سالار عقیلی،محمدرضا شجریان ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک

سالار عقیلی: همه ما مدیون استاد شجریان هستیم

14 اردیبهشت 1399 6:39 ق.ظ ایران

«سالار عقیلی» شب گذشته به اتفاق «حریر شریعت‌زاده» در صفحه اینستاگرامش کنسرت آنلاین برگزار کرد و در بخشی از کنسرت خود یاد «محمدرضا شجریان» را گرامی داشت و از او به عنوان اسطوره‌ی آواز ایران و صدای این مردم یاد کرد. او هم‌چنین به این نکته اشاره کرد که او و تمام کسانی که می‌خوانند، مدیون ایشان هستند و باید خودشان را شاگرد او بدانند.

او همچنین افزود: «امیدوارم خداوند هرچه زودتر به استاد شجریان سلامتی بدهد و حال ایشان بهتر شود تا ما بازهم بتوانیم از هنر والا و بالای ایشان در کشور استفاده کنیم.»

 

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در ادامه برنامه حریر شریعت زاده ضمن خوش‌آمد گویی به مخاطبان برای تماشای کنسرت آنلاین،گفت: «ما مردم ایران را عاشقانه دوست داریم و به آنها عشق می‌ورزیم و حال بسیار خوشحال و خوشوقتیم که این سعادت نصیبمان شده تا از این طریق آنها را ببینیم. بسیار دلتنگ شما هستیم زیرا نمی‌توانیم نفس‌های گرمتان را در سالن احساس کنیم و انرژی مثبتتان را از نزدیک دریافت کنیم، اما از اینکه توسط کنسرت لایو در خدمتتان هستیم بسیار خوشحالیم و با عشق برایتان می‌خوانیم و می‌نوازیم.»

سالار عقیلی نیز گفت: «برگزاری چنین برنامه‌ای در شرایط بحرانی فعلی حرکتی خود جوش بود، زیرا دلم برای شما مردم عزیز تنگ شده بود و همه آنهایی که مرا می‌شناسند و دنبال می‌کنند، می‌دانند که من عاشق مردمم هستم و خیلی آنها را دوست دارم و دلم می‌خواهد با شما باشم. همانطور که می‌دانید من در موسیقی بسیار فعال بوده و هستم و حال برای من سخت است که سه ماه شما را نبینم و به همین دلیل طی تصمیمی کاملا خودجوش خواستیم نزد شما و به خانه‌هاتان بیاییم.»

این خواننده موسیقی ایرانی در ادامه به اجرای قطعه «حانیه» پرداخت و سپس درباره آن گفت: «این اثر از ساخته‌های هنرمند خوب کشورمان فرید سعادتمند است و جزو اولین کارهایی است که سال‌ها پیش طی همکاری با ایشان خواندم و یادم هست که مردم نسب به من و اثر لطف بسیار داشتند.»

عقیلی پیش از اجرای قطعه بعدی خود که «خوشه چین» نام داشت روز معلم را به معلمان کشور و آنهایی که برای فرزندان و آینده‌سازان ایران زحمت می‌کشند، تبریک گفت.

او همچنین روز کارگر را به کارگران کشور تبریک گفت: « روز کارگر را به تمامی زحمت‌کشان و کارگران عزیز و مهربان که به خاطر آسایش و راحتی ما تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم و امیدوارم خوب و خوش باشید و هرچه زودتر بیماری لعنتی کرونا از کشور ما و از جهان برود تا ما بازهم بتوانیم در خدمت مردم عزیز و تمام اقشار جامعه باشیم. ما خدمتگزار شما هستیم. چه در کنج قفس باشم چه در پرواز می خوانم/قناری فطرتم تا زنده‌ام آواز می‌خوانم. فرقی نمی‌کند کجا باشم و هرجا باشم برای مردمم تا آخرین نفس خواهم خواند.»

این خواننده پس از اجرای قطعه «خوشه‌چین» از سازنده این اثر یاد کرد و گفت: این قطعه از ساخته‌های یگانه استاد بی‌بدیل موسیقی سنتی ایران استاد زنده‌یاد روح‌الله خالقی است که آن را برای شما اجرا کردیم.

سالار عقیلی ضمن یادآوری اینکه امکان اجرای دیگر قطعات به دلیل لزوم تغییر کوک پیانو وجود ندارد، با قطعه «وطنم ای شکوه پابرجا» به کنسرت خود پایان داد و به مخاطبان گفت در برنامه‌های آتی آثار دیگرش را اجرا می‌کند.

امین بانی هوای دوری