انتقاد مهدی یراحی از سانسور در رسانهواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

  • 10,078 نگاه
  • 0 دیدگاه

مهدی یراحی که از خوانندگان مطرح و پر طرفدار است در پستی نسبت به سانسور اعتراض کرد.

متن اعتراضی مهدی یراحی

فارغ از درست یا غلط بودنِ طرح افزایش سه برابرى نرخ بنزین (که اظهار نظر دقیق در مورد آن نیاز به کارشناس و کارشناسى دارد) باید در مورد روش اعلام این خبر در رسانه و بازتابش در میان اقشار مختلف جامعه و در ادامه نوع برخورد مسئولین با واکنش مردم دقیق و عمیق شد.
درد بزرگ نادیده انگاشتن و کم لطفى به عواطف ملتى است که جنگ، تحریم، اختلاس، فقر، محرومیت، زلزله، سیل و… را با این امید تحمل کرده که حداقل به وحدت، اعتماد و گفتمانى ملى برسد!
نه اینکه خبرى با این میزان حساسیت ساعت ١٢:٠٠ شبِ جمعه اى انتشار یابد که بناست به شنبه اى برفى منتهى گردد تا در نتیجه مردم حس کنند که دور خورده اند و اجازه انتقاد و اعتراض به این طرح را ندارند!

این مسئله در روزهای بعد هم با سانسور و محدودیت در دسترسی به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همراه شود و علاوه بر سلب حق طبیعی افراد در استفاده روزمره از این ابزار، امکان نقد، بررسی یا اعتراض به طرح مذکور در این فضا هم از بین برود.
مسئولیت به هرج و مرج کشیده شدنِ اعتراضاتِ ناشى از خبر افزایش نرخ بنزین متوجه کسانى است که بدون در نظر گرفتن شرایط سخت معیشت مردم و بدونِ اعتنا به نظر نمایندگان اقشار جامعه، احساسات و عواطف ملتى را جریحه دار کردند و در نهایت مانع از به وجود آمدنِ بسترى براى تمرینِ اعتراضاتِ مدنی در جامعه شدند.
با نهایت تأثر و همدردى به خانواده هاى جان باختگان هفته گذشته تسلیت عرض مى نمایم. (عکس مربوط به اعتراضات ایران نیست و نام عکاس را نمى دانم)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید