رشته‌ی «آهنگسازی پاپ» به مرکز علمی کاربردی واحد ۴۶ اضافه شدواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

سوسن تقی‌پور،نادر مشایخی،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک

موسسه فرهنگی هنری آوازی با دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران با موسسه فرهنگی هنری «آوازی نو» امروز شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ برگزار شد.
در این مراسم سیدحسن اردستانی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری آوازی نو، سوسن تقی‌پور مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.
همچنین نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر و از مدرسان موسیقی دانشگاه علمی کاربردی از مهمانان این برنامه بود که به دلیل کسالت نتوانستند در این مراسم حاضر شوند.

مشایخی در ابتدای این مراسم در تماسی آنلاین گفت: ما در حوزه موسیقی با مشکلات زیادی رو به رو هستیم. یکی از این معضلات موضوع مدرک‌گرایی است و بسیاری از دانشجویان تنها برای گرفتن مدرک به دانشگاه می‌آیند. جالب اینکه این مدرک هم به هیچ وجه به دردشان نمی‌خورد. از سوی دیگر تمام نکاتی که در دانشگاه‌های ما آموزش داده می‌شود، متعلق به سال‌ها قبل بوده که دیگر به‌روز نیستند. این منابع از جهت غنای علمی دچار ایرادها و معایب زیادی هستند که باید درباره همه آن‌ها بازنگری کرد.
این رهبر ارکستر و مدرس دانشگاه تاکید کرد: به‌روز نبودن و سطحی بودنِ آموزه‌های دانشگاهی آثار موسیقایی را تبدیل به موسیقی‌های به اصطلاح فست فودی کرده که اصلاً به صلاح دانش آموزان و دانش آموختگان نیست.
مشایخی درباره همکاریِ دانشگاه جامع علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ با موسسه فرهنگی هنری آوازی نو، گفت: این همکاری موجبِ نزدیکیِ دانشجویان به بازار کار می‌شود و می‌تواند دانشجویان خلاق و کاربلد را در سریع‌ترین زمان ممکن به سمت بازار کار هدایت کند. در عین حال چنین روندی موجب ایجاد انگیزه بیشتر در بین دانشجویان هم می‌شود.

راه نجات موسیقی پاپ از ابتذال پیوند با دانشگاه است

سید حسن اردستانی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری «آوازی نو» در سخنانی گفت: همواره در اندیشه این بودیم که استعدادهای خلاق در عرصه موسیقی را شناسایی کنیم تا با ایجاد بسترهای مناسب آن‌ها را به سمت موسیقی صنعتی پیش ببریم. امروزه شاهدیم که موسیقی در کشورمان به سمت صنعتی شدن می‌رود. برای اینکه روندِ صنعتی شدن را به درستی طی کنیم، باید فرهنگ آن را داشته باشم. ما بر این عقیده‌ایم که کیفیت موسیقی باید روزبه‌روز بالا برود. در همین راستا تصمیم گرفتیم با مرکز علمی کاربردی واحد ۴۶ وارد همکاری شویم که نتیجه آن امضای این تفاهم نامه شد.
این صدابردار پیشکسوت عرصه موسیقی تاکید کرد: بالا رفتنِ کیفیت آموزش در موسیقی پاپ برای ما بسیار مهم است. ما امروز ژانری به نام موسیقی سرگرمی داریم که اگر بتوانیم این موسیقی را با کارگروه‌های دانشگاهی ترکیب کنیم می‌توانیم آن را از ابتذال دور کنیم. ما تلاش می‌کنیم تا سطح شنیداری مردم را ارتقا دهیم و قطعاً با کارگروهی که اکنون با این تفاهم‌نامه آغاز می‌شود امیدوارم به اهداف‌مان برسیم. ما امروز وارد راهی طولانی شده‌ایم و بسیار خوشحالم که مسیر جدیدی برای موسیقی پاپ پدید آمده است.

ما به جریان حرفه‌ای موسیقی نیاز داریم

سوسن تقی‌پور مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران نیز در ادامه این نشست رسانه‌ای گفت: فکر می‌کنم اجراهای مرکز آموزش علمی کاربردی واحد ۴۶ نشان داده که می‌تواند حوزه صنعت و هنر را به حوزه اشتغال پیوند دهد. در این راه شناسایی درست استعدادها برای ورود به بازار کار و صنایع خلاق به ویژه حوزه موسیقی مهم‌ترین رویکرد ماست.
تقی‌پور ادامه داد: ما رشته «آهنگسازی پاپ» را در این مرکز دانشگاهی تاسیس کرده‌ایم. این رشته تاکنون در هیچ مرکز دانشگاهی تدریس نشده و ما تلاش کردیم تا به واسطه نیازی که در جامعه نسبت به موسیقی پاپ وجود دارد از طریق دانشگاه خودمان رشته «آهنگسازی پاپ» و کارشناسی «آواز ایرانی» را به تصویب برسانیم. این رشته‌ها از مهرماه سال جاری در دانشگاه ما کار خود را آغاز می‌کنند.
تقی پور گفت: آنچه تفاهم‌نامه‌ی ما با موسسه فرهنگی هنری آوازی نو را شکل داد؛ نیاز بدنه حرفه‌ایِ موسیقی به تحصیلات دانشگاهیِ هنرمندان و البته نیاز به اشتغال‌زایی در میان دانشجویان بود.

آماده همکاری با فارغ التحصیلان آهنگسازی پاپ هستیم

رهام هادیان خواننده گروه ماکان‌بند و از خوانندگانِ موسسه «آوازی نو» یکی از مهمانان ویژه این مراسم بود. هادیان گفت: خوشحالم که اینجا هستم زیرا زمانی که در دانشگاه درس می‌خواندم از نزدیک با مشکلات دانشجویان مواجه بودم. به هر حال امروز زمینه ارزشمندی ایجاد شده تا پتانسیل دانشجویان در رشته آهنگسازی پاپ به هدر نرود. امروز خیلی خوشحالم که موسسه آوازی نو و این مرکز دانشگاهی توانسته‌اند شروع کننده جریانی باشند که قبلاً آرزوی تک‌تک ما در دوران دانشگاه بود.
این خواننده تاکید کرد: دغدغه بسیاری از دانشجویان این است که پس از فارغ‌التحصیلی چه خواهند کرد. ما هم به عنوان خوانندگان موسسه آوازی نو، اعلام می‌کنیم که آماده همکاری با استعدادهای مستعدِ حوزه موسیقی هستیم. خوشبختانه امروز این تفاهم‌نامه راه خوبی برای ورود دانشجویان با استعداد به عرصه موسیقی را باز کرده است.

موارد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران با موسسه فرهنگی هنری «آوازی نو» به شرح زیر است:
تشکیل کارگروه مشترک با کمیته‌های کارشناسی مشترک در حوزه‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و اجرایی
طراحی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک از جمله کنسرت‌ها، نمایشگاه‌های آثار هنری، رونمایی از آثار مکتوب و هنری، همایش‌ها و جشنواره‌های فرهنگی هنری
انعکاس فعالیت‌های مشترک از طریق امکانات رسانه‌ای و تبلیغات در اختیار هر یک از طرفین
ساخت و تولید تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی به واسطه دانشجویان مرتبط در قالب قراردادهای منعقده آتی
برنامه ریزی و برپایی کارگاه‌های آموزشی و استفاده از مدرسین مجرب
مدیریت و برنامه ریزی و اجرای تک پودمان‌های تخصصی در زمینه فعالیت‌های مرتبط با موضوع تفاهمنامه
مشارکت در شناسایی و آموزش و معرفی افراد مستعد در زمینه موسیقی و تخصص‌های مرتبط  • 3,554 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

کیهان کلهر ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

«کیهان کلهر» به‌عنوانِ نوازنده‌ی مهمانِ ​آمستردام سینفونیتا می‌شود

با وجود پاندمی کرونا، آنسامبل زهی «آمستردام سینفونیتا»، بزرگ‌ترین آنسامبل زهی هلند، پروژۀ «راهی به سوی ایران» را به صحنه خواهد برد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در این اجرا «هفت‌گاه معلق» از فرخزاد لایق اجرا خواهد شد، نوازندۀ میهمان، کیهان کلهر، سُلیست قطعۀ «آتشگاه» از جاکوبسن (جادۀ ابریشم) خواهد بود. قطعه‌ای از کیهان
  • 1,254 نگاه
مشــاهده ادامه
داریوش سالاری ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

داریوش سالاری نوازنده و سازنده ساز سنتور درگذشت

سالاری از سال ۱۳۶۵ ساخت ساز سنتور را آغاز کرد و به‌مرور در ساختمان و روش ساخت این ساز سنتور تغییراتی داد. به گزارش اخبار موسیبقی واوموزیک ، داریوش سالاری نوازنده و سازنده ساز سنتور که به بیماری دیابت مبتلا بود شامگاه شنبه سوم آبان ماه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا دار فانی را
  • 1,716 نگاه
مشــاهده ادامه
سورج یاسایی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

جزییات برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از زبان رئیس انجمن موسیقی استان کرمان

سورج یاسایی در خصوص زمان و نحوۀ برگزاری، مکان اجراها و دیگر جزییات سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سورج یاسایی رئیس انجمن موسیقی کرمان درباره جزییات برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: ابتدا درباره جشنواره موسیقی نواحی گفت: در برگزاری دوره‌های قبلی جشنواره، از هنرمندان
  • 1,349 نگاه
مشــاهده ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده،آرون افشار، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک

«محسن ابراهیم‌زاده» و «آرون افشار» پس از نه ماه روی صحنه می‌روند

روند برگزاری کنسرت‌های پاپ دوران کرونا ادامه خواهد داشت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،  پس از برگزاری اجراهای گروه «هوروش» و «رضا بهرام» در جزیره کیش که ظاهراً با استقبال خوب دوستداران موسیقی مواجه شده بود، اجراهای جزیره تداوم خواهد داشت. «آرون افشار» سومین خواننده‌ای است که در دوران شیوع کرونا قدم به صحنه
  • 1,360 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید