انتخابات مجازی خانه موسیقی نیازمند تغییر اساسنامه استواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

داریوش پیرنیاکان ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

دبیر و سخنگوی شورای عالی خانه موسیقی گفت: اگر انتخابات خانه موسیقی بدون تغییر اساسنامه به صورت مجازی برگزار شود، افرادی که تا کوچکترین اتفاقی رخ می‌دهد شروع می‌کنند به انتقاد از خانه موسیقی، این بار هم می‌گویند که خلاف اساسنامه عمل شده است.

 

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در راستای بررسی موضوع اثرات برگزاری آنلاین انتخابات خانه موسیقی و ارزیابی عملکرد این نهاد صنفی، ایسنا گفت و گویی با داریوش پیرنیاکان داشته است.

 

پیرنیاکان در ابتدا برگزاری مجازی انتخابات خانه موسیقی را خلاف اساسنامه می‌داند و توضیح می‌دهد: اگر قرار به انجام این کار باشد، باید اساسنامه تغییر داده شود. اگر انتخابات خانه موسیقی بدون تغییر اساسنامه به صورت مجازی برگزار شود، افرادی که تا کوچکترین اتفاقی رخ می‌دهد شروع می‌کنند به انتقاد از خانه موسیقی، این بار هم می‌گویند که خلاف اساسنامه عمل شده است.

او در ادامه صحبت‌های خود توضیح می‌دهد: برای تغییر اساسنامه باید مجمع عمومی تشکیل شود که این کار هم با توجه به لزوم گردهمایی افراد، در شرایط کنونی امکان‌پذیر نیست. حال اگر موفق به تغییر اساسنامه شویم، شش ماه زمان لازم خواهد بود تا تصویب شود. اگر کسی بیان می‌کند که انتخابات خانه موسیقی باید مجازی شود، در ابتدا باید شرایط را بررسی کند؛ چراکه اگر سعی کنیم بدون داشتن اطلاعات کافی جریانی را راه بیاندازیم، مقصود خودنمایی خواهد بود. از طرفی اینکه گفته می‌شود هر بار عده مشخصی در انتخابات خانه موسیقی شرکت می‌کنند، درست نیست؛ زیرا هر بار حداقل از کانون ما ۶۰۰ نفر حضور داشته‌اند.

پیرنیاکان اضافه می‌کند: من از بنیان‌گذاران خانه موسیقی و جزو پنج نفری هستم که اساسنامه را نوشته‌اند و اکنون هم تمامی زوایای اساسنامه را حفظ هستم. اینگونه نیست که رأی به انجام تغییراتی در اساسنامه دهیم و به راحتی انجام شود، البته بخش‌های متفاوتی از اساسنامه قابل تغییر است ولی برای آن باید مجمع عمومی تشکیل شود که در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست.

از او سوال می‌کنیم که مدیریت خانه موسیقی را در حال حاضر به چه صورت می‌بیند؟ پاسخ می‌دهد: خانه موسیقی هیچگاه تا این حد که اکنون فعال است، فعال نبوده است. هیچکس در خانه موسیقی پسرخاله من نیست که بخواهم طرفش را بگیرم و واقعیت را می‌گویم؛ چون از ابتدا که خانه موسیقی در یک اتاق تأسیس شده و بعدها که کم کم پیشرفت کرد، حضور داشته‌ام.

پیرنیاکان ادامه می‌دهد: انتقادی که به خانه موسیقی دارم، این است که کارهایی را که انجام می‌دهند، در بوق و کرنا نمی‌کنند. از زمانی که آقای نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی بوده، کارهای مهم و تحولات زیادی در خانه موسیقی صورت گرفته است. بارها به آنها گفته‌ام که لیست کارهای صورت گرفته در خانه موسیقی را منتشر کنند تا اعضای خانه موسیقی و جامعه هنری در جریان قرار بگیرند.

این هنرمند همچنین نمونه‌هایی از اقداماتی که در خانه موسیقی صورت گرفته را ذکر می‌کند و می‌گوید: از معیشت هنرمندان گرفته تا بیمه آنها، قانون کپی رایت، اجحافاتی که در حق هنرمندان صورت گرفته، تلاش‌های زیادی از طرف خانه موسیقی برای حل این مشکلات انجام شده است. همچنین زمانی که اعلام شد هنرمندان باید حق بیمه خود را در دوران کرونا پرداخت کنند، آقای نوربخش بارها رفت و آمد کرد تا موضوع پرداخت حق بیمه لغو شد. همچنین خانه موسیقی با توجه به شرایط حاضر بارها تلاش کرده که یک وام بلاعوض از سه میلیون تومان تا پنج میلیون تومان به هنرمندان پرداخت شود که با توجه به تعداد ۱۶ هزار عضوی خانه موسیقی مبلغ کمی نخواهد بود.

او ادامه می‌دهد: به انجام رساندن چنین اقداماتی با وجود مقامات و مسوولانی که داریم کار راحتی نیست و بارها باید رفت و آمد کرد تا کار به نتیجه برسد. باید لیستی از اقداماتی که هر مدیر در زمان فعالیت خود انجام داده، تهیه شود تا افکار عمومی از فعالیت‌های انجام شده آگاه شود.

این موسیقیدان می‌گوید که «صحبت‌هایی که می‌کنم برای تعریف از خود نیست؛ چون هیچگاه جزو تیم اجرایی خانه موسیقی نبوده‌ام، البته در عین حال خیلی وقت‌ها از عملکرد خانه موسیقی انتقاد کرده‌ام ولی نباید واقعیت را نادیده گرفت.»

پیرنیاکان درباره دیگر اقدامات خانه موسیقی بیان می‌کند: پیشتر خانه موسیقی تلاش کرده بود که نظر خود را از نظر فنی و هنری بر مجوز کلاس‌های موسیقی که توسط وزارت ارشاد صادر می‌شود، اعمال کند تا مشخص شود چه کسی می‌تواند کارت تدریس بگیرد. این روند تا قبل از حضور دولت احمدی نژاد انجام شد و کلاس‌های آموزشگاه‌های موسیقی در حال طی کردن مسیر درست بودند و افرادی حرفه‌ای در آموزشگاه‌ها تدریس می‌کردند. ولی به محض روی کار آمدن دولت احمدی نژاد این اختیار از خانه موسیقی گرفته شد. اکنون یک سال است که پس از مدت‌ها تلاش توانستیم دوباره این اختیار را به دست بگیریم.

او ادامه می‌دهد: در مدتی که این اختیار از خانه موسیقی گرفته شده بود افرادی که اصلا در کار هنری سر رشته‌ای ندارند و تنها قصد سرمایه‌گذاری روی یک کسب و کار را داشته‌اند، مجوز برگزاری کلاس آموزش موسیقی گرفته بودند. ولی ما تلاش کردیم که دوباره نظارتی بر این موضوع داشته باشیم تا جوان‌ها و خانواده‌ها آسیب نبینند؛ چون وقتی آموزشگاهی با مجوز رسمی وزارت ارشاد می‌بینند، اعتماد می‌کنند ولی نمی‌دانند چه کسی در آنجا درس می‌دهد.  • 1,293 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

مهراد جم ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

پشت پرده مهاجرت خواننده پاپ ایرانی به ترکیه چیست؟

مهاجرت خواننده پاپ ایرانی به ترکیه در روزهای اخیر با برخی حواشی همراه بوده است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، روز گذشته خبر مهاجرت یکی از خوانندگان موسیقی پاپ که تنها چند ماه از فعالیتش می گذشت مثل بمب در فضای مجازی سرو صدا کرد. محسن سعیدی کیا با نام هنری مهراد جم در
  • 1,037 نگاه
مشــاهده ادامه
هوروش بند ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

اولین کنسرت دوران کرونا

کنسرت موسیقی گروه هوروش بند شب گذشته با استقبال گردشگران و مسافران و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مجموعه آبنمای ساحلی خلیج فارس جزیره کیش برگزار شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کنسرت موسیقی گروه هوروش بند شامگاه چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ با استقبال گردشگران و مسافران در مجموعه آبنمای ساحلی خلیج فارس جزیره
  • 1,747 نگاه
مشــاهده ادامه
سالار عقیلی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

تسلیت خانه موسیقی به سالار عقیلی

خانه موسیقی ایران درگذشت پدر گرامی آقای سالار عقیلی (خواننده) را به ایشان تسلیت گفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در پی درگذشت پدر گرامی آقای سالار عقیلی(خواننده موسیقی ایرانی) را به ایشان تسلیت گفت و برای خانواده آن مرحوم آرزوی صبر و شکیبایی کرد
  • 1,256 نگاه
مشــاهده ادامه
حسین علیزاده، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

حسین علیزاده: جشنواره ملی موسیقی جوان از دانشگاه بهتر عمل می‌کند

دو داور بخش ویژه چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در خصوص آثار مرحلۀ نهایی نکاتی را عنوان کردند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک  ، حسین علیزاده عضو هیئت داوران چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ویژه درباره کیفیت اجراها گفت: امروز، روز نقش خلاقیت است. همه به این عقیده رسیدیم که این بخش چقدر خوب
  • 1,435 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید