احتمال برگزاری آنلاین جشنواره موسیقی امیرجاهدواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

حمیدرضا عاطفی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

حمیدرضا عاطفی، دبیر هنری جشنواره موسیقی امیرجاهد می‌گوید اگر تا بهار سال آینده اوضاع طبیعی نشد، سومین دوره این رویداد به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نشد و با توجه به شرایط پیش‌آمده، شورای سیاست‌گذاری تصمیم به تمدید مهلت ارسال آثار تا پایان بهمن‌ماه سال جاری گرفت تا مرحله نهایی جشنواره در سال ۱۴۰۰ برگزار شود.

در این جشنواره که شامل سه بخش موسیقی ایرانی (دونوازی، گروه‌نوازی و آواز)، موسیقی کلاسیک (دونوازی، گروه‌نوازی و آواز) و پژوهش در زمینه موسیقی شهری است، افراد متقاضی و گروه‌های موسیقی با توجه به رده سنی و سوابق آموزشی پس از ارزیابی اولیه و کسب مجوز، به رقابت خواهند پرداخت.

حمیدرضا عاطفی دبیر هنری جشنواره موسیقی امیرجاهد درباره وضعیت برگزاری این دوره به خبرنگار هنرآنلاین گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم جشنواره را برگزار کنیم و جشنواره یک سال به تعویق افتاد. سومین دوره این رویداد فعلاً در مرحله دریافت آثار است و ما هم مهلت آثار را تا اواخر بهمن‌ماه تمدید کرده‌ایم. آثار به‌صورت دی‌وی‌دی دریافت می‌شود تا زمان بازبینی داوران فرا برسد.

وی با اشاره به این که احتمالاً سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد در بهار سال آینده برگزار خواهد شد، بیان کرد: درباره نحوه برگزاری آن نیز باید بگویم، اگر تا بهار سال آینده اوضاع طبیعی شد، قطعاً به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد، در غیر این‌ صورت مجبور هستیم جشنواره را به‌صورت آنلاین برگزار کنیم.

عاطفی اظهار داشت: جشنواره موسیقی امیرجاهد مانند دیگر جشنواره‌ها تا حدودی یک روال مشخص دارد. تفاوت آن با جشنواره‌های دیگر این است که در این جشنواره تک‌نوازی نداریم.

عاطفی در رابطه با هدف اصلی این جشنواره، تصریح کرد: اکثر جشنواره‌های موسیقی یک هدف عمومی و عام دارند که آن هم گسترش موسیقی درست و سالم، توجه به فرهنگ موسیقایی کشور و مسائلی از این دست است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما در جشنواره موسیقی امیرجاهد مشخصاً توجه به استعدادهای جوان و کشف استعدادهای درخشان در بین نوجوان و افرادی است که در شهرستان‌های کوچک و مناطق محروم زندگی می‌کنند ولی شرایط و زمینه مناسب برایشان دادن آن‌ها در زمینه موسیقی وجود ندارد. این جشنواره یک زمینه‌ای ایجاد می‌کند که این استعدادها به روی صحنه بیایند تا استعداد آن‌ها توسط داوران کشف شود.

سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد به همت خانه موسیقی ایران، شهرداری تهران و خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد برگزار می‌شود.  • 2,170 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

علی اوجی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از کرونا ادامه می‌یابد

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از دوران کرونا و با شروع دوباره اجراهای موسیقی از سر گرفته می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این خبر را «علی اوجی»، تهیه‌کننده ارکستر سمفونیک آوام، به داده است. او اعلام کرد که طی حدوداً یک سال اخیر که از تعطیلی اجباری کنسرت‌های موسیقی به دلیل شیوع ویروس
  • 2,824 نگاه
مشــاهده ادامه
حمیدرضا نصیری فرد ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نقدی به «نام پرستی» و تعصب در موسیقی

نصیری فرد نوازنده و مدرس دف و سازهای کوبه ای، به تازگی اثر تازه خود را بنام «بامداد» راهی بازار کرده. این اثر با چیدمانی ۲۲ قطعه ای منتشر شده و نصیری فرد میگوید نت‌نگاری قطعات نیز به زودی به صورت کتاب ارائه خواهد شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، حمیدرضا نصیری فرد، در
  • 1,112 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا بهرام ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد

رضا بهرام خواننده سرشناس موسیقی پاپ با اعلام دوباره بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری اجرای آثار هنری، تازه ترین کنسرت خود را در روزهای کرونایی را برگزار می‌کند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پس از اعلام رسمی بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری و اجرای آثار هنری در حوزه‌های موسیقی، تئاتر و سینما اگرچه همان
  • 2,840 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره تجسمی فجر ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند

۷۰ اثر شامل ۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس، برای حضور در رشته عکاسی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‌شدند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فرهاد فخریان روغنی که با همراهی حسن غفاری و مهدی وثوق نیا داوری این دوره از آثار رشته عکاسی جشنواره تجسمی فجر را به عهده
  • 2,829 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید