محاکمه جوانی که پدرش را به ‌خاطر صدای موسیقی کشتواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

اخبار موسیقی،اخبار موسیقی جهان ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک، vavmusic

پسر جوانی که به‌خاطر بلندکردن صدای موسیقی با پدرش درگیر شده و او را به قتل رسانده بود، با درخواست قصاص از سوی خواهرش پای میز محاکمه رفت. به گزارش خبرنگار ما، این پسر جوان وقتی پشت تریبون قرار گرفت تا در برابر اتهام قتل از خودش دفاع کند، گفت از کرده خود پشیمان است اما دیگر نمی‌تواند چیزی را تغییر دهد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، براساس محتویات پرونده، یک سال قبل دختر جوانی آشفته و پریشان به خیابان آمد و از مردم درخواست کمک کرد. او گفت پدرش زخمی شده است. زمانی که مأموران به محل رفتند، تحقیقات گسترده‌ای را در‌این‌باره آغاز کردند و متوجه شدند مرد مجروح جانش را از دست داده است.
با انتقال جسد این مرد به پزشکی قانونی، بررسی‌های مأموران وارد مرحله‌ای تازه شد. دختر جوان به پلیس گفت: برادرم عامل قتل پدرم است. برادرم در اتاقش با صدای بلند موسیقی گوش می‌کرد، پدرم اعتراض کرد و از او خواست صدا را کم کند، اما برادرم عصبانی شد و با چاقو به دنبال پدرم افتاد و درحالی‌که پدرم داشت فرار می‌کرد، او را در راه‌پله به قتل رساند.

مأموران پسر جوان را بازداشت کردند. او به قتل پدرش اعتراف کرد، اما مدعی شد علت این قتل صدای بلند موسیقی نبود. متهم گفت: پدر و مادرم من را به دنیا آوردند، اما آنها مرا بزرگ نکردند و دو نفر دیگر من را بزرگ کردند که من خیلی آنها را دوست داشتم. پدرم به آنها حسادت می‌کرد، به‌همین‌دلیل یک روز به خانه‌شان رفت و آنها را به قتل رساند. من بابت این موضوع از دست پدرم عصبانی بودم و او را به‌خاطر اینکه ناپدری و نامادری‌ام را کشته بود، به قتل رساندم.

وقتی پسر جوان چنین ادعایی را مطرح کرد، مادر و خواهر او یک‌ بار دیگر بازجویی شدند، اما آنها گفتند این جوان دچار بیماری روانی است. همسر مقتول گفت: پسرم دچار بیماری روانی است و چند ‌بار در بیمارستان بستری شده است. البته مدتی بود حالش خوب شده بود. آخرین‌بار که به بیمارستان رفت، وقتی برگشت، به من و پدرش گفت شما من را به یک خانواده دیگر سپرده‌اید و آنها در این مدت از من به‌خوبی مراقبت کردند، درحالی‌که چنین زن و مردی وجود نداشتند و ما همیشه خودمان از فرزندمان مراقبت می‌کردیم.

این زن ادامه داد: پسرم فکر می‌کرد ما باعث شده‌ایم از ناپدری و نامادری‌اش جدا شود. پزشکان هم می‌گفتند چنین حرف‌هایی ناشی از بیماری اوست. روز حادثه شوهرم به پسرم گفت صدای موسیقی را کم کند. درگیری‌ای بین آنها نبود، اما یک‌دفعه پسرم به آشپزخانه رفت و با عصبانیت و درحالی‌که چاقو دستش بود، از آشپزخانه خارج شد و به‌دنبال پدرش افتاد. شوهرم که می‌دانست پسرم دچار بیماری روانی است، فرار کرد و از طبقه پایین به سمت بالا دوید و می‌خواست خودش را نجات بدهد، اما در طبقه دوم پسرم با چاقو او را زد و روی زمین انداخت.

این زن گفت: به‌خاطر شرایط روانی‌ای که پسرم داشت، ما هیچ‌کدام سربه‌سر او نمی‌گذاشتیم و جروبحث نمی‌کردیم. در این مدت که از بیمارستان مرخص شده بود هم وضعیت خوبی داشت، فقط فکر می‌کرد او را زن و مرد دیگری بزرگ کرده‌اند و همیشه با احترام درباره آنها صحبت می‌کرد، درحالی‌که ما هر دو فرزندمان را خودمان بزرگ کردیم.

بعد از گفته‌های این زن، پرونده پزشکی پسر جوان بررسی شد و متخصصان پزشکی قانونی برای بررسی دقیق وضعیت این جوان تشکیل جلسه دادند و تأیید کردند که او دچار بیماری روانی است.

روز گذشته جلسه رسیدگی به اتهام این مرد جوان در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. بعد از اینکه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد، برادر متهم که تنها ولی دم حاضر در دادگاه بود، در جایگاه قرار گرفت و اعلام گذشت کرد. این جوان که خودش به اتهام حمل مواد مخدر به زندان محکوم شده بود، با لباس زندان به دادگاه آورده شده بود و زمانی که پشت تریبون قرار گرفت گفت از برادرش شکایتی ندارد. این در حالی است که خواهر متهم در مرحله دادسرا درخواست قصاص کرده بود اما در دادگاه با اینکه زمان محاکمه به او ابلاغ شده بود که جلسه رسیدگی است، حاضر نشد.

متهم وقتی پشت تریبون قرار گرفت، قبول کرد که با پدرش درگیر شده و او را به قتل رسانده است. او گفت: پدرم بهانه می‌کرد که من صدای موسیقی را بلند کرده‌ام و اذیت می‌شود اما من فکر نمی‌کردم صدا بلند است. حال روانی و روحی خوبی هم ندارم و کاری که کردم اصلا دست خودم نبود. درخواست دارم من را ببخشید. پدرم مرده است و حالا هیچ‌چیز به عقب برنمی‌گردد. من اشتباه کردم. بعد از گفته‌های متهم، وکیل‌مدافع او در جایگاه قرار گرفت و دفاعیات خود را مطرح کرد و خواستار توجه دادگاه به پرونده پزشکی متهم شد. قضات بعد از پایان جلسه دادگاه برای تصمیم‌گیری دراین‌باره وارد شور شدند.  • 2,565 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

علی اوجی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از کرونا ادامه می‌یابد

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از دوران کرونا و با شروع دوباره اجراهای موسیقی از سر گرفته می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این خبر را «علی اوجی»، تهیه‌کننده ارکستر سمفونیک آوام، به داده است. او اعلام کرد که طی حدوداً یک سال اخیر که از تعطیلی اجباری کنسرت‌های موسیقی به دلیل شیوع ویروس
  • 2,828 نگاه
مشــاهده ادامه
حمیدرضا نصیری فرد ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نقدی به «نام پرستی» و تعصب در موسیقی

نصیری فرد نوازنده و مدرس دف و سازهای کوبه ای، به تازگی اثر تازه خود را بنام «بامداد» راهی بازار کرده. این اثر با چیدمانی ۲۲ قطعه ای منتشر شده و نصیری فرد میگوید نت‌نگاری قطعات نیز به زودی به صورت کتاب ارائه خواهد شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، حمیدرضا نصیری فرد، در
  • 1,112 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا بهرام ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد

رضا بهرام خواننده سرشناس موسیقی پاپ با اعلام دوباره بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری اجرای آثار هنری، تازه ترین کنسرت خود را در روزهای کرونایی را برگزار می‌کند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پس از اعلام رسمی بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری و اجرای آثار هنری در حوزه‌های موسیقی، تئاتر و سینما اگرچه همان
  • 2,840 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره تجسمی فجر ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند

۷۰ اثر شامل ۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس، برای حضور در رشته عکاسی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‌شدند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فرهاد فخریان روغنی که با همراهی حسن غفاری و مهدی وثوق نیا داوری این دوره از آثار رشته عکاسی جشنواره تجسمی فجر را به عهده
  • 2,829 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید