رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به پایان شیرینش می‌ارزدواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

لوریس چکناوریان ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

لوریس چکناوریان؛ آهنگساز و رهبر ارکستر گفت: وظیفه و رسالت من به‌عنوان یک شهروند توجه عمیق به نکاتی است که توسط کادر درمان برای جلوگیری از شیوع ویروس تاکید شده است، تمامی این ایام را با سختی‌هایش برای رسیدن به آن پایان و نتیجه شیرین سپری می‌کنم.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، لوریس چکناواریان آهنگ‌ساز،رهبر ارکستر و چهره بین‌المللی موسیقی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی مردم ایران، دیگر نقاط جهان و رهایی هرچه سریع‌تر از شر ویروس کرونا گفت: پیش از هر چیز باید خسته نباشید، تقدیر و تشکرها را نسبت به جامعه پزشکی، کادر درمان و پرستاران کشورمان که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند نثار کرد.

 

وی ابراز امیدواری کرد در سایه فعالیت این عزیزان و همراهی تمامی مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هرچه سریع‌تر شاهد رخت بر بستن این ویروس از آسمان کشورمان و دیگر نقاط جهان باشیم تا بار دیگر بتوانیم در سایه آرامش و سلامت روزهای زندگی خود را پشت سر بگذاریم.

همواره در خانه، سکوت و تنهایی به تولید اثر پرداخته‌ام

این آهنگساز و مدرس موسیقی با اشاره به آنکه طی شش، هفت ماه اخیر که شاهد شیوع ویروس کرونا در کشور بودیم از خانه بیرون نیامده و همین مسئله شرایط فعالیت را برای او با تفاوت‌هایی همراه ساخته است گفت: شاید مهم‌ترین نقطه آرامش‌بخش در این دوران قرنطینه و در خانه ماندن در گام نخست رعایت نکاتی است که از سوی کادر درمان و مسئولان کشور برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بر آنها تاکید شده است و دو دیگر به بهره بردن از ابزار فضای مجازی برای ارائه متفاوت آثار تولیدشده توسط هنرمندان و آثار موسیقایی در شاخه حرفه و تخصص من به عنوان آهنگساز بازمی‌گردد.

چکناواریان با اشاره به آنکه در همان سال‌های نخست فعالیت در حوزه موسیقی این عادت را همواره با خود داشته که برای کار آهنگ‌سازی چند هفته و یا چند ماه تا اتمام مراحل آهنگ‌سازی اثری که مدنظر او بوده، همواره در خانه حضور داشته است یادآور شد: طی این ایام و با شیوع ویروس کرونا در کشور نیز تمام تمرکز خود را بر حوزه آهنگ‌سازی و ارائه آثار در سایه در خانه ماندن قرار داده‌ام و تلاش کردم تا به سهم خود به‌عنوان یک شهروند در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تمام سعی و کوشش خود را به کار برده و این توصیه را به تمامی اعضای خانواده، همکارانم و افرادی که از طریق شبکه‌های اجتماعی با من در ارتباط بوده‌اند نیز مطرح کردم.

تبدیل ۱۸ اثر ادبی بزرگ جهان به فضای موسیقایی

این رهبر ارکستر با اشاره به آنکه توصیه و خواهش من نسبت به تمامی هم‌وطنان و همکارانم آنست که در صورت عدم کار ضروری مهم‌ترین اقدام یعنی در خانه ماندن را با تمام مشکلات و سختی‌های آن برای رسیدن هرچه زودتر عموم جامعه به سطح سلامت پیش از دوران کرونا مدنظر قرار دهند گفت: در طی این ایام کار آهنگسازی ۱۸ اثر مختلف از آثار ادبیات بزرگ جهان را به پایان بردم و تلاش کردم فضای آثار ادبی بزرگ جهان را این بار با فصل و فضای موسیقی به مخاطبان معرفی کنم.

وی ادامه داد: طی این مدت چند اثر از این ۱۸ اثر را از طریق فضای مجازی در اختیار علاقه‌مندان قرار دادم و در حال تکمیل دیگر آثار هستم و به مرور در سایه همین فعالیت‌ها تلاش می‌کنم تا دیگر آثار این مجموعه را نیز از طریق فضای مجازی در اختیار علاقه‌مندان به حوزه موسیقی و ادبیات قرار دهم.

هدایت، کافکا و کامو به روایت موسیقی

چکناواریان در توضیح انتخاب این آثار ادبی و شیوه تبدیل آن‌ها به آثار موسیقایی گفت: این آثار تماماً از آثار نویسندگان بزرگ است از قبیل سه داستان از صادق هدایت، کافکا و کامو و دیگر نویسندگان بزرگ ادبیات ایران و کشورمان که داستان‌های آن‌ها را با فصل و نت‌های موسیقی به روایت پرداختم. این کار را تا زمان در خانه ماندن ادامه خواهم داد.

وی یادآور شد: باتوجه به آنکه این روزها تمام وقت من در منزل می‌گذرد تلاش می‌کنم تا بیشترین ساعات خود را به کار آهنگ‌سازی بپردازم. شاید تحمل این شرایط برای من که اغلب اوقات خود را برای آهنگ‌سازی آثار مدنظر در خانه پشت سر گذاشته‌ام نسبت به دیگر افراد راحت‌تر باشد اما متأسفم که شرایط به گونه‌ای شده است که حتی برای قدم زدن و یا دل‌تنگی که برای حضور در محیطی خارج از خانه نیاز دارم نیز نمی‌توانم اینکار را انجام دهم.

به گفته چکناواریان، احساس می کنم دین، وظیفه و رسالت من به‌عنوان یک شهروند توجه عمیق به نکاتی است که توسط کادر درمان، پزشکان و پرستاران برای در خانه ماندن و رعایت توصیه‌های بهداشتی و پزشکی در راستای حرکت هرچه سریع‌تر در مسیر قطع زنجیره ویروس کرونا و رسیدن به سلامت عمومی جامعه بر آنها تاکید شده است و تمامی این روزها و ساعت‌ها را با سختی‌هایش برای رسیدن به آن پایان و نتیجه شیرین سپری می‌کنم.

حامی مالی پیدا شود، آلبوم موسیقی آثار ادبی را ارائه می‌دهم

چکناواریان در پاسخ به این پرسش که تلاش او برای تبدیل آثار بزرگ ادبیات جهان آن‌گونه که به آن اشاره کرد به آثار حوزه موسیقایی تنها برای ارائه آن‌ها در فضای مجازی‌ست و یا قصد دارد بعد از اتمام بیماری کرونا در کشور در قالب اجرای زنده و یا ارائه آلبوم این آثار را به مخاطبان ارائه دهد، گفت: تا به امروز برخی از این آثار را آن‌گونه که به آن اشاره کردم در اینستاگرام و فضای مجازی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: به امید خدا اگر که شاهد بهبود شرایط در آینده باشیم، تلاش می‌کنم در سایه پیدا شدن حامی مالی (اسپانسر) این آثار را با همراهی ارکستر واقعی ضبط کرده و در قالب آلبوم به مخاطبان ارائه دهم.  • 1,925 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

بهنام خدا رحمی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بهنام خدا رحمی تک آهنگ جدیدی را تولید کرد

یکی از آهنگسازان و تنظیم کنندگان موسیقی کشورمان جدیدترین تک آهنگ خود را با تجربه ای تازه پیش روی مخاطبان قرار داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، بهنام خدا رحمی آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی، جدیدترین اثر خود را در قالب یک تک آهنگ منتشر کرد. «من اون عشقم» عنوان جدیدترین اثر این هنرمند
  • 1,183 نگاه
مشــاهده ادامه
علی اکبر شکارچی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

بیاییم با خواندن شعر و ترانه تن به بند و زنجیر نا امیدی ندهیم

علی اکبر شکارچی(نوازنده و مدرس پیشکسوت کمانچه)در پیامی نوروز باستانی را به مردم ایران و هنرمندان تبریک گفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پیام علی اکبر شکارچی بدین شرح است: «بهار یک‌هزارچهارصد خجسته باد هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر آرام‌تر از آهو بی‌باک‌ترم از شیر هر لحظه که می‌کوشم در کار کنم
  • 1,603 نگاه
مشــاهده ادامه
کوروش یغمایی ،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

سورپرایز کوروش یغمایی برای شب چهارشنبه سوری

کوروش یغمایی، خواننده موسیقی پاپ راک در شب چهارشنبه سوری از قطعه جدید خود با نام “دیشب که بارون اومد” رونمایی خواهد کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کوروش یغمایی خبر داد که تازه‌ترین اثر او با نام “دیشب که بارون اومد” در شب چهارشنبه‌سوری منتشر خواهد شد. این یکی از قطعات آلبوم جدید
  • 1,426 نگاه
مشــاهده ادامه
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اخبار موسیقی ایران،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

۲۱۷ اثر موسیقایی مجوز گرفتند

دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دوم و سوم اسفندماه مجوز ۱۹۲ تک آهنگ و ۲۵ آلبوم را صادر کرده است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در هفته دوم و سوم اسفند ماه آلبوم «شرح این هجران» به آهنگسازی امیرحسین شریفی و خوانندگی مهدی امامی، آلبوم «همنوا با خیام»
  • 1,058 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید