سوژه‌های زردی که به موزیک ویدئو ها هم سرایت کردواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

موزیک ویدئو

موزیک ویدئو به دلیل ترکیب تصویر و صوت تاثیر ویژه ای روی مخاطب دارد اما چند وقتی است بستری برای شهرت برخی خوانندگان و ترویج سوژه های زرد شده است.
تصویر سوژه‌های زردی که به موزیک ویدئوها هم سرایت کرد

 

 

 

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک از باشگاه خبرنگاران جوان، موزیک ویدئو موضوعی حرفه‌ای و جا افتاده در دنیاست؛ چراکه ترکیب تصویر و صوت با هم و بیان تاثیرگذار محتوای قطعه است. وقتی تصویر و صوت کنار هم قرار می‌گیرند، با ارائه مجموعه‌ای مشترک شاید بتوان تاثیرگذاری صوت یا تصویر را دو چندان کرد.

موزیک ویدئو یا موسیقی تصویر فرصتی است که معمولا خوانندگان تلاش می کنند از آن برای شهرت هر چه بیشتر خود استفاده کنند. ساخت یک موزیک ویدئو در تمام دنیا تبدیل به یک شاخه کاملا حرفه‌ای در موسیقی شده و حتی از خوانندگانی که چندان حرفه‌ای و شناخته شده نیستند، موزیک ویدیو وجود دارد.

موزیک ویدئو موضوعی جا افتاده در دنیاست و جشنواره‌هایی مانند مایورکای اسپانیا بخشی با نام بهترین موزیک ویدئو را در فستیوالشان قرار داده اند.

راه عجیب یک شبه معروف شدن برخی خوانندگان

بسیاری که ثروتمند هستند و می‌خواهند مسیر خواننده شدن را یک شبه طی کنند، یکی از راه‌های ورودشان به عرصه موسیقی، همین موزیک ویدئو است. این افراد وقتی قطعات خود را در مجهز‌ترین و بهترین استودیو‌ها در دنیا ضبط می‌کنند، بی تردید تهیه یک تیم حرفه‌ای سینمایی، برای ساخت موزیک ویدیو کار سختی برایشان نیست. آن‌ها هم از این ترفند برای سر زبان افتادن اسمشان در میان مخاطبان هنر اول استفاده می‌کنند.

موزیک ویدئو راهش را در موسیقی ایران هم پیدا کرده است، راهی که شاید به درستی آغاز نشده و فقط عرصه‌ای برای خودنمایی است. استفاده از المان‌های صرفا سینمایی در موزیک ویدئو‌ها شاید همان راه نادرست در این عرصه است. بسیاری از موزیک ویدیو‌ها نمایانگر تصویر زیبا و باکیفیت هستند، اما منتقل کننده معنای اصلی داخل قطعه نیستند.

حرکات آهسته که به خودی خود زیباست، در موزیک ویدئو‌ها آنقدر اغراق آمیز و بی اندازه استفاده می‌شوند، که سیر اثر را به هم می‌ریزند و در نهایت به مفهوم اصلی خدمتی نمی‌کنند.

بعضی موزیک ویدئو‌ها هم فقط نمایانگر جذابیت‌های بصریِ محیطی است که در آن تصویر برداری شده است؛ استفاده از طبیعت و جنگل برای موزیک ویدئو‌ها به تِم اصلی بسیاری از موزیک ویدئو‌ها تبدیل شده است البته که در این کار اشکالی وجود ندارد، اما باید این المان‌های بصری با چارچوب کلی قطعه موسیقی همخوانی داشته باشد.

نکته دیگر خودنمایی برخی خوانندگان است؛ نشان دادن حرکات یک خواننده و تصاویری که همگی چهره و استایل خواننده را به تصویر می‌کشد، دیگر تاثیر گذاری چندانی ندارد و حتی به دلیل زیاد بودن این نوع محصولات، جذابیت خود را حتی برای طرفداران آن هنرمند از دست داده است.

سرایت سوژه های زرد به موزیک ویدئوها

این روز‌ها در برخی از موزیک ویدئو‌ها شاهد موضوعات زرد هستیم؛ موضوعاتی که به عشق‌های مثلثی یا بحث های زن و شوهری ختم می‌شود که این موضوع نشان می‌دهد خوانندگان به این سمت رفته‌اند که با این سبک‌های زرد به سمت فریب مخاطب بروند.

برای ساخت موزیک ویدئو باید این موضوع را در نظر داشت که تمامی المان‌های تصویر برای بیان بهتر محتوای قطعات است. موضوع اصلی در موزیک ویدئو استفاده از یک هنر تاثیر گذار برای بیان یک محتواست؛ بنابراین خودنمایی جایی در این کار ندارد. حتی ممکن است در موزیک ویدئو خود خواننده حضور نداشته باشد یا حتی یک موسیقی بی کلام در کنار تصاویر ارائه شود. به جای استفاده نابجا و گاه و بی گاه از این هنر باید از آن به عنوان یک فرصت همیشه در دسترس و تاثیرگذار استفاده کرد.  • 2,247 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

مهران مستی

افتخار آفرینی مهران مستی در مسابقات جهانی اوکراین

برای اولین بار نماینده ایران هم به فستیوال «مولودا هالیچینا» دعوت و موفق به راهیابی به مرحله فینال شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فستیوال young halychyna (مولودا هالیچینا) برای بیست و هفتمین سال پیاپی میزبان وکالیست های جوان از سرتاسر جهان بود.این فستیوال در شهر مرزی novayavorsk برگزار شد. این فستیوال یکی از
  • 2,426 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا صادقی

عمل جراحی رضا صادقی ، پس از سانحه سقوط از پله‌ها

رضا صادقی که در پی سقوط از پله‌ها دچار آسیب شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است، به احتمال زیاد قادر نخواهد بود کنسرت هشتم شهریور خود در تهران را برگزار کند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، رضا صادقی، خواننده پاپ، که روز گذشته، به دلیل سقوط از پله‌ها دچار سانحه و در
  • 2,522 نگاه
مشــاهده ادامه
اخبار موسیقی

ماجرای فهرست پرحاشیه کمک‌های مالی ارشاد

معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز بیست و دوم مردادماه با انتشار فهرستی که از سوی روابط عمومی این وزارتخانه به رسانه‌ها ارسال شد اشخاص حقیقی و حقوقی مورد حمایت مالی خود در سال ۹۷ را معرفی کرد. فهرستی که به محض انتشار با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد و شبهاتی
  • 1,032 نگاه
مشــاهده ادامه
محمدرضا شجریان

انتشار نام محمدرضا شجریان در لیست کمکهای وزارت ارشاد فقط تشابه اسمی است

همایون امیر زاده می‌گوید انتشار نام محمدرضا شجریان در لیست کمکهای وزارت ارشاد فقط تشابه اسمی است و هیچ ارتباطی به محمدرضا شجریان هنرمند شناخته شده عرصه موسیقی ندارد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک پس از انتشار لیست اعتبارات و کمک‌های تخصیصی وزارت ارشاد در روزهای گذشته و بروز ابهامات فراوان پیرامون نام‌های منتشره، مدیرکل
  • 883 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید