از رستاک و ارکستر رتوریک تا تنبور دالاهو و ماکان بندواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

جشنواره موسیقی فجر , ماکان بند ، گروه رستاک ،امیرعباس گلاب ، اخبار موسیقی

گروه رستاک، ارکستر رتوریک، کر اردیبهشت، ضابط نبی‌زاده، جز بنفش، مقام چیلر، تنبور دالاهو، خسروان، ترانه، امیرعباس گلاب و ماکان بند روز یکشنبه در قالب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تهران برنامه اجرا می‌کنند.سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر یکشنبه ۲۶ بهمن در شش سالن مختلف شاهد ۱۱ اجرای صحنه‌ای خواهد بود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک  گروه رستاک، ارکستر رتوریک، کر اردیبهشت، ضابط نبی‌زاده، جز بنفش، مقام چیلر، تنبور دالاهو، خسروان، ترانه، امیرعباس گلاب و ماکان بند روز یکشنبه در قالب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تهران برنامه اجرا می‌کنند.

تالار وحدت ، گروه رستاک

کنسرت گروه رستاک به سرپرستی سیامک سپهری یکشنبه ۲۷ بهمن در دو سئانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

این گروه قرار است گلچینی از محبوب‌ترین قطعات خود را برای مخاطبانش اجرا کند. سیامک سپهری (سرپرست گروه و نوازنده تار)، فرزاد مرادی (نوازنده عود)، بهزاد مرادی (خواننده)، اکبر اسماعیلی پور (نوازنده تار)، دینا دوستی (نوازنده کمانچه و کمانچه آلتو)، صبا جمالی (نوازنده قانون)، یاسمن نجم‌الدین (نوازنده قانون)، سپهر سعادتی (نوازنده کنترباس)، حامد بلندهمت (نوازنده بالابان)، مجید پوستی، امید مصطفوی و یاور احمدی فر (سازهای کوبه‌ای)، المیرا قنبری و سوما نوروزی (گروه کُر) اعضای گروه رستاک را تشکیل می‌دهند.

تالار رودکی

ارکستر رتوریک

کنسرت ارکستر موسیقی رتوریک به رهبری رضا مریوند یکشنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار خواهد شد.

ارکستر موسیقی رتوریک در سال ۱۳۹۲ به مدیریت هنری و رهبری رضا مریوند با هدف اجرا و معرفی آثار موسیقی کلاسیک و اپراتیک تشکیل شد. رویکرد ارکستر در اجرای آثار موسیقیدانان به‌گونه‌ای بوده است که قطعات هم غنای موسیقایی و تکنیکی داشته باشند و هم میان مخاطب عام با موسیقی کلاسیک پیوندی ایجاد کند.

گروه کُر اردیبهشت

کنسرت گروه کُر اردیبهشت به رهبری حمید عسکری یکشنبه ۲۷ بهمن برگزار می‌شود.

اردیبهشت در زبان پهلوی به معنای بهترین راستی است و این گروه کر، آواز گروهی را شیوه‌ی نیکوی زیستن می‌دانند. قطعات محلی، نیایشی آکاپلا و توجه به آثار کُرال آهنگسازان کلاسیک جهان از تمرکزهای این گروه است.

سالن نیاوران

ضابط نبی‌زاده

کنسرت ضابط نبی زاده نوازنده کشور آذربایجان از ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۲۷ بهمن برگزار می‌شود.

ضابط نبی زاده گلخان متولد سال ۱۹۶۵ در منطقه شماخی در آذربایجان است. او سال ۱۹۹۱ وارد کالج موسیقی Asaf آصف زینالی شد و اولین اساتید او حاجی بابا حسین اُف، جانعلی اکبروف و عالیم قاسیموف بودند. وی در سال ۱۹۹۶ وارد دانشگاه فرهنگ و هنر جمهوری آذربایجان شد و در سال ۲۰۰۰ از همان دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. در سال ۱۹۹۷ به‌عنوان تک‌نواز در تئاتر اپرا و باله و در سال ۲۰۰۰ با کنسرت سولوی خود در شهر سومقاییت اجرا می‌کرد. وی از سال ۲۰۰۳ تاکنون به‌عنوان معلم تخصصی آواز در هنرستان ملی موسیقی آذربایجان فعالیت می‌کند. ضابط نبی زاده تقریباً در ۳۰ کشور جهان چون هلند، بریتانیا، بلژیک، فرانسه، ترکیه، ایران، عراق، تایوان، تایلند، ازبکستان، کره شمالی، سوئیس، مراکش، روسیه، گرجستان، اسپانیا، الجزایر و غیره کنسرت برگزار کرده است. او در سال ۲۰۰۴ موفق به دریافت بورسیه حیدر علی‌اف شد، در ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۵ به‌عنوان هنرمند افتخاری و در سال ۲۰۰۱ به‌عنوان هنرمند مردمی انتخاب شد.

گروه جز بنفش

گروه جز بنفش یکشنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۲۱:۳۰ به روی صحنه می‌رود.

کوارتت جز بنفش یک گروه موسیقی جز نوین در شهر وین اتریش است. این گروه از چهار نوازنده جوان تشکیل شده است که علاقه خود را نوای بداهه و خلاق مدرن به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها سعی می‌کنند از مرزبندی میان ژانرهای موسیقی عبور کنند و تلفیقی آر پراگرسیو راک و جز چیمبر را با مجموعه‌ای از ریتم‌های قدرتمند ارائه می‌دهند. ترکیب غیرمعمول سازها، آهنگ‌های پیچیده همراه با شور و اشتیاق این گروه، موسیقی جوان، تازه و زنده‌ای را تضمین می‌کند. لئونارد اسکروپا (نوازنده ساکسیفون، کلارینت، سینتی سایزر و سمپل)، آندی تاش (نوازنده گیتار)، دنیل موسر (نوازنده بأس کلارینت) و کنستانتین کراوتلر (نوازنده درامز) اعضای گروه جز بنفش را تشکیل می‌دهند.

تالار سوره

مُقام چیلر

گروه مُقام چیلر به سرپرستی غفور امانیان یکشنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

گروه مقام چیلر از سال ۱۳۶۷ به سرپرستی غفور امانیان فعالیت خود را عرصه موسیقی آغاز کرد و تاکنون در جشنواره‌های مختلف استانی، کشوری و بین‌المللی شرکت کرده است.

گروه تنبور دالاهو

تازه‌ترین کنسرت گروه تنبور دالاهو به سرپرستی هوشنگ امیریان از ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۲۷ بهمن برگزار خواهد شد.

گروه موسیقی تنبورنوازان دالاهو در سال ۱۳۶۹ توسط هوشنگ امیریان در کرمانشاه تشکیل شد. این گروه در روزهای آغازین فعالیت خود با واحد موسیقی صداوسیمای مرکز کرمانشاه برای ضبط و اجرای آثار همکاری کرد و اجراهایی را در شهرهای مختلف ایران روی صحنه برد.

گروه خسروان

کنسرت گروه خسروان به سرپرستی احسان انوریان و خوانندگی جاهد ملک‌زاده از ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه ۲۷ بهمن برگزار می‌شود.

گروه موسیقی خسروان در ۱۲ سالی که از عمر آن می‌گذرد، در بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فجر حضور داشته و در سال ۱۳۹۷ آلبوم “پیدای پنهان” به خوانندگی سالار عقیلی و آلبوم بی‌کلام “پاییز تا پاییز” برای تار و ارکستر ایرانی را راهی بازار موسیقی کرده است.

برج آزادی

گروه ترانه

کنسرت گروه ترانه به سرپرستی تورج امیرنظامی یکشنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد.

گروه موسیقی پاپ “ترانه” در سال ۱۳۸۱ توسط تورج امیرنظامی تأسیس شد و اجراهایی را در شهر مشهد روی صحنه برد. در سال ۱۳۹۷ این گروه با ترکیب جدید فعالیت‌هایش را از سر گرفت و با حمایت انجمن موسیقی خراسان اجراهایی را روی صحنه برد.

میلاد نمایشگاه

امیرعباس گلاب

تازه‌ترین کنسرت امیرعباس گلاب در ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۲۷ بهمن برگزار خواهد شد.

گلاب اولین کنسرت خود را در مردادماه سال ۱۳۹۶ به رهبری مهیار رضوان در تهران برگزار کرد و چندی پیش اولین آلبوم خود را با عنوان “قله” با ۱۴ قطعه منتشر کرد که تنظیم‌کنندگان، ترانه‌سرایان و آهنگسازان بنامی در ساخت و انتشار این آلبوم شرکت داشتند.

گروه ماکان بند

کنسرت گروه ماکان یکشنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

گروه موسیقی ماکان به سرپرستی یاشار خسروی با حضور رهام هادیان و امیر مقاره به‌عنوان خواننده و امیر میلاد نیکزاد به‌عنوان تنظیم‌کننده در سال ۱۳۹۶ تشکیل شد. این گروه هم‌اکنون جزو گروه‌های پرطرفدار موسیقی پاپ کشور است.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تا پنجشنبه اول اسفند در شش سالن وحدت، رودکی، نیاوران، سوره، برج آزادی و میلاد نمایشگاه برگزار می‌شود. در این مدت ۸۲ گروه در بخش‌های موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک، بین‌الملل، ارکسترال، پاپ، تلفیقی، بانوان، ‌کودک و نوجوان با ۹۲ اجرا روی صحنه می‌روند.  • 4,913 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

هانا کامکار ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

صداوسیما تیشه به ریشه موسیقی سنتی ایران زده است

هانا کامکار، خواننده و نوازنده گروه «کامکارها» درباره چرایی این مساله گفت: مشکل اساسی صداوسیماست. این رسانه گویی با هنر ایران دشمن است و تیشه به ریشه هنر زده. به نظر می‌رسد آنها می‌خواهند هنر درست را نابود کرده و هنر نادرست را پرورش دهند؛ این بزرگ‌ترین مشکل است. تا صداوسیما درست نشود و سیستمش
  • 1,426 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره موسیقی فجر ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فراخوان بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در بخش‌های غیررقابتی و رقابتی برگزار می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فراخوان بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به‌صورت باکلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، کلاسیک، پاپ، نواحی، تلفیقی، معاصر و ارکسترال ایران) و ناشر برگزیده منتشر شد. فراخوان بخش رقابتی سی و ششمین
  • 1,545 نگاه
مشــاهده ادامه
سید عباس صالحی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

وزیر ارشاد: جشنواره ملی موسیقی جوان نمونه‌ای روشن از امید به فردای موسیقی ایران است

سید عباس صالحی گفت جشنواره ملی موسیقی جوان، بستری است برای شناسایی استعدادهایی که موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک را از استادان آموخته و پاس می‌دارند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیام داد. در متن پیام وزیر ارشاد آمده است:
  • 1,238 نگاه
مشــاهده ادامه
محمدرضا شجریان، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

مدال خلاقیت وایپو به شجریان اهدا شد

سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) مدال خلاقیت این سازمان را به محمدرضا شجریان اهدا کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) مدال خلاقیت این سازمان را به پاس یک عمر دستاورد‌های گران سنگ استاد محمدرضا شجریان در حوزه موسیقی سنتی و فرهنگ فارسی، به مرحوم شجریان اعطا کرد. مدال خلاقیت
  • 1,319 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید