دانلود اپلیکیشن واوموزیک
مانی رهنما ٬ اخبار موسیقی ٬ اخبار موسیقی ایران ٬ واوموزیک ٬ vavmusic

مانی رهنما: ایران خسته کننده است

سپتامبر 1, 2020 3:52 ب.ظ اخبار موسیقی

«مانی رهنما»، خواننده باسابقه موسیقی پاپ، به تازگی در یک لایو اینستاگرامی صحبت‌های جنجالی مطرح کرده است که داستان مهاجرت او را وارد فاز تازه‌ای می‌کند. به گزارش «موسیقی ما» اواخر تیرماه بود که خبر مهاجرت مانی رهنما و همسرش «صبا راد» به کشور ترکیه در فضای مجازی منتشر شد. او حدود ده روز بعد در یک ویدیو به توضیح دقیق‌تر این موضوع پرداخت و در آن ویدیو دلیل مهاجرت خود را موضوع آلودگی هوای تهران عنوان کرد. اما مانی رهنما اخیراً در یک لایو اینستاگرامی صحبت‌های انتقادی درباره ایران مطرح کرد که به نظر می‌رسد حقیقت ماجرای مهاجرت او و همسرش به ترکیه همین مسائل باشد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک لایو مانی رهنما و همسرش درباره مقوله مهاجرت بود که او در بخشی از آن گفت:«وطن جایی است که تو احترام و حق مساوی داشته باشی. وطن جایی است که شما احساس درونی آرام داشت باشید. کل کره دنیا وطن انسان است. اینطور نیست که فکر کنیم چون ایرانی هستیم باید تا آخر عمر و در این خاک با آخرین نگاه مضطرب چشممان را از دنیا فرو ببندیم. ما اگر بخواهیم زندگی کنیم و تجربیات دیگری در کشورهای دیگر داشته باشیم هیچ کار سختی نیست. فلش من دیگر رو به طرف ایران نخواهد بود. من خسته شدم و ایران خسته کننده است. من بعد از بیست و پنج سال یک بیمه تامین اجتماعی نداشتم و خوانندگان پاپ یک صنف واحد نداشتند. بسیار کار در آنجا سخت است و هیچ آینده‌ای برای اصحاب موسیقی نیست و داریم می‌بینیم که چگونه تک تک این عزیزان را از دست می‌دهیم. اگر ایران می‌توانست رضایت من را برای فضایی که در آن می‌خواهم حرکت کنم جلب کند هرگز از آن بیرون نمی‌آمدم. ایران فضای بسیار بسته‌ای پیدا کرده است و نمی‌دانم تا کی می‌خواهد ادامه پیدا کند. به دلیل اینکه آن نوع موسیقی دیگر کاربردی برای آن جغرافیا ندارد. بی مهری زیاد است و واقعاً سخت است که هر روز صبح با یک خبر ناراحت کننده بیدار شوید. این یک کلیشه است ولی یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است.»

این اظهارنظرهای مانی رهنما که تا حد زیادی متناقض با صحبت‌های قبلی او بود تکلیف تصمیم‌های او برای آینده را مشخص کرد. البته صبا راد ماه گذشته در قالب چند پست اینستاگرامی داستان مهاجرت خود و همسرش را روایت کرده بود. از آن پست‌ها و بیان این نکته که تمامی وسایل و خانه‌ای که آنها داشتند را فروختند می‌شد این برداشت را کرد که بعید است سفر آنها بوی بازگشت داشته باشد.

علیرضا روزگار برگ برنده