کلاریز کشاورز ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

صدای «امواج نوی ایران» در نیوجرسی امریکا می‌پیچد

3 آبان 1399 11:44 ق.ظ جهان

قطعاتی از پروژه «امواج نوی ایران» در کنسرتی مجازی در فستیوال فلوت در کشور امریکا اجرا خواهد شد. این فستیوال از هجدهم تا بیست و پنجم اکتبر در نیوجرسی امریکا جریان دارد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، قطعاتی از پروژه «امواج نوی ایران» در کنسرتی مجازی در فستیوال فلوت در کشور امریکا اجرا خواهد شد. این فستیوال از هجدهم تا بیست و پنجم اکتبر در نیوجرسی امریکا جریان دارد.

کلاریز کشاورز (نوازنده فلوت که تک‌نوازی در پروژه «امواج نوی ایران» را برعهده داشته)، با اعلام این خبر گفت: قطعاتی از فرناز مدرسی‌فر، ارسلان عابدیان و سینا فلاح‌زاده که همگی تعدادی از آهنگسازان حاضر در «پروژه امواج نوی ایران» هستند، در فستیوال فلوت نیوجرسی امریکا اجرا خواهد شد.

انجمن فلوت نیوجرسی امریکا، سال ۲۰۰۹ تأسیس شده و باهدف اعتلای نوازندگی و آموزش فلوت، فعالیت‌های گسترده‌ای نظیر برگزاری فستیوال‌ها و همکاری با آهنگسازان و نوازندگان برجسته فلوت را در دستور کار خود قرار داده است. «امواج نوی ایران؛ آنتولوژی موسیقی نو برای فلوت» پروژه‌ای است که از سال ۲۰۱۷ با مدیریت هنری امین شریفی و نوازندگی کلاریز کشاورز آغاز به کار کرده و سفارش آثار به آهنگسازان ایرانی، اجرا، ضبط و انتشار بیش از پنجاه اثر برای ساز فلوت ازجمله اتفاقاتی است که تا امروز در این پروژه رخ داده است.

گفتنی است تا امروز اجراهای متعددی از قطعات این آنتولوژی در ایران و امریکا به روی صحنه رفته و آلبوم اول این پروژه که بیست‌وپنج اثر از بیست‌وپنج آهنگساز ایرانی را دربرمی‌گیرد، به‌زودی از سوی نشر موسیقی پتریکور در داخل و خارج از ایران منتشر خواهد شد.

امین بانی هوای دوری