حمید سعیدی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

تکذیب نامزد شدن یک ایرانی در مراسم گرمی

25 مهر 1399 12:30 ق.ظ جهان
عضو رسمی آکادمی گرَمی، نامزد شدن یک ایرانی در این مراسم را تکذیب کرد.

بدنبال انتشار خبر نامزد شدن یک ایرانی برای دریافت جایزه گرمی، عضو رسمی آکادمی گرمی این شایعه را رد کرد و گفت هنوز اسامی نامزدها اعلام نشده است.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، ساعاتی قبل اخباری مبنی بر کاندیداتوری یکی از هنرمندان موسیقی ایران برای دریافت جایزه گرمی در فضای مجازی منتشر شد.

حمید سعیدی در این رابطه گفت :ما تازه دیروز رأی خود را داده و ۶ دسامبر کاندیدها گرمی مشخص خواهند شد و هنوز نام هیچ هنرمندی به عنوان کاندیدا یا برنده اعلام نشده است.

او ادامه داد: مراحل داوری و اعلام اسامی تابع قوانین خاصی است و مردم نباید به این شایعه ها توجه کنند.

حمید سعیدی در مورد این مراسم به ایرنا گفت: همه جلسات برنامه ریزی و گفت گوهای امسال در مورد نحوه برگزاری مسابقه گرمی به صورت برخط انجام شد و داوران برای درک صحیح تر نحوه کار موظف به حضور در وبینار ۳ ساعته بودند تا نحوه کار را مرور کنند.

عضو آکادمی جایزه گرمی افزود: مرحله اول پذیرش آلبوم های جدید روز ۱۶ تیر (ششم ژوئیه)، ساعت ۶ بعداز ظهر به وقت لس آنجلس بود و برای آثاری که در ماه ژوئیه یا آگوست منتشر میشوند این مهلت تا ۲۵ تیر (۱۵جولای) تمدید شده بود و قرار است اسامی کاندیداها در تاریخ ششم دسامبر اعلام بشوند.

او افزود بعنوان یکی از داوران مسابقه گرمی همینجا اعلام می کنم تنها مرجع رسمی برای تائید اخبار و دوری از شایعات مربوط به گرمی وبسایت grammy.com است. در این سایت یک محل جستجو وجود دارد و کافیست در قسمت جست وجو در این سایت نام افراد یا هنرمندان مورد نظر خود را وارد کنید تا متوجه شوید این فرد برای چه رشته ای در چه سال هایی و برای چند بار کاندیدا یا برنده شده است.

حمید سعیدی، موسیقی دان ایرانی که در سال های اخیر در خارج از ایران به سر می برد و تنها ایرانی برنده جایزه گرمی در جهان است، (متولد ۱۳۵۳) از پانزده سالگی یادگیری موسیقی سنتی را با نواختن دف آغاز کرد. وی سپس نزد مجید کیانی نواختن سنتور را فرا گرفت که در نوازندگی، احساسات عمیق و نوآوری هایش تاثیر گذاشته است.

این هنرمند آهنگسازی را زیر نظر اساتیدی چون فرهاد فخرالدینی و وارطان ساهاکیان آموخت و سپس در ایران، یونان، ایرلند، آلمان، انگلیس، ترکیه، کانادا، مالزی و آمریکا اجراهای متعددی را پشت سرگذاشت. وی برای بیش از ۳۰ فیلم، تئاتر، ویدئو کلیپ و مجموعه تلویزیونی در ایران، فرانسه و آلمان و بیش از ۲۰ کشور آهنگ ساخته است. او جزء آهنگسازان معاصری است که با تکیه بر موسیقی ایران و نواحی به گفتوگوی بین المللی با زبان موسیقی پرداخته است.

او در کشورهای متعددی کنسرت هایی بر گزار کرده و این زبان بی مرز را به گوش مخاطبان زيادي رسانیده است. او به نوعی موسیقی معاصر و نگاهی متفاوت در جریان شنیداری موسیقی دست یافته است. موسیقی او بینابین هنر مفهومی، ادبیات و بیان احساسات انسانی است. وی برای بیش از ۳۵ فیلم، همچنین تئاترهایی مانند باران در آفتاب به کارگردانی فرشاد فرشته حکمت موسیقی ساخت و جوایزی از جمله جایزه فیلم بیروت (سال ۲۰۰۲)، جشنواره آثار تلویزیونی صداوسیما (۲۰۰۲، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷) را کسب کرد.

این هنرمند ارائه ترکیبی از شعر سنتی و معاصر ایران با موسیقی را بنیان گذاشت و رویکرد متفاوتی را در اجراهای زنده خود برگزیده که شامل اجرای تعاملی برای ترغیب و ایجاد تجربه ای بی واسطه در مخاطبان است. او بعد از پشت سرگذاشتن تجربه های متنوع، اکنون در حال همکاري با گروهی نوازنده های سازهای الکتریکی است که سنت های متفاوت موسیقی را در تجربه کاری خود دارند.

فرزاد فرخ مال منه