قیمت بلیت کنسرت‌ ها افزایش خواهد یافت؟واو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

محمد اله یاری ،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی آموزشگاه‌ها و سالن‌های هنری (برای فعالیت‌های نمایشی و موسیقی) از اول تیر موافقت کرد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در پی این تصمیم و بازگشایی سالن‌ها و آموزشگاه‌های موسیقی، گفت‌وگویی با مدیرکل دفتر موسیقی درباره برنامه‌های آینده با توجه به شرایط حاضر و دستورالعمل‌های صادر شده صورت گرفته است.

محمد اللهیاری در ابتدا درباره‌ی تدابیری که برای رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است، گفت: در دو جلسه‌ای که در ۴۵ روز گذشته با سالن‌های برگزاری و شرکت‌های برگزارکننده اجراهای صحنه‌ای یا کنسرت داشتیم، پیش‌بینی کردیم که احتمالا بتوانیم تا ۵۰ درصد از ظرفیت سالن‌ها را استفاده کنیم و برای ۵۰ درصد از سالن بلیط فروشی صورت بگیرد؛ بنابراین قرار شد اگر یک خانواده دو نفره یا چهار نفره، بلیط خریداری کنند و کنار هم بنشینند، دو صندلی از سمت راست و دو صندلی از سمت چپ خالی خواهد ماند تا فاصله اجتماعی حفظ شود و تراکم جمعیت اتفاق نیفتد.

او همچنین درباره ضدعفونی کردن سالن‌ها بیان کرد: درباره این امر با سالن‌ها گفت‌وگو و قرار شد در بلیطها درج شود که مردم موظف به استفاده از ماسک هستند. همچنین سالن‌ها موظف شدند در روز برگزاری کنسرت سالن را به صورت کامل قبل از ورود حضار به سالن، ضدعفونی کرده باشند. پیشتر ۱۵ مورد را به عنوان دستورالعمل‌های بهداشتی پیش‌بینی کردیم که نسبتا دستورالعمل جامعی شد و از طریق وزارت خانه برای ستاد ملی کرونا ارسال شد که به زودی به اداره کل ارشاد استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد تا سالن‌ها در سراسر کشور از این دستورالعمل‌ها تبعیت کند.

رئیس دفتر موسیقی ادامه داد: همچنین قرار شده است که فاصله زمانی برگزاری کنسرت‌ها در یک روز، دو ساعت باشد تا اگر قرار باشد در یک شب در یک سالن دو اجرا برگزار شود، جمعیت اجرای اول بدون عجله خارج شوند و تماشاچیان اجرای دوم با آرامش و بدون ازدحام وارد سالن شوند.

همچنین پیش از ورودی سالن‌ها کارشناس بهداشت و پزشک اورژانس مستقر هستند و فرآیند تب‌سنجی و میزان سنجش اکسیژن خون افراد صورت می‌گیرد. اگر سالن‌ها بتوانند از پس هزینه‌ها بربیایند، موضوع استفاده از دوربین‌های حرارتی نیز می‌تواند مد نظر قرار بگیرد. گروه باید ساند چک خود را دو ساعت پیش از آغاز اجرا تمام کرده باشد و اعضای گروه باید هنگام تمرین نیز از ماسک استفاده کنند.

آیا قیمت بلیت کنسرت‌ها افزایش خواهد یافت؟ اللهیاری پاسخ داد: در جلسه‌ای که دفتر موسیقی با مدیران سالن‌ها داشت، به این نکته که با پذیرش ۵۰ درصد از تماشاچی‌ها، درآمد سالن‌ها و برگزارکنندگان کنسرت و هنرمندان کاهش خواهد یافت، توجه کردیم. توافق شد که سالن‌ها برای اجاره بهای خود نسبت به سال گذشته تا ۵۰ درصد تخفیف قائل شوند و هیچ‌گونه افزایش قیمت بلیط نداشته باشیم تا مردم تا در شرایطی که هم بیماری کرونا هست و هم در مضیقه اقتصادی هستند، برای حضور در کنسرت انگیزه داشته باشند.

او درباره اجراهای آنلاین اظهار کرد: برخی از اجراهای آنلاین به صورت خودجوش از سوی هنرمندان پاپ برای اینکه در کنار مردم باشند و مردم را شاد کنند، انجام شد و برخی نیز از طرف شهرداری و بنیاد رودکی برگزار شد؛ البته تلقی برخی از دوستان این بود که اجراهای آنلاین تا زمانی که کرونا هست ادامه داشته باشد و بعد از آن به اجراهای زنده و حضوری بازگردیم. به هر حال اکنون که قرار بر از سرگیری اجراهای زنده است، مسیر مسدود نیست و اجرای زنده یا آنلاین به میل و رغبت هنرمند بستگی دارد. برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اجراهای زنده برای تا قبل از محرم و صفر است و پس از آن برای چهار ماه باقی مانده از سال، اجراها و برنامه‌ها با توجه به شرایط بیماری در کشور و تصویبات و مصوبات ستاد کرونا خواهد بود.

رئیس دفتر موسیقی در پایان این گفت‌وگو درباره پیش‌بینی‌اش از وضعیت‌ اجراهای موسیقی در ماه‌های آتی، تاکید کرد: «باید دید که در پاییز و زمستان وضعیت کشور در چه شرایطی است و ستاد کرونا چه تصمیمی را وضع می‌کند. در چند ماه گذشته سلامتی مردم برای هنرمندان عزیز در اولویت بود باوجود اینکه خودشان در مضیقه مالی بودند.»  • 2,417 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

حسین کیوان ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

استاد «حسین کیوان» در قطعه نام آوران باغ رضوان خاکسپاری شد

هنرمند موسیقی اصفهان گفت: استاد حسین کیوان نوازنده تنبک، شاعر و ملودی پرداز اصفهانی به دلیل بیماری سرطان درگذشت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، علی سعیدی اظهار داشت: این هنرمند موسیقی اصفهانی به مدت یک سال با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد. وی با بیان اینکه این هنرمند موسیقی روز جمعه به
  • 1,039 نگاه
مشــاهده ادامه
موسیقی و رسانه ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

مهلت ارسال آثار در جایزه موسیقی و رسانه

مهلت ارسال آثار به دومین جایزه موسیقی و رسانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به دلیل دو روز اختلال در سامانه ثبت نام، تا هفتم بهمن تمدید شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، علیرغم اعلام جشنواره مبنی بر عدم تمدید زمان ثبت نام، به دلیل اختلال در سامانه ثبت نام جایزه “موسیقی و
  • 1,626 نگاه
مشــاهده ادامه
اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

اولین دوره کارگاهی زبان انگلیسی تخصصی موسیقی برگزار می‌شود

اولین دوره کارگاهی زبان تخصصی موسیقی (انگلیسی) ویژه متقاضیان فعالیت‌های بین‌المللی موسیقی و ادامه تحصیل دانشجویان رشته موسیقی در خارج از کشور است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در قالب این دوره شرکت‌کنندگان امکان آشنایی با اصطلاحات فنی نرم‌افزارهای ساخت و تولید موسیقی و یادگیری مراودات، واژگان تخصصی و ادبیات سبکی موسیقایی در ابعاد
  • 2,755 نگاه
مشــاهده ادامه
کامبیز روشن روان ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

«روز ملی موسیقی» می تواند توسط خانه موسیقی به سرانجام مطلوب برسد

کامبیز روشن روان(آهنگساز پیشکسوت) درباره «روز ملی موسیقی » گفت: اینکه هر کس به تنهایی روز یا مناسبتی را اعلام کند به نظرم درست نیست. این مقوله می تواند توسط خانه موسیقی به سرانجام مطلوب برسد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، کامبیز روشن‌روان که قبلا در حوزه موسیقی فیلم پرکار بود، چند سالی است
  • 1,303 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید