سیامک جهانگیری: آموزش آنلاین موسیقی برای هنرجویان مبتدی چندان خوب نیستواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

سیامک جهانگیری،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،,vavmusic

جهانگیری می‌گوید جدا از موضوع موسیقی که باید آموزش داده شود، ما نیاز داریم بدن نوازنده را هم موقع اجرا ببینیم تا توضیحاتی را به او بدهیم و در آموزش آنلاین ممکن است این شیوه جواب ندهد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک : سیامک جهانگیری آهنگساز و نوازنده نی درباره فعالیت این روزهای خود  گفت: این روزها مثل همیشه مشغول نوشتن موزیک هستم و گاهی هم درگیر کار کتاب می‌شوم، ضمن این که کلاس‌های آموزشی خودم را هم به‌صورت آنلاین برگزار می‌کنم.

این نوازنده در رابطه با خوبی‌ها و بدی‌های آموزش‌ آنلاین عنوان کرد: به نظرم آموزش آنلاین می‌تواند خوب باشد. البته شاید برای هنرجویان مبتدی چندان خوب نباشد ولی از آنجا که من شاگرد مبتدی ندارم و شاگردان من کسانی هستند که مقدمات قضیه را گذرانده‌اند، در سیستم آنلاین وقتی توضیح داده می‌شود برای آن‌ها قابل درک است.

وی با اشاره به اینکه آموزش آنلاین برای کسانی که در مرحله مقدماتی آموزش هستند چندان کارآمد نیست، اظهار داشت: جدا از موضوع موسیقی که باید آموزش داده شود، ما نیاز داریم که بدن نوازنده را هم موقع اجرا ببینیم تا توضیحاتی را به او بدهیم. در آموزش آنلاین ممکن است این شیوه جواب ندهد. در هر صورت سیستم اینترنتی ما هم ممکن است گاهی جواب ندهد و دچار قطعی و یا ضعف شود.

جهانگیری درباره تأثیرگذاری ویروس کرونا بر روی موسیقی گفت: این ویروس روی همه آدم‌ها تأثیر منفی گذاشته است. آدم‌ها وقتی دچار بحران روحی و روانی می‌شوند انرژی لازم برای کار کردن را از دست می‌دهند. به هر حال ما هم در این جامعه زندگی می‌کنیم و وقتی آدم‌های جامعه خوشحال نباشند روی ما هم تأثیر روحی می‌گذارد.

وی ادامه داد: این ویروس لطمه دیگر را به آموزشگاه‌های موسیقی وارد کرده است. برخی از هنرجویان نمی‌توانند در سیستم آموزش آنلاین قرار بگیرند. اگر بخواهیم به لحاظ مادی قضیه را نگاه کنیم، کنسرت‌ها تعطیل است و طبیعتاً این موضوعات تأثیر اقتصادی منفی روی کار ما می‌گذارد.

جهانگیری با اشاره به این که وقتی اقتصاد ضعیف می‌شود، طبیعتاً خانواده‌ها شرکت در کلاس‌های آموزشی را از سبد خانواده خود حذف می‌کنند، بیان کرد: کار آموزش یک کار فرهنگی است و اقتصادی نیست. در آموزش دادن موسیقی قرار است موسیقی را به خانه‌های مردم ببریم. فکر می‌کنم باید کمی همدیگر را حمایت کنیم و با آغوش باز بپذیریم تا بتوانیم این جریان را به نحوی به لحاظ روحی و اقتصادی مدیریت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه زودتر این موضوع در کل دنیا رفع شود و برای همه سلامتی و آرامش وجود داشته باشد تا جامعه‌ای با نشاط‌ بیشتر و فعال‌تر داشته باشیم.  • 3,550 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

محمد نقوی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

آلبوم «لب خاموش» با آهنگسازی و نوازندگی نی محمد نقوی و دف‌نوازی حامد علیپور منتشر شد

آلبوم «لب خاموش» به آهنگسازی و نوازندگی نی محمد نقوی و دف‌نوازی حامد علیپور توسط انتشارات ماهور منتشر شد. «سرمست (چهارگاه)»، «وصال (ماهور)»، «هانیه (همایون)»، «فغان (افشاری)»، «شور (تک نوازی دف)»، «سوز ساز (دشتی)»، «نیاز (سه گاه)»، «دیدار (مخالف سه گاه)» اسامی قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک
  • 1,725 نگاه
مشــاهده ادامه
علی ثابت‌نیا ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

جشنواره ملی موسیقی جوان نهم آبان به پایان می‌رسد

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از صفحه اینستاگرام انجمن موسیقی ایران پخش می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان جمعه نهم آبان ساعت ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. علی ثابت‌نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، درباره داوری مرحلۀ نهایی چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: جشنواره روزهای
  • 1,425 نگاه
مشــاهده ادامه
منصوره ثابت‌زاده ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

منصوره ثابت‌زاده: دوبیتی به گویش‌ها و زبان‌های مختلفی اجرا می‌شود

پژوهشگر موسیقی اقوام و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، درخصوص بخش پژوهش و بین‌الملل توضیحاتی ارائه داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، منصوره ثابت‌زاده پژوهشگر موسیقی اقوام و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در خصوص موضوع این دوره جشنواره گفت: دوبیتی محور اصلی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی است
  • 1,553 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا بهرام، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

کنسرت رضا بهرام در جزیره کیش

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کنسرت موسیقی رضا بهرام با استقبال گردشگران و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مجموعه آبنمای ساحلی خلیج فارس جزیره کیش برگزار شد.
  • 1,729 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید