سالار عقیلی تهدید به شکایت کرد، حوزه هنری تکذیب!

19 بهمن 1395 8:52 ب.ظ خارج از گود

پس از تکذیب انتشار قطعه «ایران سربلند» به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب توسط سالار عقیلی، حوزه هنری که تهیه‌ این اثر را بر عهده داشته پیرامون حواشی اخیر توضیحاتی را ارایه داده است.

روز یکشنبه هفدهم بهمن ماه روابط عمومی حوزه هنری خبر از انتشار قطعه «ایران سربلند» با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی پیمان خازنی به همت مرکز موسیقی حوزه هنری داد. همچنین حوزه هنری اعلام کرد که موسیقی «ایران سربلند» از تازه‌های تولید مرکز موسیقی در ژانر سمفونیک ایرانی است و این موسیقی ملی‌میهنی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی ضبط و تولید شده است.

اما سالار عقیلی با انتشار یادداشتی قرار داد، ضمن تکذیب این خبر حوزه هنری، نوشت: «دیروز خبری با تیتر «سالار عقیلی برای انقلاب خواند» روی خروجی برخی از خبرگزاری ها قرار گرفت که محتوای آن را تکذیب می­کنم چرا که قطعه خوانده شده اساسا مناسبتی نبوده و با هیچ جمع و ارگانی قراردادی مبنی بر مناسبتی بودنش منعقد نشده است. اینجانب حق پیگیری های قضایی را در صورت اثبات تعمد و شیطنت از سوی ناشران خبر برای خود محفوظ می دانم و در صورت احراز این موضوع، مسئله را در محاکم ذیصلاح پیگیری خواهم کرد.»

دقایقی قبل نیز روابط عمومی حوزه هنری در خصوص قطعه «ایران سربلند» و حاشیه‌های پیرامون انتشار این اثر نکاتی را در غالب یادداشت بیان کرده که در ادامه می‌خوانیذ:

«متأسفانه شروع حاشیه‌های رسانه‌ای به سبب برداشت نادرست یک سایت از عنوان خبر ارسالی مرکز موسیقی حوزه هنری و جهت‌دهی خاص به آن و انتخاب تیتر ناصحیح بوده است. هرچند در تنظیم و انتخاب تیتر این مرکز، تنها و تنها تأکید بر تقارن زمانی انتشار اثر بوده است و نه مناسبتی بودن آنکه فایل شنیداری اثر نیز گواهی بر آن است.

درخصوص حاشیه‌های پیرامون اثر نیز خوانندهٔ محترم اثر اذعان داشتند که از قلب موضوعیت اثر و استنباط مناسبتی بودن آن ناخرسندند و مرکز موسیقی حوزه هنری نیز از همین طریق اعلام می‌دارد هیچ تلاشی برای معرفی مناسبتی اثر نداشته و در راه اعتلای هنر ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

بی‌شک بالیدن به نام ایران اسلامی و ایرانی بودن مدال افتخاری برای تمامی هنرمندان این مرز و بوم است. امید است که این اثر تلاشی مؤثر در راه تعالی نام ایران سربلند باشد.»

سالار عقیلی ایرانم