شهرام ناظری ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران ، واوموزیک ، vavmusic

اجرای گروه سمان به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد

21 اسفند 1398 1:25 ب.ظ ایران

گروه سمان به آهنگسازی ارشک رفیعی قرار بود بعد از 10 سال در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه برود که این اجرا به دلیل شیوع ویروس کرونا به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک : برگزاری کنسرت گروه سمان به آهنگسازی ارشک رفیعی آهنگساز و نوازنده به دلیل لغو برنامه‌ها و فعالیت‌های هنری به سال آینده موکول شد.

 

 

این گروه قرار بود بعد از 10 سال روز 17 اسفندماه در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه برود که این اجرا به دلیل شیوع ویروس کرونا به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد.

رفیعی که مؤسس گروه سمان هم هست، دراین‌باره توضیح داد: ما در بیش از بیست سال فعالیت گروه کنسرت‌های بسیاری در ایران و خارج از ایران به‌ صحنه برده‌ایم. پس از چند سال وقفه قرار بود با رپرتواری از موسیقی ایرانی در خدمت مخاطبان عزیز باشیم که میسر نشد و کنسرت ما به سال بعد موکول شد.

ارشک رفیعی سرپرست و نوازنده سه‌تار، محمدجواد یزدچی، سمن صرامی، کتایون ساکت و پریچهر محبی به‌عنوان خواننده در گروه سمان حضور دارند و بهراد بنایی (سه‌تار)، سعید همتیان (نی)، کاوه صالحی (عود)، مینو اصحابی (کمانچه)، صابر قدسی زاد و ارشیا میرزایی (سازهای کوبه‌ای)، ملودی پازوکی (پیانو)، امین عطایی، محمود عربانی، پویا دهلاری، رایین نورانی، بهارک مهدی، فرناز خاکپور، شهره مهرآبادی، نفیسه محمودی و یگانه حسینی نیا (ویولن)، دانیال جورابچی، داریوش حجازی، الهام عادلی و اشکان نظر (ویولا) به همراه غزاله شیرازی و کورش کشاورز (ویولنسل) دیگر اعضای گروه را تشکیل می‌دهند.

رفیعی پیش از این آلبوم‌های “سماع سرد” به خوانندگی مظفر شفیعی، “خانه خورشید” به خوانندگی قاسم رفعتی و “نیما یوشیج” به خوانندگی شهرام ناظری را به بازار داده است و سازنده آهنگ‌های “ایران برگر‌”، “برگ‌ریزان” و “جان جانم” – هر سه با خوانندگی استاد شهرام ناظری- نیز هست. او همچنین آهنگساز فیلم‌های “ایران برگر” به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، “حکایت عاشقی” به کارگردانی احمد رمضان‌زاده و دو فیلم “اینجا تهران است” و “هامین” به کارگردانی افشین علیزاده است و از آثار او در موسیقی متن سریال “شبِ” تولید شبکه اچ‌بی‌او با بازی پیمان معادی استفاده شد.

حمید هیراد هزار و یک شب