رویداد موسیقایی ایران و اتریش در فرهنگسرای نیاورانواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش رویداد موسیقی دو کشور را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم کرد.

به گزارش گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش با حضور خبرنگاران و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر جمعه ۱۷ مرداد در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این برنامه که با حضور دکتر سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو همراه بود پس از اجرای زنده موسیقی ایران و اتریش توسط هنرمندان ایران و اتریش، کلیپی از صحبت‌های اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش، عباد رضا اسلامی کولایی رئیس فرهنگسرای نیاوران، الکساندر ریگر رایزن فرهنگی و مدیر انجمن فرهنگی سفارت اتریش در ایران، پدرام سلطانی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش و علی‌رضا ناظم الرعایا نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش پخش شد.

 

اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش با اشاره به این مطلب که کشور اتریش رابطه خیلی ویژه و خاصی با ایران دارد گفت: نظیر چنین پیوندی میان دو ملت ایران و اتریش را به‌ندرت می‌توان میان دیگر ملت‌ها دید.

وی در ادامه افزود:

ما بیش از ۷۰۰ سال روابط مستند، بیش از ۵۰۰ سال مشارکت و ۱۶۰ سال روابط دیپلماسی داریم. این امر چهارچوبی را برای به وجود آوردن روابط مبتنی بر اعتماد میان دو کشور به وجود می‌آورد.

سفیر کشور اتریش در ایران با قدردانی از تمامی پزشکان و پرستاران سراسر جهان خصوصاً در ایران و اتریش اظهار داشت: کادر درمان با زحمات فرابشری خود جان انسان‌ها را نجات می‌دهند و متأسفانه خیلی از این پزشکان و پرستارها جان خود را نیز در این راه از دست دادند. امشب به یاد آنان این برنامه اجرا می‌شود.

پدرام سلطانی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش هم در سخنانی با ذکر این مطلب که جهان روزهای سخت و دشواری را می‌گذراند، ابراز داشت: کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در یک اقدام نوآورانه این رویداد موسیقی را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم می‌کند.

حسام‌الدین ساختیانچی تهیه‌کننده و کارگردان رویداد موسیقیایی ایران و اتریش نیز با حضور در جایگاه ابراز داشت: بسیار خوشحالم که به‌عنوان یک کارآفرین در حوزه موسیقی توانستم جمعی از هنرمندان ایرانی و بین‌المللی، همراه با یک تیم اجرای حرفه‌ای را کنار هم جمع کنم تا شاهد برگزاری رویداد موسیقی مشترک بین دو کشور ایران و اتریش در زمان کم شدن اجراهای موسیقی به‌واسطه بیماری منحوس کووید-۱۹ باشیم تا از سویی هم هنرمندان نامی کشور امید به روزهای روشن داشته باشند و دیگر آنکه بتوانیم زحمات عزیزان کادر درمان را اندکی جبران کنیم.

وی در پایان صحبت‌هایش از سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباد رضا اسلامی کولایی رئیس فرهنگسرای نیاوران و علی‌رضا ناظم الرعایا نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این رویداد موسیقی تشکر و قدردانی کرد.

عباد رضا اسلامی رئیس فرهنگسرای نیاوران نیز در صحبت‌هایی با ذکر این مطلب که پس از تأسیس فرهنگستان خاورشناسی در وین و مدتی بعدتر تأسیس دارالفنون در ایران تبادلات علمی، فرهنگی و آموزشی بین اتریش و ایران بسیار جدی‌تر از همیشه دنبال شد گفت: ارتباطات فرهنگی و هنری میان دو ملت ایران و اتریش سابقه‌دار و بلندمدت است.

اسلامی در پایان صحبت‌هایش نیز از کادر درمان در ایران و سراسر دنیا تشکر و قدردانی کرد.

علی‌رضا ناظم الرعایا نایب‌رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش و مهرداد ابراهیمی مدیرعامل شرکت توسعه نیروگاهی دیزلی پارسیان حامی و اسپانسر این برنامه نیز در صحبت‌های جداگانه با تشکر از کادر درمان سراسر دنیا، این کنسرت را هدیه‌ای به‌تمامی کادر درمان ایران و جهان عنوان کردند.

در پایان این برنامه نیز از طرف اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش از عباد رضا اسلامی کولایی رئیس فرهنگسرای نیاوران به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این برنامه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در این برنامه قطعه سرناد اثر فرانتس شوبرت، قطعه سپاس که تلفیقی از موومان “لاکریموزا ” از قطعه رکوییم موتزارت و قطعه ” دو سه شبه” استاد بزرگ لشگری بود و نیز در پایان قطعه “ایران ما” که از تلفیق دستگاه همایون – اصفهان، موسیقی فولکلوریک جنوبی و موسیقی فولک و اصیل بختیاری بود برای حضار اجرا شد.

فروغ فضلی رهبر و تنظیم‌کننده، سیامک کریمپور سرپرست موسیقی گروه ایران، بامداد خوشقدمی سرپرست موسیقی گروه اتریش و علی ضرابی (ترومپت) ماکان خوی نژاد (ویولنسل) سروش عمومی (درامز) بصیر اکبری (گیتار) داوید گروبر (ساکسیفون آلتو) و آنتون پرتلر (ساکسیفون تنور) نوازندگان برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش بودند.  • 1,189 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

یویوما ،اخبار موسیقی جهان،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

کنسرت کوچک «یویوما» در صف واکسن

«یویوما» ـ نوازنده سرشناس ویولنسل ـ در یکی از مراکز واکسیناسیون ایالات متحده آمریکا قطعاتی را نواخت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،  افرادی که روز شنبه در یکی از مراکز واکسیناسیون ایالت «ماساچوست» در صف انتظار نشسته بودند با اجرای «یویوما» نوازنده نامدار ویولنسل غافلگیر شدند. «یویوما» در مدت زمان ۱۵ دقیقه‎‌ای که پس
  • 1,750 نگاه
مشــاهده ادامه
گرمی ،اخبار موسیقی جهان،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

کاهش بینندگان مراسم جوایز «گرمی»

همچون بسیاری از مراسم اهدای جوایز اخیر، شمار مخاطبان تلویزیونی مراسم «گرمی» روز یکشنبه نیز نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،  مراسم جوایز «گرمی» نیز به سایر رویدادهای مشابهی پیوست که اخیرا کاهش قابل‌توجه آمار مخاطبان را تجربه کردند. پخش مراسم جوایز «گرمی» از «سی بی اس» ۸.۸
  • 1,663 نگاه
مشــاهده ادامه
گرمی ،اخبار موسیقی جهان،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

شب تاریخی زنان در جوایز گرمی ۲۰۲۱

شصت و سومین دوره جوایز موسیقی گرمی با کسب جوایز چهار شاخه اصلی و جا به جایی چند رکورد توسط هنرمندان زن به کار خود پایان داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، مراسم اعطای جوایز شصت و سومین دوره رویداد موسیقایی گرمی به صورت کاملا حضوری و با برگزاری فرش قرمز و رعایت پروتکل
  • 1,622 نگاه
مشــاهده ادامه
تیلور سویفت ،اخبار موسیقی جهان،اخبار موسیقی،واوموزیک،vavmusic

درخشش تیلور سویفت در مراسم گرمی

شصت و سومین دوره مراسم سالانه جوایز گرمی با اعطای جوایز به بهترین های صنعت موسیقی در لس آنجلس برگزار شده است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، تیلور سویفت، خواننده آمریکایی یکشنبه توانست در این مراسم به خاطر آلبوم فولکلور، جایزه بهترین آلبوم موسیقی سال را برای سومین بار دریافت کند. او نخستین هنرمند
  • 1,260 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید