تعطیلی آموزشگاه ها برای هنرمندان بحران مالی ایجاد کردواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

شهلا میلانی،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

شهلا میلانی (رئیس کانون خوانندگان کلاسیک): تعطیلی آموزشگاهای موسیقی هم سهم بزرگی در به وجود آمدن بحران مالی برای هنرمندان عرصه موسیقی داشت، در چنین شرایطی تنها تکیه گاه هنرمندان دولت است.

شهلا میلانی (رئیس کانون خوانندگان کلاسیک): تعطیلی آموزشگاهای موسیقی هم سهم بزرگی در به وجود آمدن بحران مالی برای هنرمندان عرصه موسیقی داشت، در چنین شرایطی تنها تکیه گاه هنرمندان دولت است.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، شهلا میلانی (رییس هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک) درباره وضعیت هنرمندان موسیقی در ماه های اخیر گفت: با توجه به شرایط پبش آمده در دوران کرونا بسیاری ازهنرمندان بیش از گذشته به حمایت همه جانبه دولت احتیاج دارند.از آنجا که با گذشت سال ها هنوز مساله موسیقی در کشور آمیخته با ابهام است و دست هنرمندان آنچنان که باید باز نیست، طبیعی ست که در شرایط به وجود آمده بسیاری از هنرمندان که معاش آنها تنها از طریق هنرشان بوده از نظر کاری ومالی دچار تزلزل شوند.

این مدرس آواز کلاسیک در باره وضعیت آموزش موسیقی در دوران کرونا نیز گفت: تعطیلی آموزشگاهای موسیقی هم سهم بزرگی در به وجود آمدن بحران مالی برای هنرمندان عرصه موسیقی داشت .در چنین شرایطی انتظارحمایت ازدولت و مسئولین بدیهی ترین امر ممکن است. تنها تکیه گاه هنرمندان دولت است و این حق مسلم تمام هنرمندان است که در این شرایط از دولت انتظار حمایت داشته باشند.

وی افزود: دولت باید آمادگی لازم را برای مواجهه با بحران ها وحوادث غیر قابل پیش بینی داشته باشد تا بتواند در صورت وقوع با یک برنامه ریزی دقیق ومصور ابتدایی ترین امکانات را برای ادامه زندگی هنرمندان فراهم کند.

میلانی در باره نقش خانه موسیقی در حمایت از هنرمندان موسیقی نیز گفت: خانه موسیقی به عنوان یک نهاد صنفی ،تخصصی وغیر سیاسی متشکل از دست اندرکاران متعهد موسیقی کشور است که تا امروز تمام توان خود را برای حمایت از هنرمندان به کار گرفته است اما خانه موسیقی به دلیل نبود منابع مالی، تنها می تواند با ارائه پیشنهاد و پیگیری مطالبات از اعضای خود حمایت کند. اما در آخر برای اینکه این پیشنهادها ومطالبات اجرایی شود همت وحمایت مسئولین نیازاست. امیدوار هستم با یاری خداوند در سایه تلاش های خانه موسیقی وحمایت های همه جانبه دولت بتوانیم هرچه سریعتر از این دوران سخت عبور کنیم وبه شرایط عادی باز گردیم.

وی افزود: در حال حاضر تمام آموزشگاها امکان برگزاری کلاس های مجازی را ندارند، بنابراین خوانندها و به خصوص خوانندگان کلاسیک امروز تدریس آنها به صورت مجازی نیز سخت تر است به حمایت بیشتری نیاز دارند.

میلانی درمورد روش تدریس مجازی آواز کلاسیک اظهار کرد: شیوه تدریس آواز کلاسیک به گونه ایست که باید مدرس ساز بزند و هنرجو همزمان بشنود و به دلیل تاخیر چند ثانیه ای خیلی به سختی و مشکل بتوان به این روش تدریس کرد. مضاف براین، یک مدرس آواز کلاسیک باید در هرلحظه چک بکند فیزیک هنرجو را که به طور اشتباه نفس نگیرد، در هنگام خواندن بدن و چانه را سفت نکند واین دقت نظر از طریق مجازی به سختی صورت میگیرد . گاهی هم که اینترنت دچار اختلال می شود و مجموع این ها در کنارهم تدریس مطلوبی نخواهد شد. بنابراین تاثیر تدریس مستقیم بسیار بیشتر وملموس ترخواهد بود.  • 3,631 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

بهنام خدا رحمی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بهنام خدا رحمی تک آهنگ جدیدی را تولید کرد

یکی از آهنگسازان و تنظیم کنندگان موسیقی کشورمان جدیدترین تک آهنگ خود را با تجربه ای تازه پیش روی مخاطبان قرار داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، بهنام خدا رحمی آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی، جدیدترین اثر خود را در قالب یک تک آهنگ منتشر کرد. «من اون عشقم» عنوان جدیدترین اثر این هنرمند
  • 1,183 نگاه
مشــاهده ادامه
علی اکبر شکارچی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بیاییم با خواندن شعر و ترانه تن به بند و زنجیر نا امیدی ندهیم

علی اکبر شکارچی(نوازنده و مدرس پیشکسوت کمانچه)در پیامی نوروز باستانی را به مردم ایران و هنرمندان تبریک گفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پیام علی اکبر شکارچی بدین شرح است: «بهار یک‌هزارچهارصد خجسته باد هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر آرام‌تر از آهو بی‌باک‌ترم از شیر هر لحظه که می‌کوشم در کار کنم
  • 1,603 نگاه
مشــاهده ادامه
کوروش یغمایی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

سورپرایز کوروش یغمایی برای شب چهارشنبه سوری

کوروش یغمایی، خواننده موسیقی پاپ راک در شب چهارشنبه سوری از قطعه جدید خود با نام “دیشب که بارون اومد” رونمایی خواهد کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کوروش یغمایی خبر داد که تازه‌ترین اثر او با نام “دیشب که بارون اومد” در شب چهارشنبه‌سوری منتشر خواهد شد. این یکی از قطعات آلبوم جدید
  • 1,426 نگاه
مشــاهده ادامه
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

۲۱۷ اثر موسیقایی مجوز گرفتند

دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دوم و سوم اسفندماه مجوز ۱۹۲ تک آهنگ و ۲۵ آلبوم را صادر کرده است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در هفته دوم و سوم اسفند ماه آلبوم «شرح این هجران» به آهنگسازی امیرحسین شریفی و خوانندگی مهدی امامی، آلبوم «همنوا با خیام»
  • 1,058 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید