ارکستر ملی ایران،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

بازتاب اجرای خانگی ارکستر ملی ایران در رسانه‌های خارجی

28 فروردین 1399 10:49 ق.ظ ایران

اجرای خانگی ارکستر ملی ایران در رسانه‌های خارجی بازتاب داشت.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه “سبکبال” اثر زنده‌یاد حسین دهلوی، مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گفت. دو شبکه تلویزیون فرانسه ازجمله فرانس دو که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تلویزیونی این کشور ‌است، در گزارشی به این اجرا پرداخت.

همچنین شبکه المیادین لبنان در یک گفت‌وگوی ویژه با پخش اجراهای خانگی دو ارکستر ملی ایران و ارکستر ملی لبنان به این رویداد پرداخت.

در این گفت‌وگو که اندریه الحاج، رهبر ارکستر ملی لبنان و امید صدیق، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی حضور داشتند، اندریه الحاج، با تمجید از اجرای ارکستر ملی ایران به کیفیت بالای این قطعه اشاره کرد.

 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی هم با اشاره به مأموریت‌های این بنیاد در توسعه فعالیت‌های هنری، اهداف تولید و انتشار اجرای خانگی ارکستر ملی را تشریح کرد.

صدیق با اشاره به وضعیت ویژه ناشی از همه‌گیری کرونا گفت: این موضوع امکانی برای یک همبستگی جهانی به وجود آورده و موسیقی به‌عنوان زبانی مشترک با این هدف می‌تواند ایفای نقش کند.

در این رویداد پیشنهاد اجرای مشترک دو ارکستر مطرح شد.

در روزهایی که امکان حضور علاقه‌مندان به موسیقی در تالارها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا فراهم نیست، قطعه سبکبال، با اجرای خانگی نوازندگان ارکستر ملی ایران و با قدردانی از حافظان سلامت کشور، به همت بنیاد رودکی تقدیم هنردوستان شد.

امین بانی هوای دوری