معرفی برترین آلبوم موسیقی سال

4 اسفند 1395 6:33 ق.ظ جهان

آلبوم ۲۵ در سری نام هایی که Adele برای آلبوم هایش بر میگزیند به مانند آلبوم های قبلیش یک عدد است و ۲۵ نام دارد. آلبوم ۲۱ او در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و فاصله ۴ ساله را بین این دو آلبوم شاهد هستیم که یکی از دلایل آن را بدون شک به دنیا آمدن فرزند Adele میتوان نام برد اما او دوباره با این آلبوم به دنیای موسیقی به صورت جدی بازگشت.

منتقد روزنامه گاردین معتقد است که اگر سال‌های سال بعد، روزی در ماشین‌تان پشت چراغ قرمز ایستاده باشید و رادیو به ناگهان آهنگی از Adele پخش کند، شما با تمام وجود به این سال‌ها، سال‌هایی که Adele در آن‌ها از خوانندگان مشهور به شمار می‌رود، پرتاب خواهید شد. این گفتهٔ روزنامهٔ گاردین «به آن معناست که چیزی از روح زمانه را می‌توان در صدای Adele پیدا کرد. ادل خواننده‌ای جوان است، هم نسل دیگر ستاره‌های این روزهای دنیای موسیقی اما ربط چندانی به آن‌ها ندارد. موهایش شبیه موهای زنان دهه‌های دور است و اندام و لباس‌هایش هم ربطی ندارد به آن چه این روزها از ستاره‌ها انتظار می‌رود».

 

 

بعد از مدت ها بی خبری و به نوعی سکوت خبری Adele با اجرای سینگل Hello خود خبر از انتشار آلبوم جدید خود با نام ۲۵ داد. جمعه صبح ۲۰ نوامبر موعود این خبر بود که این آلبوم به صورت رسمی منتشر شد

 

 


این آلبوم ۱۱ ترک دارد که به شرح زیر است:

۰۱ – Hello
۰۲ – Send My Love (To Your New Lover)
۰۳ – I Miss You
۰۴ – When We Were Young
۰۵ – Remedy
۰۶ – Water Under the Bridge
۰۷ – River Lea
۰۸ – Love in the Dark
۰۹ – Million Years Ago
۱۰ – All I Ask
۱۱ – Sweetest Devotion

آلبوم ۲۵ در سری نام هایی که Adele برای آلبوم هایش بر میگزیند به مانند آلبوم های قبلیش یک عدد است و ۲۵ نام دارد.

آلبوم ۲۱ او در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و فاصله ۴ ساله را بین این دو آلبوم شاهد هستیم که یکی از دلایل آن را بدون شک به دنیا آمدن فرزند Adele میتوان نام برد اما او دوباره با این آلبوم به دنیای موسیقی به صورت جدی بازگشت.

در ابتدا باید این نکته مهم را بگویم که توقع هایی که از آلبوم ۲۱ از Adele داشتیم را نباید از آلبوم ۲۵ داشته باشیم و این آلبوم را نباید نسخه دومی برای آلبوم ۲۱ adele تصور کنیم….

برای این حرف هم چندین حرف و استدلال بیان میتوان کرد یکی از مهمترین آنها این است که Adele همانطور که خودش هم در مصاحبه هایش هم بیان کرده حالت روحی بسیار متفاوتی با زمان ضبط آلبوم ۲۱ داشته است که این حالت روحی مشخصا در آهنگ ها و تغییر سبک و نحوه خواندن خواننده اثر گذار است و دیگر اینکه Adele چند روز قبل از ۲۰ نوامبر زمان انتشار آلبومش گفته بود که شاید بتوان گفت تکرار افسانه ایی به مانند ۲۱ بسیار سخت است و شاید عملا غیر ممکن باشد.

 

 

 

یک نکته مثبت که درباره این آلبوم به شدت مشخص است این است که آهنگ ها بر صدای Adele غلبه ندارد این صدای Adele که حتی در زمان های اوج گیری بر آهنگ غلبه دارد نکته ایی که نشان از صدای بی نظیر این خواننده دارد. فضای آهنگهای آلبوم را اگر بخواهم به طور خلاصه وار و بدون توضیحات اضافه بیان کنم فضای رمانتیک و عاشقانه است که با صدای adele نشته است بدون استثنا در تمام آهن های این آلبوم آهنگ ها بسیار آرام و متن ها یا همان لیریک ها رمانیتک و عاشقانه هستند و اثرگذاری متن ها با صدای خواننده القا میشود و نه با ریتم تند آهنگ..

حمید هیراد هزار و یک شب