هومن نامداری ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

از قطع همکاری با خواجه امیری تا مهاجرت به کانادا

8 مرداد 1399 11:17 ق.ظ ایران

هومن نامداری که طی سال‌های اخیر تجربه‌های موفقی در زمینه‌های تنظیم، نوازندگی و رهبری ارکستر با چهره‌هایی نظیر احسان خواجه امیری، مهدی یراحی، محمد معتمدی و گروه داماهی داشته است، به تازگی به کشور کانادا مهاجرت کرده است.

سبه گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،  نامداری که تا چند سال گذشته عمده فعالیت‌هایش را با احسان خواجه امیری داشت، تا حدود دو سال پیش با این خواننده نام آشنا همکاری داشت اما به یکباره و به دلایلی نامشخص همکاری‌های این دو هنرمند پایان یافت و آن‌ها حتی در این مدت پاسخ مشخصی به چرایی پایان همکاری خود ندادند همچنین در چند ماه گذشته زمزمه‌هایی نیز مبنی بر همکاری مجدد خواجه امیری با این نوازنده و تنظیم کننده به گوش می‌رسید تا اینکه نامداری حدود دو هفته گذشته به کشور کانادا مهاجرت کرد و به تمام این شایعات پایان داد.

تنظیم کننده آلبوم “عاشقانه‌ها” قبل از مهاجرت به کشور کانادا گفته بود که از اسفندماه سال گذشته صحبت‌هایی با خواجه امیری برای شروع همکاری مجدد با این خواننده را داشتیم و قرار بود قطعه‌ای را برای تیتراژ یک سریال تلویزیونی نیز آماده کنیم.

نامداری همچنین در مورد پایان همکاری با احسان خواجه امیری و همچنین شروع مجدد همکاری با ایشان پس از وقفه‌ای دو ساله نیز گفته بود، من و احسان خواجه امیری به این وقفه احتیاج داشتیم و در آن زمان پیک کاری هر دو ما به واسطه اجراهای زنده احسان خواجه امیری و همچنین آلبوم و تک آهنگ‌های ایشان بود. این وقفه برای هر دو ما مؤثر بود و انشاالله همکاری‌های آینده ماندگارتر خواهد شد.

هومن نامداری کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۸۹ در سریال آسمان همیشه ابری نیست به کارگردانی سعید عالم‌زاده به عنوان نوازنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال مختارنامه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای هومن نامداری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون آتنه فقیه‌نصیری، فلور نظری، سپند امیرسلیمانی و لیلا بلوکات را تجربه کرد.

این نوازنده در سال ۱۳۹۰ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم هومن نامداری در این سال، فعالیت در سریال مختارنامه به کارگردانی سید داود میر‌باقری محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی هومن نامداری فعالیت در سریال مختارنامه بوده است. هومن نامداری سال ۱۳۹۰ سریال مختارنامه به عنوان نوازنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. هومن نامداری توانست با فعالیت در سریال مختارنامه تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر فریبرز عرب‌نیا، مهدی فخیم‌زاده، انوشیروان ارجمند و ژاله علو توانست سطح کاری او را متحول کند.

هومن نامداری علاوه‌بر سریال مختارنامه، سال ۱۳۹۵ در سریال پریا نیز فعالیت داشته است. هومن نامداری این‌بار با حسین سهیلی‌زاده یعنی کارگردان سریال پریا و هنرمندانی چون لادن مستوفی، امیرحسین آرمان، محمود‌ پاک‌نیت و افسانه بایگان همکاری داشت.

با اینکه هومن نامداری را بیشتر به عنوان نوازنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. هومن نامداری علاوه‌بر نوازنده به‌عنوان آهنگ ساز نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار هومن نامداری در حرفه‌ی آهنگسازی، فیلم افسانه سرزمین گوهران و سریال در مسیر زاینده‌رود است.

فرزاد فرخ مال منه