دانلود اپلیکیشن واوموزیک
جشنواره موسیقی فجر ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک ، vavmusic

اجرای گروه لیرا در آخرین شب جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی

فوریه 20, 2020 12:34 ب.ظ ایران

گروه موسیقی لیرا با هنرنمایی آرش هژیرآزاد، یگانه حسینی‌نیا و عرفان عاصمی‌نژاد روی صحنه رفت.

سالن برج آزادی چهارشنبه 30 بهمن‌ماه در آخرین شب اجراهای سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در این سالن، میزبان گروه لیرا به سرپرستی آرش هژیرآزاد بود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، گروه لیرا در این کنسرت قطعاتی همچون “طلوع”، “تاج خورشیدی”، “اینترمتزو در سل مینور (پیانو سولو)”، “تهران-مریخ”، “رمانس برای آندرومدا”، “کویر مرکزی 1 (رمینور)”، “توکاتا در فامینور (پیانو سولو)”، “کویر مرکزی 2 (فامینور)”، “آلگرو در می مینور (پیانو سولو)”، “کویر مرکزی 3 (زمستان سرد)”، “پاندورا”، “مولکول‌های حیات (الکترو انوانسیون)”، “پیانویی در مدار”، “سفر میان ستاره‌ای”، “سیاه‌چاله”، “منظومه خورشیدی”، “از میان اتمسفر”، “سحابی” و “شفق قطبی” را اجرا کردند.

آرش هژیرآزاد سرپرست گروه و نوازنده پیانو و کیبورد، یگانه حسینی‌نیا نوازنده ویولن و عرفان عاصمی‌نژاد نوازنده مهمان درامز اعضای ارکستر این گروه را تشکیل دادند.

دوئت لیرا حاصل هم‌نشینی زوج هنرمند آرش هژیرآزاد و همسرش یگانه حسینی‌نیا است. این دو هنرمند فارغ‌التحصیل رشته نوازندگی از دانشگاه تهران هستند و حسینی‌نیا مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در رشته نوازندگی ویولن از دانشگاه هنر کسب کرده است. این زوج هنرمند علاوه بر برگزاری کنسرت‌های دانشجویی، رسیتال‌های مختلفی را نیز برگزار و تاکنون دو آلبوم موسیقی با عناوین “دوئت پیانو ویولن (تهران-مریخ)” و “هشت دقیقه و بیست ثانیه” را منتشر کرده‌اند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر چهارشنبه 23 بهمن در تهران آغاز شد و پنجشنبه اول اسفند به کار خود خاتمه می‌دهد.

پازل بند خبری آمده