امید نعمتی گفت: امسال چیز جدیدی برای جشنواره موسیقی فجر نداریم، اما ایده‌ای برای همکاری با یک گروه خارجی داریم که اگر انجام شود، خیلی خوشحال خواهیم شد. او درباره این گروه توضیح داد: آن‌ها شش مرد مثل ما، اما ۲۰ سال پیرتر هستند. ما به‌طور اتفاقی به یک دِه در فرانسه رفتیم و با این گروه آشنا شدیم و دیدیم آن‌ها برای خودشان سالن موسیقی درست کرده‌اند و فستیوال برگزار می‌کنند. ما را به آنجا دعوت کردند و این‌گونه موسیقی محلی آن منطقه را شنیدیم که فکر می‌کنم برای ایرانی‌ها هم جالب باشد. وی ادامه داد: این گروه موسیقی در ایران شناخته‌شده نیست، اما کارهایش حال و هوایی نزدیک به موسیقی ایرانی و «پالت» دارد، زیرا دهکده آن‌ها در جایی میان شرق و غرب است. روزبه اسفندارمز - نوازنده کلارینت گروه پالت - نیز با بیان این‌که چند هفته‌ای است که برای ساخت آلبوم سوم شروع به تمرین کرده‌اند، به ایسنا گفت: بعد از ماه‌های محرم و صفر، هر شهرستانی که به ما پیشنهاد اجرا بدهد، در آنجا اجرا می‌کنیم و در هر فستیوالی که اتفاق بیفتد، شرکت خواهیم کرد؛ اما در حال حاضر تمرکز اصلی ما روی تولید آلبوم بعدی است. او اظهار کرد: برنامه شهرستان‌ها لحظه آخری است. هر زمان که آن‌ها لبیک را بگویند، ما سوار اتوبوس و هواپیما می‌شویم و خودمان را به آنجا می‌رسانیم. این نوازنده در پاسخ به این پرسش که محوریت آلبوم بعدی چه خواهد بود؟ گفت: هنوز نمی‌دانیم قرار است آلبوم بعدی روی چه محوری کار کند، ما هر ایده‌ای را که به ذهن‌مان برسد، سر تمرین‌ها می‌بریم. این گروه تا کنون تجربی کار کرده‌ است. ابتدا فکر کردیم روی اصول از پیش تعیین‌شده حرکت کنیم، اما باز هم به سمت تجربی شدن پیش رفتیم.

ایده «پالت» برای همکاری با یک گروه فرانسوی

24 آبان 1395 6:55 ق.ظ ایران

خواننده گروه موسیقی «پالت» از تلاش این گروه برای همکاری با یک گروه موسیقی فرانسوی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در صورت دعوت شدن «پالت» به جشنواره موسیقی فجر، بتوانند با این گروه اجرا داشته باشند.

امید نعمتی گفت: امسال چیز جدیدی برای جشنواره موسیقی فجر نداریم، اما ایده‌ای برای همکاری با یک گروه خارجی داریم که اگر انجام شود، خیلی خوشحال خواهیم شد.
او درباره این گروه توضیح داد: آن‌ها شش مرد مثل ما، اما ۲۰ سال پیرتر هستند. ما به‌طور اتفاقی به یک دِه در فرانسه رفتیم و با این گروه آشنا شدیم و دیدیم آن‌ها برای خودشان سالن موسیقی درست کرده‌اند و فستیوال برگزار می‌کنند. ما را به آنجا دعوت کردند و این‌گونه موسیقی محلی آن منطقه را شنیدیم که فکر می‌کنم برای ایرانی‌ها هم جالب باشد.
وی ادامه داد: این گروه موسیقی در ایران شناخته‌شده نیست، اما کارهایش حال و هوایی نزدیک به موسیقی ایرانی و «پالت» دارد، زیرا دهکده آن‌ها در جایی میان شرق و غرب است.
روزبه اسفندارمز – نوازنده کلارینت گروه پالت – نیز با بیان این‌که چند هفته‌ای است که برای ساخت آلبوم سوم شروع به تمرین کرده‌اند، به ایسنا گفت: بعد از ماه‌های محرم و صفر، هر شهرستانی که به ما پیشنهاد اجرا بدهد، در آنجا اجرا می‌کنیم و در هر فستیوالی که اتفاق بیفتد، شرکت خواهیم کرد؛ اما در حال حاضر تمرکز اصلی ما روی تولید آلبوم بعدی است.
او اظهار کرد: برنامه شهرستان‌ها لحظه آخری است. هر زمان که آن‌ها لبیک را بگویند، ما سوار اتوبوس و هواپیما می‌شویم و خودمان را به آنجا می‌رسانیم.
این نوازنده در پاسخ به این پرسش که محوریت آلبوم بعدی چه خواهد بود؟ گفت: هنوز نمی‌دانیم قرار است آلبوم بعدی روی چه محوری کار کند، ما هر ایده‌ای را که به ذهن‌مان برسد، سر تمرین‌ها می‌بریم. این گروه تا کنون تجربی کار کرده‌ است. ابتدا فکر کردیم روی اصول از پیش تعیین‌شده حرکت کنیم، اما باز هم به سمت تجربی شدن پیش رفتیم.

حمید هیراد هزار و یک شب