فاضل جمشیدی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

خاطرات فاضل جمشیدی از خانه موسیقی منتشر می‌شود

29 تیر 1399 7:10 ق.ظ ایران

فاضل جمشیدی از نگارش کتاب “خاطرات خانه موسیقی” خبر داد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،‌ فاضل جمشیدی خواننده و جامعه‌شناس، با اعلام این خبر گفت: از سال 79- 80 که از بخش صنعت داروسازی به خانه موسیقی آمدم بزرگانی هم‌چون علی تجویدی، حسین علیزاده، کامبیز روشن‌روان، داوود گنجه‌ای، داریوش پیرنیاکان، داریوش طلایی و…. در این خانه حضور داشتند. خانه موسیقی با مدیرعاملی حسین علیزاده، سعید ظریفیان و فریدون ناصری تاسیس شد و بزرگانی در هیات مدیره آن از روشن‌روان، هوشنگ ظریف، همایون خرم، حسن ریاحی حاضر بودند و بسیاری عضو داشت.

او که به مدت 5 سال معاون اجرایی خانه موسیقی را عهده‌دار بوده، ادامه داد: تعامل با هنرمندان در این مدت، حضور در جشنواره‌های موسیقی، حضور در خانه هنرمندان و ارتباط با مردم به‌ویژه موسیقی‌دانان در رده‌های مختلف از دانشجو تا استاد موجب شده، علی‌رغم این‌که در حال حاضر سمت اجرایی در خانه موسیقی ندارم و فقط عضو آن هستم هم‌چنان موسیقی‌دانان از من درباره مسایل صنفی، رفاهی آینده و انتخابات سوال ‌بپرسند و عملا افکار عمومی مرور گذشته را مطرح می‌کنند. بنابراین تصمیم گرفتم یادداشت‌ها و خاطراتم از آن پنج سال را بنویسم و تحت عنوان “خاطرات خانه موسیقی” نشر دهم.

جمشیدی درباره محتوای این کتاب اظهار داشت: تاسیس خانه موسیقی، ارتباط با بزرگان موسیقی، اتفاقاتی که در این خانه رخ می‌داد، مشکلات هنرمندان و راه‌کارها، همبستگی هنرمندان، گرفتاری‌های گذشته در مقایسه با موضع کنونی خانه موسیقی از مواردی است که به آن‌ها پرداختم. کتاب در مراحل آماده‌سازی برای حروف‌چینی است و به احتمال زیاد توسط انتشارات مروارید و یا نشر گویا منتشر خواهد شد.

او از کتاب “خاطرات خانه موسیقی” به عنوان فرهنگ شفاهی یاد کرد که یک سال پس از تاسیس خانه موسیقی تا سال 1385 ادامه داشته است.

جمشیدی سال 1338 در شهری ری متولد شده است. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته کارشناسی جامعه‌شناسی با گرایش پژوهشگری ادامه داد و در کنار تحصیل به فراگیری ردیف آوازی نزد استاد نصرالله ناصح‌پور، کریم صالح‌عظیمی و شهرام ناظری پرداخت. او از سال 80 تا 82 مشاور اجرایی و از سال 82 تا سال 85 معاون اجرایی خانه موسیقی بود. فعالیت حرفه‌ای خود را از اواخر دهه 80 آغاز کرد و در گروه‌ها و ارکسترهای مختلفی به خوانندگی پرداخت.

امین بانی هوای دوری