لیگ نوازندگی تمبک ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ، واوموزیک ،vavmusic

لیگ نوازندگی تمبک دوازدهم اردیبهشت ماه شروع می‌شود

20 فروردین 1399 5:52 ق.ظ ایران

لیگ نوازندگی تمبک با پنج داور صاحب سبک از روز 12 اردیبهشت شروع می‌شود. ثبت نام این لیگ از تاریخ 14 فروردین ماه شروع شده و تا روز 10 اردیبهشت 1399 امکان ثبت نام برای تمامی افراد از سراسر جهان وجود دارد. این لیگ را کسانی چون کریم ابراهیمی، همایون جهانشاهی، صادق شریعتی، جعفر قاضی عسکر و کامران منتظری داوری می‌کنند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، «پدرام بهاآبادی» -بنیانگذار و مدیر عامل لیگ جهانی موسیقی- با اشاره به تعداد داوران در لیگ تمبک اعلام کرد: «با توجه به اینکه ساز تمبک در کشور ایران دارای سلیقه و سبک‌های متفاوتی از سوی اساتید این رشته است؛ تصمیم گرفتیم با استفاده از داوران مختلف، این سلیقه‌ها را پوشش دهیم و همچنین از شهرهای مختلف ایران نماینده‌ای وجود داشته باشد. همین طور که می‌بینید داوران ما از سه شهر اصفهان، تهران و شیراز انتخاب شده‌اند و همگی برای حمایت و حفظ موسیقی ایران دور هم جمع شده اند.»

کامران منتظری از نوازندگان بنام تمبک است که سال‌هاست در کنار علی قمصری و علیرضا قربانی به نوازندگی سازهای کوبه‌ای مشغول است. جعفر قاضی عسکر از برندگان جشنواره موسیقی جوان و از شاگردان ممتاز استاد نوید افقه است. همایون جهانشاهی نفر اول جشنواره موسیقی جوان در ساز تمبک بوده و هم اکنون در حال فعالیت مشترک با گروه های خارجی است. کریم ابراهیمی و صادق شریعتی از نوازندگان کوبه ای شهر شیراز هستند که در این لیگ به عنوان داور حضور دارند.

جوایز این لیگ شامل دو میلیون و پانصد هزار تومان وجه نقد، 21 ضبط استودیو و موزیک ویدیو به اسپانسری لیگ جهانی موسیقی است. این لیگ همچون سایر لیگ‌های موجود در لیگ جهانی موسیقی، به صورت رایگان برگزار می‌شود و از شرکت کنندگان هزینه‌ای بابت ورودی دریافت نمی‌شود؛ همچنین به نظر می‌رسد با روند شیوع بیماری کرونا، تمرین در خانه و پیوستگی در تمرین موسیقی، یکی از اهداف برگزارکنندگان این رویداد آنلاین باشد.

امین بانی هوای دوری