فراخوان چهارمین جشنواره کهن آواهای تنبور منتشر شدواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

جشنواره کهن آواهای تنبور،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک

فراخوان چهارمین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین منتشر شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک به نقل از روابط عمومی جشنواره، این جشنواره دردو بخش تنبور و موسیقی مناطق کردنشین برگزار می‌شود. بخش تنبورشامل مقام نوازی در چهار رده سنی و مقام خوانی در سه رده سنی و تکنوازی براساس مقام‌های تنبور در سه رده سنی است.

بخش موسیقی مناطق کردنشین شامل اجرای سازهای بادی مانند سرنا، شمشال، دوزله و نرم‌نای در سه رده سنی، و آواهای کهن کردی مانند هوره سیاچمانه و مور و بیت و حیران در سه رده سنی است.

متن فراخوان این جشنواره به شرح زیر منتشر شده است:

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو با همکاری خانه‌ی تنبور و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه چهارمین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کرد نشین را با هدف حفظ واشاعه موسیقی مقامی و کردی؛ شناسایی استعدادهای جوان وحمایت و قدرشناسی ازتلاش‌های موثر هنرمندان برگزار می‌شود.

جشنواره به صورت رقابتی و در بخش‌های زیر برگزار می‌شود:

مقام نوازی تنبور؛ مقام خوانی تنبور؛ تکنوازی تنبور براساس مقامات – سازهای کردی(شمشال، دوزله، نرمه‌نای و سورنا)
آواهای کهن کردی(هوره، سیاوچمانه، مور، بیت و حیران)

بخش تنبور:

۱- مقام نوازی تنبور در چهار رده‌ی سنی برگزار می‌شود.
*شرکت کنندگان در این بخش می‌بایست سه مقام از مقامات تنبور(کلام، مجلسی، مجازی، از هر کدام یک مقام) را حداکثربه مدت ۵ دقیقه (مجموع سه مقام) نواخته و فایل تصویری آن را با کیفیت مناسب از طریق واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان ارسال نمایند.
الف: نونهالان تا پایان دوازده سالگی
ب:نوجوانان از دوازده تا پایان شانزده سالگی
پ: جوانان «الف» از هفده تا پایان بیست ویک سالگی
ج: جوانان «ب» از بیست ودو تا پایان بیست و هفت سالگی
۲-بخش مقام خوانی در سه رده ی سنی برگزار می‌شود.
* شرکت کنندگان در این بخش می بایست دومقام از مقامات تنبور (یک مقام کلام، یک مقام مجلسی) را حداکثر به مدت ۵ دقیقه ضبط و فایل تصویری آن را با کیفیت مناسب از طریق واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.
الف: تا پایان شانزده سالگی
ب: از هفده تا بیست و یک سالگی
ج: ازبیست ویک تا پایان بیست و هفت سالگی
۳-بخش تکنوازی تنبور براساس مقامات در سه رده‌ی سنی برگزار می‌شود.
* شرکت کنندگان در این بخش می‌بایست قطعه‌ای را براساس مقامات تنبور حداکثر به مدت ۵ دقیقه نواخته و فایل تصویری آن را با کیفیت مناسب از طریق واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.
لازم به ذکر است قطعات اجرا شده در این بخش باید حاصل ذوق و قریحه نوازنده بوده و از آثار اساتید دیگر استفاده نکنند و حتما قطعات ارائه شده بر اساس موسیقی تنبور بوده و ترکیبی از موسیقی ریتم و آواز باشد.
الف: تا پایان شانزده سالگی
ب: از هفده تا بیست و یک سالگی
ج: ازبیست ویک تا پایان بیست و هفت سالگی

بخش سازهای بادی (سرنا، دوزله، شمشال و نرمه نای) در سه رده‌ی سنی برگزار می‌شود.
الف: تا پایان شانزده سالگی
ب: از هفده تا بیست و یک سالگی
ج: ازبیست ویک تا پایان بیست و هفت سالگی
* شرکت کنندگان در این بخش می‌بایست قطعه‌ای را حداکثر به مدت ۵ دقیقه نواخته و فایل تصویری آن را با کیفیت مناسب از طریق واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.

نکته: اگر این سازها با ساز کوبه‌ای همانند(ضرب، دف و دهل) همراهی شوند می‌بایست صدای ساز اصلی واضح و بیشتر از ساز کوبه‌ای باشد.
آواهای کهن کردی (هوره، سیاوچمانه، مور، بیت و حیران) در سه رده‌ی سنی برگزار می‌شد.
الف: تا پایان شانزده سالگی
ب: از هفده تا بیست و یک سالگی
ج: ازبیست ویک تا پایان بیست و هفت سالگی
* شرکت کنندگان در این بخش می‌بایست قطعات آوازی را حداکثر به مدت ۵ دقیقه فایل تصویری با کیفیت مناسب را از طریق واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.

تقویم جشنواره:

مهلت ارسال آثار: ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹
اعلام آثار راه یافته به جشنواره: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

زمان برگزاری: دبیرخانه جشنواره ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای تمامی عزیزان، درصورت رفع بحران بیماری کرونا، جشنواره مطابق با ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورخ ۱۷ و ۱۸ مردادماه برگزار و درغیر این صورت به صورت مجازی اجرا می‌شود.

متقاضیان شرکت در جشنواره نمونه‌ی اجرای خود را به صورت تصویری و با کیفیت صوتی مناسب به همراه یک برگ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی ضمن مشخص کردن بخش مربوط به شماره ۰۹۳۹۹۲۲۵۷۸۵ از طریق واتساپ ارسال کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۸۳۴۳۷۲۳۵۵۸ تماس بگیرند.

نکته ی حائز اهمیت:

با عنایت به روح معنوی هنر موسیقی؛ جهت تقدیر از تلاش‌های هنرمندان فعال این عرصه از چهارمین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین به بعد هیچگونه وجه نقدی به عنوان جایزه به برگزیدگان تعلق نگرفته و از هنرمندان عزیز از طریق اهدا محصولات فرهنگی و لوح سپاس قدر شناسی به عمل خواهد آمد.

   • 2,388 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

جشنواره موسیقی اَرت ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

جشنواره موسیقی «اَرت» در ایستگاه پایانی

نخستین دوره جشنواره گروه نوازی موسیقی ایرانی «اَرت» با اجرای سه گروه برگزیده در فرهنگسرای نیاوران به کار خود خاتمه داد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، نخستین دوره جشنواره گروه نوازی موسیقی ایرانی «اَرت» با اجرای سه گروه برگزیده در فرهنگسرای نیاوران و اهدای بخشی از جوایز چهارشنبه یک بهمن ماه، به کار خود
  • 1,240 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

بخش پژوهش جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی فراخوان داد

فراخوان مقالات بخش پژوهشی سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی از سوی دبیرخانه این رویداد منتشر شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فراخوان مقالات بخش پژوهشی سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، با موضوع «مسئله‌ آموزش در موسیقی کلاسیک ایرانی» و محورهای مرتبطی چون آموزش شفاهی، آموزش مکتوب، آموزش در دانشگاه، کارگانِ آموزشی، مسئله‌ آموزش ردیف،
  • 1,430 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا مهدوی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

رضا مهدوی دبیر بخش پژوهش جشنواره موسیقی فجر شد

نشست‌های بخش پژوهش سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با همکاری رادیو گفتگو برگزار و از رادیو پخش می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره در حکمی رضا مهدوی پژوهشگر و آهنگساز را به‌عنوان دبیر بخش پژوهش سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد. نشست‌های بخش
  • 1,012 نگاه
مشــاهده ادامه
ابراهیم اثباتی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

«ابراهیم اثباتی» موسیقیدان و همسر نسیم ادبی درگذشت

ابراهیم اثباتی، موسیقیدان و همسر نسیم ادبی دار فانی را وداع گفت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، ابراهیم اثباتی موسیقیدان، رییس هیأت مدیره انجمن موسیقی خانه تئاتر و همسر نسیم ادبی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما بعد از مدتها مبارزه با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت. ابراهیم اثباتی نوازنده تنبور، دیوان و
  • 1,562 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید