توضیحات پرواز همای درباره لغو کنسرتش در خرم‌آبادواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

پرواز همای ٬ اخبار موسیقی ٬ اخبار موسیقی ایران ٬ واوموزیک

پرواز همای پس از لغو کنسرتش در خرم‌آباد، به شرح ماجرا پرداخت و سودجویی برخی افراد را علت اصلی لغو کنسرتش در این شهر بیان کرد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ؛ پرواز همای قرار بود در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۸ کنسرتش را در خرم‌آباد برگزار کند که این اجراها لغو شد. روز گذشته مدیر انجمن موسیقی لرستان در گفتگو رسانه‌ها صحبت‌هایی مطرح کرد که باعث رنجش مردم لرستان و البته علاقه‌مندان به موسیقی شد.

پرواز همای برای شفاف‌سازی درباره ماجرای لغو کنسرتش در خرم‌آباد حقایق جالبی را مطرح کرده و می‌گوید: کنسرت‌های شهرستان در تمام استان‌ها توسط برنامه گذارهای استانی برگزار می‌شود. گروهى که قرار بود کنسرت ما را در خرم آباد برگزار کند، از یک ماه پیش به دنبال هماهنگی‌های قانونی و لازم برای اجرای این کنسرت بود. اما گویا برخی ها نمی‌خواستند کنسرت ما در خرم آباد برگزار شود و هر روز به بهانه‌ی تازه‌اى پروسه‌ى دریافت مجوز را عقب مى‌انداختند.
این خواننده ادامه می‌دهد: با وجود اینکه به روال عادى پروسه‌ى دریافت مجوز در خرم‌آباد اجازه‌ى فروش بلیت را به صورت شفاهی صادر کرده بودند و نیمى از بلیت‌ها فروش رفته بود، دستور کنسلى یا عوض کردن سالن کنسرت را دادند. این دستور از سوى برگزارکنندگان کنسرت ما اجابت شد و به پیشنهاد خودِ آقای عباسیان(یکی از اعضای انجمن موسیقی لرستان) سالن جدیدی برای برگزاری کنسرت ما در نظر گرفتند.

همای تاکید می‌کند: تیم برگزاری کنسرت من در خرم آباد، گروهی حرفه‌ای است که کنسرت‌های بسیاری در این شهر برگزار کرده‌اند. اما متاسفانه یک نفر در انجمن موسیقی در لرستان به دنبال کسب درآمد برای خودش است و به همین دلیل در تاریخى زودتر از کنسرت ما زمینه‌ی برگزاری کنسرت همکار و دوست خوش صداى ما رضا بهرام را در همین سالن براى خودش فراهم کرد و در نهایت حاشیه‌های این کنسرت موسیقی پاپ، موجب لغو کنسرت بعدی یعنی کنسرت ما می‌شود.

پرواز همای در تشریح ماجرا می‌گوید: درست یک هفته قبل، کنسرت رضا بهرام در سالنی برگزار شد که امکانات سرویس بهداشتی‌اش پاسخگوی ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر جمعیت است. اما برگزارکنندگان کنسرت بهرام برای یک سانس این کنسرت حدود ۱۵۰۰ بلیت می‌فروشند. آنها مردم بیشتری را به سالن راه دادند. همین مسئله موجب بروز مشکلاتی در سرویس بهداشتى می‌شود و اعتراض مردم و برخی ادارات اطراف این سالن را بر می‌انگیزد. این مسئله موجب بروز اختلافی بین اداره اماکن و اداره ارشاد استان می‌شود. اماکن از اداره ارشاد می‌خواهد که در برگزاری کنسرت به فکر سرویس بهداشتی برای مردم باشند اما …

نتیجه این اختلاف‌ها به لغو کنسرت‌های بعدی در آن سالن می‌انجامد.

خواننده و طراح اُپرای «حلاج» تاکید می‌کند: دود این مسئله به چشم ما رفت. این کار نتیجه بی ملاحظگی کسی است که برای کسب سود بیشتر، ۱۵۰۰ نفر را در یک سانس به سالنی می‌آورد که سرویس‌های بهداشتی‌اش، ظرفیت حدود هفتصد نفر را دارد.

من به حرمت مردم خرم‌آباد تا این شهر آمدم ولی نگذاشتند کنسرتم را برگزار کنم. ما قربانی دسیسه‌های کسی شدیم که خودش در انجمن موسیقی یک ماه است به دنبال عدم برگزاری کنسرت ما بود. این دسیسه‌ها برای ما چیده شد و در نهایت به لغو کنسرت ما انجامید.

همای می‌گوید: آقای عباسیان در مصاحبه‌اش گفته است که کنسرت آقای همای مجوز نداشته است، در حالی که روال برگزاری کنسرت‌ها در شهرستان به این صورت است که وقتی مراحل قانونی برای صدور مجوز کنسرت‌ها طی می‌شود، اداره ارشاد به گروه‌ها اجازه بلیت فروشی را می‌دهد تا آنها زمان لازم برای تبلیغات را از دست ندهند. در روزهای پایانی هم مجوز ارشاد و اماکن صادر می‌شود. برای کنسرت رضا بهرام هم به همین ترتیب عمل شده بود، اما چون در برگزاری کنسرت رضا بهرام خودشان ذی نفع بودند، به آن روند ایراد نمی‌گیرند.

همای ادامه می‌دهد: کنسرت رضا بهرام درست یک هفته قبل در سالنی برگزار شد، که ما اجازه برگزاری در همان سالن را نیافتیم. متاسفانه امین عباسیان برای رفع مسئولیت از شانه خودش و برای انحراف اذهان عمومی، بحث سرویس‌های بهداشتی یک مکان ورزشى در شهر را پیش کشید و هرگز نگفت که واقعیت ماجرا به سودجوییِ افراد دیگر در کنسرت‌های پیشین مربوط است.

مهمتر این که افشاى این مسئله در رسانه به نفع شهر زیبا و قوم با فرهنگ لر نبود و من از مردم لرستان و مردم خرم آباد عذرخواهی می‌کنم که صحبت‌های مدیرانجمن موسیقی این استان، موجب رنجشِ خاطرشان شده است.

تور کنسرت‌های پرواز همای با گروه «مستان» از آبان امسال آغاز شده و تا کنون در شهرهای بندرعباس، ارومیه، اصفهان، قشم، خنج، تبریز، مهاباد، سنندج و قزوین به صحنه رفته است. همای و گروهش امشب طی دو سانس در اراک به صحنه می‌روند و پس از آن تور کنسرت‌هایشان را در شهرهای شیراز، بوشهر و کرج ادامه می‌دهند.  • 4,731 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

بهنام خدا رحمی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بهنام خدا رحمی تک آهنگ جدیدی را تولید کرد

یکی از آهنگسازان و تنظیم کنندگان موسیقی کشورمان جدیدترین تک آهنگ خود را با تجربه ای تازه پیش روی مخاطبان قرار داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، بهنام خدا رحمی آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی، جدیدترین اثر خود را در قالب یک تک آهنگ منتشر کرد. «من اون عشقم» عنوان جدیدترین اثر این هنرمند
  • 1,277 نگاه
مشــاهده ادامه
علی اکبر شکارچی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بیاییم با خواندن شعر و ترانه تن به بند و زنجیر نا امیدی ندهیم

علی اکبر شکارچی(نوازنده و مدرس پیشکسوت کمانچه)در پیامی نوروز باستانی را به مردم ایران و هنرمندان تبریک گفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پیام علی اکبر شکارچی بدین شرح است: «بهار یک‌هزارچهارصد خجسته باد هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر آرام‌تر از آهو بی‌باک‌ترم از شیر هر لحظه که می‌کوشم در کار کنم
  • 1,721 نگاه
مشــاهده ادامه
کوروش یغمایی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

سورپرایز کوروش یغمایی برای شب چهارشنبه سوری

کوروش یغمایی، خواننده موسیقی پاپ راک در شب چهارشنبه سوری از قطعه جدید خود با نام “دیشب که بارون اومد” رونمایی خواهد کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کوروش یغمایی خبر داد که تازه‌ترین اثر او با نام “دیشب که بارون اومد” در شب چهارشنبه‌سوری منتشر خواهد شد. این یکی از قطعات آلبوم جدید
  • 1,501 نگاه
مشــاهده ادامه
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

۲۱۷ اثر موسیقایی مجوز گرفتند

دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دوم و سوم اسفندماه مجوز ۱۹۲ تک آهنگ و ۲۵ آلبوم را صادر کرده است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در هفته دوم و سوم اسفند ماه آلبوم «شرح این هجران» به آهنگسازی امیرحسین شریفی و خوانندگی مهدی امامی، آلبوم «همنوا با خیام»
  • 1,094 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید