التون جان، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان،رولینگ استون، لایونل ریچی، سیا، کورتنی لاو، پرل جم، سیا، لینکین پارک

موزیسین های مطرح جهان به سیاسیون آمریکا اعتراض کردند

14 مرداد 1399 9:19 ق.ظ جهان

موزیسین های مطرح موسیقی جهان همچون رولینگ استون، کورتنی لاو، التون جون و…نسبت به استفاده بی‌اجازه سیاسیون آمریکا از آثار خود با انتشار نامه ای اعتراض کردند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، التون جان، رولینگ استون، لایونل ریچی، سیا، کورتنی لاو، پرل جم، سیا، لینکین پارک، اروسمیث و ده‌ها خواننده و گروه موسیقی سرشناس دیگر در نامه‌ای سرگشاده در قالب «اتحادیه حقوق هنرمندان» خطاب به سیاسیون آمریکا، خواستار توقف استفاده بی‌اجازه از آثار آنان برای مقاصد سیاسی شدند.

متن این نامه که خطاب به دو حزب سیاسی اصلی آمریکا، یعنی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها و اعضای کنگره و مجلس سنای این کشور نوشته شده است به قرار زیر است:

«هیچ سیاستمداری از اینکه آرتیستی مجبور شود در ملاعام او را مورد نکوهش قرار دهد، منفعت نمی‌برد، اما با این حال ماجرای استفاده بی‌اجازه از آثار موسیقیایی این هنرمندان باعث شده تا این افراد، حتی آن‌ها که تاکنون به سیاست کاری نداشته‌اند، مجبور به اتخاذ موضع و اعلام مخالفت خود با این رفتار اشتباه شوند. بدانید که در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی جامعه، این سیاستمداران هستند که در نهایت در سویه اشتباه این قائله قرار می‌گیرند.»

از دیگر هنرمندان و گروه‌های موسیقی امضاکننده این نامه اعتراضی می‌توان به گرین‌دی، R.E.M، شریل کرو، تی بون برنت، بنیاد کرت کوبین و الویس کاستلو اشاره کرد.

تد کالو دبیر اتحادیه حقوق هنرمندان در این باره گفته است: «این موضوع معضلی بود که در دوره‌های انتخاباتی پیشین نیز وجود داشت، اما دامنه آن در انتخابات پیش روی ریاست‌جمهوری آمریکا چنان زیاد شده است که توجه ما را به خودش جلب کرد. در زمانه‌ای که آمریکایی‌ها برای احقاق حقوق و مطالبات خود از سیاستمداران و موسسات بزرگ گرد هم جمع می‌شوند، تحمل این رفتار امکان‌پذیر نیست. ما احساس می‌کنیم وقت آن رسیده است که جلوی این مشکل بایستیم و بگوییم اول درخواست کرده و مجوز دریافت کنید.»

در هفته‌های گذشته استفاده از آهنگ‌های گوناگون در کمپین‌ها و گردهمایی‌های انتخابی صدای بسیاری از هنرمندان را درآورده است تا جایی که گروه رولینگ‌استون خواهان بازنگری قوانین و ضرورت دریافت مجوز ویژه برای استفاده سیاسی از آهنگ‌هایش شده است و نیل یانگ، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را برای استفاده بی‌مجوز از آثارش تهدید به شکایت کرده است.

فرزاد فرخ مال منه