لودویگ گورنسن ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان ،واوموزیک،vavmusic

لودویگ گورنسن برنده بهترین آلبوم موسیقی اورجینال امی 2020

30 شهریور 1399 10:25 ق.ظ جهان

لودویگ گورنسن، آهنگ‌ساز سریال The Mandalorian، جایزه‌ بهترین آلبوم موسیقی متن اورجینال در تلویزیون را از مراسم امی ۲۰۲۰ دریافت کرد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، لودویگ گورنسن که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به جوایز گرمی و اسکار دست یافت و احتمالا در اسکار ۲۰۲۱ هم به خاطر آلبوم موسیقی متن اورجینال فیلم Tenet مجددا نامزد جایزه می‌شود، بهترین آهنگ‌ساز سال از نگاه امی ۲۰۲۰ است. او حالا برای رسیدن به افتخار بزرگ EGOT (امی، گرمی، اسکار و تونی) فقط به بردن جایزه‌ی Tony در سال‌های آتی احتیاج دارد. درحالی‌که یک آهنگ‌ساز ۳۶ساله است و احتمالا آینده‌ هنری بلندی را مقابل خود می‌بیند.

 

سریال وسترن فضایی «مندلورین» در مراسم امی تا این‌جا خوش درخشیده است و همچنان شانس زیادی برای کسب جوایز بیشتر در روز‌های آتی و رویداد اصلی نیز دارد. این سریال که با فصل اول خود جان دوباره‌ای به سری «جنگ ستارگان/جنگ‌های ستاره‌ای» داد، در آلبوم موسیقی متن تفاوت بسیار زیادی با آهنگ‌های معمول این مجموعه داشت.

لودویگ گورنسن، آهنگ‌ساز سوئدی برای خلق آهنگ‌های سریال The Mandalorian شدیدا آزمایش‌گرایانه عمل کرد و عامدانه می‌خواست تا جای ممکن از آلبوم موسیقی متن افسانه‌ای جان ویلیامز برای سری فیلم Star Wars فاصله بگیرد. او در یکی از مصاحبه‌های مرتبط با فیلم Tenet، به این نکته اشاره داشت که جان فاورو آزادی عمل زیادی به او برای خلق آلبوم موسیقی متن «مندلورین» داد.

سریال The Mandalorian که نامزد جایزه‌ بهترین سریال درام سال از نگاه امی ۲۰۲۰ هم شده است، همچنان برای کسب جوایز بیشتر به رقابت با دیگر نامزد‌ها ادامه می‌دهد.

امین بانی هوای دوری