حسین طاهرزاده ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

«شوق مستور» بر اساس آواز بیات اصفهان «سید حسین طاهرزاده» منتشر شد

12 مرداد 1399 8:39 ق.ظ ایران

آلبوم موسیقی «شوق مستور» مشتمل بر اجرای آوازهایی بر اساس آواز بیات اصفهان «سید حسین طاهرزاده» از خوانندگان شناخته شده عهد قاجاری توسط انتشارات ماهور منتشر شد. این اثر موسیقایی به همت «شهاب‌الدین آذین مهر» -پژوهشگر و نوازنده سه تار- که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی در عرصه پژوهش موسیقی اصیل ایرانی داشته، منتشر شده است.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، شهاب‌الدین آذین‌مهر کارشناس مرمت بناهای تاریخی و کارشناس ارشد نوازندگی ایرانی است. این هنرمند موسیقی را با آواز آغاز کرد و فراگیری موسیقی را با نوازندگی تار و سه‌تار ادامه داد.

 

از استادان آذین مهر طی سال‌هایی که آموزش دیده، می‌توان از آقایان محمد موسوی، داریوش طلایی، مسعود شعاری، بهروز همتی و رضا پرویززاده نام برد.

وی همچنین در کنسرت‌ها و آلبوم‌هایی، به عنوان نوازنده همکاری داشته است. ضمن اینکه آلبوم «شوق مستور» اولین اثر انفرادی او است که در قالب تکنوازی سه‌تار منتشر شده است.

این هنرمند طی توضیحاتی درباره این اثر نوشته است: «بخش عمده آوازهای این اجرا، بر اساس آواز بیات اصفهان سیدحسین طاهرزاده، از برجسته‌ترین خوانندگان اواخر دوره قاجار، تدوین و اجرا شده است. قطعه چهارپاره بر مبنای اجرای استاد غلامحسین بیگجه‌خانی (اجرای حافظیه) و قطعه مثنوی درویش حسن برداشتی شخصی از روایت استاد محمدرضا شجریان است. در انتها، رنگ بیات اصفهان براساس اجرای استاد مرتضی نی‌داوود به همراهی کمانچه استاد موسی نی‌داوود اجرا شده است.»

امین بانی هوای دوری