حبیب محبیان چگونه پسرش را به اسلام دعوت کرد؟!واو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

  • 10,550 نگاه
  • 0 دیدگاه

محمد محبیان پسر حبیب خواننده قدیمی ایران به مناسبت اولین سالگرد درگذشت پدرش در اینستاگرامش پرده از دلیل جذب شدنش به اسلام و خواندن قرآن برداشت.

محمد محبیان در اینستاگرامش نوشت:

چطور پدرم، من رو به اسلام دعوت کرد»

وقتی داشتم متنم رو برای سالگرد آسمونی شدن حبیب، در مسجد نیاسته، می خوندم؛ چیزی رو کشف کردم که قبلا هیچوقت در موردش فکر نکرده بودم.
همونطور که قبلا گفتم، من اسلام رو خودم در حالی که در آمریکا بزرگ شدم، شناختم. به عنوان یک بچه، دین های مختلف رو به وسیله ی دوستان و همسایه ها دیدم و راه های مختلف رسیدن به خدا رو احساس کردم.
وقتی به اسلام رسیدم، احساس کردم که دوستی قدیمی رو پیدا کردم؛ دوستی که از ته قلبم می شناختمش.
چیزی که باعث شد من به این دوست قدیمی رو بیارم و به میل خودم بشناسمش، قرائت قرآنی بود که قبلا هم به اون اشاره کردم. در مسجد گفتم که یک بار از حبیب دعوت شد تا در مراسم ختم مادر یکی از دوستانش، آهنگ “مادر” رو بخونه که قبول نکرد. در نهایت حبیب، با اصرار دوستش برای خوندن این آهنگ به خاطر مادرش، بالا رفت اما قرآن خوند. این درست جایی بود که تلاوت زیبای قرآن من رو به خودش جذب کرد و این راه حبیب برای دعوت به اسلام بود. پدرم حبیب من رو با روش مخصوص به خودش به اسلام دعوت کرد…
او با صدای زیبا و آهنگینش در خوندن قرآن باعث شد که من به این دوست قدیمی جذب بشم و درست به همین دلیل توصیه شده، کسانی که صدای زیبایی دارن، اذان بگن و قرآن بخونن تا چیزی به این زیبایی کشف و جستجو بشه.
هیچوقت به این موضوع فکر نکرده بودم. البته فکر کرده بودم، اما این نقطه های مشترک رو به هم وصل نکردم. پدرم با استعداد خدادادیش که همون صدای زیبا و آسمونیش بود، من رو مسلمان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *