سالار عقیلی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

تازه‌ترین آلبوم سالار عقیلی منتشر شد

14 دی 1399 12:28 ق.ظ ایران

تصانیف آلبوم «می‌دانم که می‌آیی» که حدود ۱۹ سال پیش ضبط شده‌ روی اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی، احمد شاملو و امیرحسین سام ساخته شده‌اند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، آلبوم “می‌دانم که می‌آیی” به آهنگسازی امیرحسین سام و خوانندگی سالار عقیلی امروز یکشنبه ۱۴ دی‌ از سوی نشر و پخش جوان منتشر شد.

تصانیف این اثر که حدود ۱۹ سال پیش ضبط شده‌ روی اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی، احمد شاملو و امیرحسین سام ساخته شده‌اند.

امیرحسین سام آهنگساز، نوازنده‌ سه‌تار و طبیب درباره‌ انتشارِ این اثر گفت: “نزدیک دو‌ دهه از ضبط این آلبوم که حاصل تمرین‌ و تجربه‌ روزگار جوانی‌‌ام با سالار عقیلی است می‌گذرد، اما ‌پاره‌ای از اشعار آن شباهتی غریب با این روزها دارد! این سخن شاملو که “همه آلودگی است این ایّام” و یا این بیت دکتر شفیعی کدکنی: “سوت و کور است شب و میکده‌ها خاموشند، نعره و عربده‌ باده‌گسارانت کو؟” برای ما بیش از پیش آشناست… امیدوارم آثار دیگری نیز که در آن سال‌ها با آقای عقیلی ضبط کردیم مجال انتشار بیاید. لازم می‌دانم که از دوست بزرگوارم نیما جوان که امور دشوار نشر و پخش را عاشقانه انجام دادند تشکر کنم.”

آلبوم‌های “ماوراءالنهر” (بداهه‌نوازی در راست‌ پنجگاه)، “زرد، سرخ، ارغوانی” و “آواز‌ سکوت”، و مجموعه شعر “حیرانی شبانه” از آثارِ پیشین امیرحسین سام است.

امین بانی هوای دوری