اخبار موسیقی ٬ اخبار موسیقی جهان، واوموزیک ٬ بیلی آیلیش

بیلی آیلیش ، از بیماری خود پرده برداشت

15 بهمن 1398 12:09 ق.ظ جهان

بیلی آیلیش، خواننده ۱۸ ساله آمریکایی است که در مراسم اسکار سال جاری ۵ جایزه اصلی را از آن خود کرد. بیلی در این مراسم، ۶ نامزدی هم کسب کرد و از طرفی تبدیل به جوان ترین خواننده ای گردید که جایزه ۴ دسته بندی اصلی جوایز گرمی را بدست آورده است. او جدیدا در مصاحبه ای از بیماری افسردگی خویش که سال ها از آن رنج می برده، پرده برداشت.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک هفته پیش، بیلی آیلیش در مصاحبه ای با« گایل کینگ» در شبکه CBS، در مورد افکار و احساسات ناراحت کننده اش صحبت کرد و از مصائب و درگیری های روحی اش گفت. آیلیش در این مصاحبه اقرار کرد که ترانه های غم انگیزش، بازتابی از احساساتش در مورد خودش و مدیریت بیماری افسردگی اش و همچنین افکارش درباره خودکشی است.

بیلی در این مصاحبه گفت که در اوایل آغاز کارش، کمپانی های موسیقی و شبکه های رادیویی، ترانه ها و آهنگ های او را سرزنش می کردند و می گفتند که این ترانه ها مناسب و مرتبط با زمینه کاری آن ها نیستند. آیلیش در این مورد بیان کرد:« این قضیه برای من خنده دار بود، برای اینکه همه در زندگی شان احساس ناراحتی می کنند. نوجوانان متعددی هستند که خودشان را دوست ندارند».

آیلیش از خودش با عنوان شخصی یاد کرد که« همیشه به همه چیز می خندد». وی به کینگ خاطرنشان کرد که بار مسئولیت دستیابی به موفقیت عظیم در طول سال پیش ، باعث شده که به نقطه ای برسد که بخواهد دست به خودکشی بزند. آیلیش که به افسردگی مبتلاست، گفت که او بالاخره با جلسات روان درمانی، حمایت زیاد خانواده و دوستان و اشتغال به سرگرمی هایی مثل نوشتن ترانه، توانست در سال ۲۰۱۸، از شرایط افسردگی عبور کند.

توانایی آیلیش در حرف زدن درباره معضلات روحی و روانی اش، اهمیت استفاده از پلتفرم های اجتماعی را درجهت منافع افرادی که با بیماری روحی دست وپنجه نرم می کنند، نشان می دهد. طبیعی سازی این چنین صحبت هایی درباره مشکلات روحی و روانی، یکی از قوانین غلبه بر چنین بیماری هایی است. هرچه سلبریتی های بیشتری مثل آیلیش، درباره مشکلات روحی و روانی صحبت کنند، جامعه برای افرادی که در آن زندگی می کنند و با مسائلی مثل افسردگی و افکار خودکشی دست وپنجه نرم می کنند، تبدیل به جای بهتر و راحت تری می شود.

امین بانی هوای دوری