فریبرز سفردوست ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران ، واوموزیک ، vavmusic

فراخوان برگزاری کنسرت‌های مجازی در روزهای کرونایی

19 اسفند 1398 12:24 ق.ظ ایران

یک تهیه‌کننده تولید و اجرای آثار موسیقایی از اقدام موسسه تحت‌نظر خود برای برگزاری کنسرت‌های «آفلاین» و «آنلاین» با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فریبرز سفردوست مدیر موسسه دانش بنیان «شکوه موسیقی ایرانیان»، ضمن اعلام آمادگی موسسه تحت نظرش برای برگزاری کنسرت‌های مختلف در فضای مجازی بیان کرد: موسسه «شکوه موسیقی ایرانیان» به عنوان یک موسسه خلاق دانش بنیان با توجه به مشکلات امروز مردم برای مقابله و پیشگیری با شیوع ویروس «کرونا» و تاکیدات نهادهای بهداشتی مبنی‌بر حضور مردم فراخوانی را برای دعوت از هنرمندان موسیقی طراحی و منتشر کرده است.

 

وی افزود: آنچه برای این پروژه در نظرگرفته شده به پاس گرامیداشت مسئولیت اجتماعی-فرهنگی و کاهش اضطراب و استرس بین مردم صورت گرفته و مبتنی‌بر برگزاری کنسرت‌های «آنلاین-Live Stream» و «آفلاین-VOD» است که اولا در تلاش بوده که مخاطبان صنعت موسیقی تنها نباشند و دوما فضا به گونه‌ای اجرا شود که لحظاتی مفرح و سرگرم‌کننده در فضای منازل برای مردم ساخته شود.

این مدیرتولید که چندی پیش طرح «موسیقی توریسم» را ارائه کرده بود، در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته پس از حضور هنرمندان و اهالی موسیقی در این فراخوان و کسب مجوزهای لازم با برخی سامانه‌های وی‌اودی مذاکراتی انجام گرفته که بحث اجرایی پروژه نیز به سرانجام برسد. به هر حال از همه علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم تا برای گسترده تر شدن این پروژه اجتماعی فرهنگی با موسسه ما در همکاری و تماس باشند.

طی روزهای گذشته تعدادی از گروه‌ها و خوانندگان فعال موسیقی کشورمان که با شیوع بیماری کرونا در ایران با توقف ناخواسته اجراهای زنده خود رو به رو شدند، طی روزهای گذشته در فضای مجازی کنسرت‌هایی را برای مخاطبان و طرفداران خود اجرا کردند. در این راستا سالار عقیلی، حجت اشرف‌زاده، گروه موسیقی «دال»، بنیامین بهادری، گروه سون، از جمله خوانندگانی بودند که پس از اطلاعیه‌های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی کنسرت‌های اسفند ماه به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری «کرونا» تصمیم گرفتند در فضای مجازی کنسرت‌هایی را به صورت زنده برگزار کردند.

امین بانی هوای دوری