گیری از دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی ازجمله راست پنجگاه، سه‌گاه، نوا، چهارگاه، شوشتری و دشتی پرداخته شده است.

 

هنر آوازخوانی، از دیرباز در آئین‌های سوگواری و تعزیه سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حضوری پررنگ، جدی و انکارناپذیر داشته است، به‌گونه‌ای که برترین تعزیه‌خوانان گذشته، برترین آوازخوانان دوره خود نیز بوده‌اند. آوازخوانانی مسلط به زیر و بم، فراز و فرود، ظرایف این هنر ملی ایران و علاوه بر این به اعتقاد بر رستاخیز کربلا، که با شور و شوق تمام، نغمات جان‌بخش خود را سر داده‌اند.

“مرثیه ناتمام: آوازهایی برای اربعین” که با حضور شاعران و آوازخوانانی از سه نسل مختلف آماده شده، نشانه‌ای از ادامه حیات پرافتخار دو هنر شعر و آواز و تلفیق هنرمندانه این دو، در این مرز و بوم و تلاشی برای ادای دین و پاسداشت حادثه عاشورا، در جهت فرهنگ‌سازی صحیح ارائه اثر هنری فاخر مرتبط با این واقعه تاریخی در عصر حاضر است.

علاقه‌مندان به تهیه این آلبوم می‌توانند با مراجعه به سایت بیپ تیونز و یا استفاده از لینک زیر جهت تهیه آلبوم اقدام نمایند.

مهدی احمدوند عزیزُم