باربد هنرمند ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران،واوموزیک ، vavmusic

اجرای مجدد پرفورمنس «ریشه در باد» به دلیل کرونا به تعویق افتاد

17 اسفند 1398 8:16 ق.ظ ایران

«باربد هنرمند» از لغو اجرای مجدد پرفورمنس «ریشه در باد» به علت شیوع بیماری کرونا خبر داد. این پرفورمنس که از 21 دی ماه طی چهار هفته و هر هفته یک شب در سالن شماره یک پردیس تئاتر سپند بر اساس آلبوم داستان‌محور «ریشه در باد» اثر باربد هنرمند روی صحنه رفته بود. اما با شیوع ویروس کرونا تمدید مجدد پرفورمنس این آهنگساز و خواننده لغو شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، «باربد هنرمند» که آلبوم «ریشه در باد» را در قالب 8 قطعه به نام‌های «باغبان وفادار» (اول و دوم)، «شکوفه‌های تو در باغ»، «آفت‌ها»، «روز کذایی» (حمله آفت‌ها)، «سرود گرگ‌های پیروز»، «خلوت گندم‌ها» و «تنیده در باد» در کارنامه هنری خود دارد، در مورد این پرفورمنس توضیح داد: «قطعات ریشه در باد داستانی را در بستر موسیقی روایت می‌کنند که روایتی از گذشته یک هنرمند است که در استعاره ذهنی وی در قالب یک باغ و باغبانش شکل می‌گیرد و پس از سال‌ها در دیداری با معشوق جوانی‌اش این خاطرات و دغدغه‌ها به تصویر کشیده می‌شوند.

در واقع، تلفیقی از دو هنر در این آلبوم کنار هم جای گرفته است. تمام جزئیات تصویرسازی و فضاسازی نه با استفاده از المان‌های بصری بلکه با تکیه بر درک شنوایی مخاطب به او القا می‌شوند و بنده در کنار اجرا و ساخت موسیقی، نوازندگی گیتار الکتریک و گیتار آکوستیک را نیز برعهده داشته‌ام».

وی ادامه داد: «این پرفورمنس به علت خلق هارمونی میان موسیقی، حرکت و تصویر در بستری واحد و انسجام یافته، اجرایی است با ساختاری متفاوت نسبت به آنچه این روزها بر صحنه تئاتر شاهدش هستیم. خوشحالم که در چهار اجرای نخست که با شیوع بیماری، متاسفانه امکان تمدید آن تا پایان سال وجود ندارد، بازخورد خوبی از مخاطب دریافت کردم. همچنین می‌بایست از هومن ایرائی (گیتار فلامنکو)، محمدجواد بهرامی (پیانو)، یاسمین ابوحیدری (ویولنسل)، میلاد عباسی (درامز)، آرین دارابی (کلارینت و هارمونیکا)، رضا حقیقی و علی پهلوانی (گیتار بیس) که به عنوان نوازنده در کنار من حضور داشتند و مصطفا مرادیان (طراح صحنه)، عطا سرمست (تصویربردار و تدوینگر)، احسان طاهری (نقاشی دیجیتال)، سجاد شریفی فر (پرفورمر)، رها امامی (دستیار تولید)، فاطمه شکورلو (دستیار نور)، محمدرضا گنجی (مسئول فنی) که دیگر عوامل تولید آن بودند تشکر کنم».

باربد هنرمند درباره «ریشه در باد» افزود: «این پرفورمنس در هشت اپیزود پیوسته از تک‌نوازی و دوئت با تم‌های کلاسیک و باروک تا گروه‌نوازی در سبک‌های معاصر و راک اجرا شد. و همچون آلبوم ریشه در باد که به صورت داستانی مفهومی و لایه‌ای طراحی شده است. پرفورمنس نیز به شکلی طراحی شد که هنر بتواند توجه عمیق‌تری از مخاطب را طلب کند. ویدئو آرت و اجرای پرفورمر المان‌‌های دیداری این اثر هستند که در ترکیب با بخش موسیقی، قالبی واحد و منحصر به فرد را شکل می‌دهند».

باربد هنرمند در پایان اضافه کرد: «قرار بود طی اسفند ماه، ابتدا این اثر در قالبی دیگر به عنوان یک رویداد شنیداری-انفرادی در چند گالری در تهران به اجرا درآید و سپس تا پایان سال، برای دومین بار در پردیس تئاتر سپند روی صحنه برود که با اتفاق پیش آمده و تعطیلی گالری‌ها و سالن‌های تئاتر به احتمال زیاد، تمدید پرفورمنس تا اواخر بهار به تعویق خواهد افتاد».

امین بانی هوای دوری