در آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر چه گذشت؟واو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

جشنواره موسیقی فجر،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در آخرین جلسه خود دستاوردهای این دوره را بررسی کرد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک و به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آخرین جلسه شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، یکشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

در این جلسه، درباره سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بحث و گفت‌وگو شد و مقرر شد بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر نظرات نهایی شورا درباره این دوره جشنواره جمع‌بندی و به معاونت امور هنری ارائه شود.

در این دوره جشنواره متناسب با اهداف و بندهای آیین‌نامه فرمی برای ارزیابی جشنواره تهیه شده تا با شاخص‌های کمی و ضریب‌های هر شاخص، نمره شورای ارزیابی برای جشنواره و تطابق اجرای جشنواره با آیین‌نامه مشخص شود.

 

محمد سریر عضو شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: اینکه جشنواره موسیقی فجر تا چه اندازه توانسته است نگاه به موسیقی را پیش ببرد، به بررسی نیاز دارد اما نگاه به آینده جشنواره موسیقی فجر اهمیت بسیاری دارد که جشنواره بتواند در موسیقی کیفی مؤثر باشد.

زیدالله طلوعی دیگر عضو شورای گفت: متأسفانه برای ارتقای موسیقی در کشور کار چندانی نشده است و ضرورت دارد که به فرهنگ موسیقی سنتی توجه شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما حمایت کنند.

داود گنجه‌ای عضو شورا نیز در این جلسه گفت: هرچند هنرمندان و جوانان در تکنیک موسیقی پیشرفت کرده‌اند، اما موسیقی ما اعتلا پیدا نکرده است. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با توجه به شرایط زمانی و مکانی موفق بود و بخش بین‌الملل این دوره جشنواره با در نظر گرفتن امکان و بودجه قابل به‌خوبی برگزار شد.

محسن رجب پور عضو شورا در این جلسه گفت: حوزه موسیقی و حوزه‌های دیگر هنر به شورایی متشکل از صاحب‌نظران هنری، جامعه‌شناسی و فرهنگی نیاز دارد که در مباحث کلی برای آینده موسیقی، نظر و مشورت دهند.

شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و سه نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می‌شود و وظیفه نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

محمد سریر، زیدالله طلوعی، داود گنجه‌ای، محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، محمد اطیابی رئیس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، امین مویدی مشاور برنامه‌ریزی معاونت امور هنری و حمید قبادی نماینده معاونت امور هنری اعضای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر هستند.  • 2,328 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

علی اوجی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از کرونا ادامه می‌یابد

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از دوران کرونا و با شروع دوباره اجراهای موسیقی از سر گرفته می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این خبر را «علی اوجی»، تهیه‌کننده ارکستر سمفونیک آوام، به داده است. او اعلام کرد که طی حدوداً یک سال اخیر که از تعطیلی اجباری کنسرت‌های موسیقی به دلیل شیوع ویروس
  • 2,824 نگاه
مشــاهده ادامه
حمیدرضا نصیری فرد ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نقدی به «نام پرستی» و تعصب در موسیقی

نصیری فرد نوازنده و مدرس دف و سازهای کوبه ای، به تازگی اثر تازه خود را بنام «بامداد» راهی بازار کرده. این اثر با چیدمانی ۲۲ قطعه ای منتشر شده و نصیری فرد میگوید نت‌نگاری قطعات نیز به زودی به صورت کتاب ارائه خواهد شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، حمیدرضا نصیری فرد، در
  • 1,112 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا بهرام ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد

رضا بهرام خواننده سرشناس موسیقی پاپ با اعلام دوباره بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری اجرای آثار هنری، تازه ترین کنسرت خود را در روزهای کرونایی را برگزار می‌کند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پس از اعلام رسمی بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری و اجرای آثار هنری در حوزه‌های موسیقی، تئاتر و سینما اگرچه همان
  • 2,840 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره تجسمی فجر ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند

۷۰ اثر شامل ۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس، برای حضور در رشته عکاسی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‌شدند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فرهاد فخریان روغنی که با همراهی حسن غفاری و مهدی وثوق نیا داوری این دوره از آثار رشته عکاسی جشنواره تجسمی فجر را به عهده
  • 2,829 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید