نیل یانگ،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی جهان،واوموزیک،vavmusic

آلبوم «نیل یانگ» پس از ۴۵ سال منتشر می‌شود

29 اردیبهشت 1399 11:30 ق.ظ جهان

آلبوم گم‌شده «خانه‌زاد» اثر نیل یانگ (خواننده و ترانه‌سرای کانادایی) که 45 سال پیش (1975) ساخته شده بود، ماه آینده منتشر شود. این آلبوم که یانگ آن را پلی نشنیده میان آلبوم‌های «برداشت» و «زمانش می‌رسد» توصیف می‌کند، دوازده قطعه دارد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پنج آهنگ از این آلبوم در آلبوم‌های دیگر آقای یانگ منتشر شده‌اند. این خواننده در گفت‌وگویی با ایندیپندنت درباره‌ی این اثر گفته است: «معذرت می‌خواهم. این آلبوم خانه‌زاد باید حدود دو سال بعد از آلبوم برداشت منتشر می‌شد. داستان غم‌انگیز یک رابطه عاشقانه است، داستان آسیب‌هایی که وارد می‌شود و قلب‌هایی که می‌شکند.

 

خودم دیگر نمی‌توانستم به آن گوش دهم و می‌خواستم از آن مرحله از زندگی‌ام عبور کنم. برای همین آن را برای خودم نگاه داشتم و در انتهای گاوصندوق روی قفسه کتابخانه و در ژرف‌ترین جای مغزم پنهانش کردم … ولی باید آن را به اشتراک می‌گذاشتم. واقعا زیبا است و دقیقا به همین خاطر آن زمان آن را ساختم.»

او ادامه داد: «بعضی اوقات زندگی دردناک است، منظورم را می‌فهمید. این یکی از مواردی است که قسر در رفت. اولین بار به صورت آنالوگ در سال ۱۹۷۴ و اوایل ۱۹۷۵ ضبط شد و اکنون با بازیابی نوارهای اصلی و عشق و علاقه بسیار جان هانلون احیا شده است. لیوان هلم نوازنده درام بعضی از آهنگ‌ها و کارل تی هیمل درام‌نواز آهنگ‌های دیگر است.

امیلو هریس در یکی از آهنگ‌ها می‌خواند. خانه‌زاد شامل یک دکلمه است و بسیاری از آهنگ‌ها تک‌نوازی‌هایی دارند که تاکنون منتشر یا شنیده نشده است. بعضی از آهنگ‌های بی‌نظیر این آلبوم هم توسط گروهی از دوستانم نواخته شده است، از جمله بن کیث نوازنده گیتار پدالی، تیم دراموند نوازنده گیتار بیس و استن زیلست نوازنده پیانو.»

این آلبوم در سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود که اولین انتشار از آرشیو ما برای دهه جدید است. انتشار این خبر بعد از آن اتفاق افتاد که نیل یانگ تایید کرد آلبوم آرشیوی راه فراوان که شامل آهنگ‌های ساخته شده در طول تور جهانی سال ۱۹۸۶ او به همراه تیمش، کریزی هورس ( اسب دیوانه) است، سال آینده منتشر خواهد شد.

امین بانی هوای دوری