جوایز گرمی، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

اعتراض سه خواننده مشهور به جوایز گرمی

7 آذر 1399 2:16 ب.ظ جهان

جوایز گرمی در سال های اخیر با واکنش های انتقادآمیز فراوانی مواجه شده و احتمالا مراسم سال ۲۰۲۱ نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، لیست نامزدهای مراسم گرمی سال ۲۰۲۱ معرفی و اعلام شد در حالیکه نام برخی از خوانندگان که در سال پیش موفقیت های زيادي را از آن خود کرده بودند، در لیست نامزدهای معرفی شده به چشم نمی خورد.

از غایبان قابل توجه مراسم گرمی ۲۰۲۱ میتوان به سلنا گومز و د ویکند اشاره کرد. حال برخی از خوانندگان از جمله جاستین بیبر، د ویکند و نیکی میناژ به شدت از گرمی انتقاد کرده اند.

جاستین بیبر با انتشار پستی در اینستاگرام خود در واکنش به اعلام نامزدهای گرمی نوشت: “من از گرمی ممنونم که برای هنرنمایی ام، مرا مورد تقدیر قرار دادند. با این وجود، باید بگویم من یک آلبوم R& B ساخته ام. آلبوم Changes یک آلبوم R& B بوده و هست و بسیار برایم عجیب است که به این سبک شناخته نمی شود! من پروژه ای را ساخته ام که از آکورد تا ملودی و درام های هیپ هاپ انتخاب شده ولی در این بخش قرار نگرفته است.”

او ادامه داد: “من ناشکری نمی کنم. تمام این ها افکار من هستند و شما می توانید آن را بپذیرید یا نه. از تمام کسانی که برای من جنگیدند تا نامزد مراسم گرمی شوم، سپاسگزارم.”

آلبوم Changes از جاستین بیبر تنها در بخش پاپ نامزد شده است و جاستین هم به این موضوع اعتراض دارد.

انتقاد نیکی میناژ از گرمی

نیکی میناژ رپر و ترانه سرا ۳۷ ساله نیز در توییت جدید خود نوشت:” هرگز از یاد نخواهم برد که گرمی چگونه به من جایزه بهترین هنرمند تازه کار را نداد؛ در صورتی که ۷ تا از آهنگ های من همزمان در چارت بیلبورد قرار داشتند و در هفته های اول در بین تمام رپرهای زن در آن دهه بهترین بودند! اما آن ها جایزه را به یک مرد سفید پوست به نام Boniver اهدا کردند.”

گلایه تند و تیز د ویکند

د ویکند که هم از غایبان اصلی لیست گرمی ۲۰۲۱ بود، از این مراسم به علت نادیده گرفتنش انتقاد و گلایه کرد. او با انتشار توییتی نوشت:” گرمی فاسد می ماند. شما به من، طرفدارانم و صنعت موسیقی شفافیت مدیون هستید.”

نامزدهای شصت و سومین دوره جوایز گرمی در حالی اعلام شد که در آن بیانسه خواننده مشهور آمریکایی با کسب ۹ نامزدی بیشترین توجهات را بخود جلب کرد.

تیلور سوییفت، دوا لیپا و رادی ریچ هم با شش نامزدی بعد از ملکه بِی( لقب بیانسه) موفق ترین های امسال جوایز گرمی لقب گرفتند.

برگزار کنندگان جوایز گرمی همچنین اعلام کردند اجرای مراسم اهدای جوایز را که در ماه ژانویه برگزار می شود، ترِور نوا مجری ۳۶ ساله متولد آفریقای جنوبی برعهده خواهد داشت.

در بخش بهترین آلبوم سال: تیلور سوییفت با آلبوم فولکلور، دوا لیپا با “نوستالژی آینده”، جینی آیکو با آلبوم “Chilombo”، گروه بلک پوماز برای آلبوم “بلک پوماز”، گروه کُلدپلی برای “هر روز زندگی”، جکوب کالیر برای آلبوم “Djesse Vol. ۳”، پست ملون برای “Hollywood’s Bleeding” و گروه هایم برای آلبوم “Women in Music Pt. III”

در بخش بهترین ترانه سال: ترانه “رژه سیاه” با اجرای بیانسه، ترانه “جعبه” با اجرای رادی ریچ، ترانه “ژاکت” با اجرای تیلور سوییفت، “دایره ها” با اجرای پست ملون، “الان شروع نکن” با اجرای دوا لیپا، “هر چیزی من می خواستم” با اجرای بیلی آیلیش، “نمی تونم نفس بکشم” با اجرای H.E.R. و ترانه “اگر جهان تمام می شد” با اجرای جولیا مایکلز.

در بخش بهترین آرتیست جدید:اینگرید آندرس، فیبی بریجرز، چیکا، نوا سایرس، دی اسموک، دوجا کت، کایترانادا و مگان دی استالین.

در بخش بهترین ضبط سال: “رژه سیاه” بیانسه، “رنگ ها” گروه بلک پوماز، “راک استار” رادی ریچ، “Say So” دوجا کت، “هرچیزی من می خواستم “بیلی آیلیش،” الان شروع نکن “دوا لیپا، “دایره ها” پست ملون و “وحشی” مگان دی استالین.

مراسم اعطای جوایز شصت و سومین دوره جوایز گرمی روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ در لس آنجلس برگزار می شود.

فرزاد فرخ مال منه