موسیقی جهان در معرض ورشکستگی کاملواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

اردوان جعفریان ،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی جهان،واوموزیک،vavmusic
عضو هیات مدیره مجمع جهانی موسیقی یونسکو با اشاره به شرایط معلق فرآیند تولید و عرضه محصولات موسیقایی از راهکارهای اجرایی برای برون رفت از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا سخن گفت.
به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، اردوان جعفریان ناشر، تهیه کننده و پژوهشگر موسیقی که از مهر ماه سال گذشته به عنوان عضو هیات مدیره مجمع جهانی موسیقی یونسکو انتخاب شده است، در گفتگو با خبرنگار  ضمن اشاره به شرایط نابسامان نظام اقتصادی موسیقی در دنیا پس از شیوع ویروس کرونا توضیح داد: متاسفانه اکنون تمام صنایع فرهنگی و سایر حوزه ها به دلیل اتفاقات ناشی از بحران جهانی کرونا وارد شرایط پیچیده ای شده اند و تمامی فعالیت ها تقریبا به حالت تعلیق درآمده است. چرا که قبل از هر منفعت و دستاوردی این سلامتی مردم است که باید به شدت در اولویت محافظت باشد. رویکردی که در همه جای دنیا وجود دارد و همه این نگرانی و دغدغه را دارند که سلامت عمومی اولین اولویت است حتی اگر به قیمت توقف فعالیت های دیگر باشد.

وی افزود: البته آنچه اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا در حالی روی دادن است، کمک بازوهای اجرایی کشورها است که تلاش زیادی برای از هم نپاشیدن صنایع هنری می کنند. حتی اخیرا نیز جلساتی در مجمع جهانی موسیقی یونسکو به شکل آنلاین برگزار شد تا بتوانند بر اساس صحبت ها و پیشنهادها به روش روشنی برای کمک به صنایع فرهنگی هنری دنیا از جمله موسیقی کارهایی را انجام داد. در این بسته های پیشنهادی ابتدا اولویت هایی مدنظر قرار گرفت که گروه های هنری در معرض خطر بالای ورشکستگی، تا پایین هرم از بسته های حمایتی اقتصادی دولت ها برخوردار شوند.

عضو هیات مدیره مجمع جهانی موسیقی یونسکو بیان کرد: آنچه در این جلسات تقریبا مورد موافقت همه قرار گرفت، موضوع وام های بانکی بود که موسسات اقتصادی و بانک ها تا ۶ ماه دریافت وام را به حالت تعلیق درآورده و سود تسهیلات بانکی را یا به صورت قرض الحسنه یا به سطح صفر برسانند. در بخش بعدی هم کمک های حمایتی مطرح شد که حتی با در نظر گرفتن برگزاری کنسرت های آنلاین نیز انجام آن ضرورت دارد. چرا که طبق آخرین آماری که به لحاظ مخاطب استخراج شده ما شاهد افت ۷۰ درصدی مخاطب در تمام دنیا بودیم. به هر حال باید پذیرفت که برگزاری کنسرت آنلاین یا مجازی عمدتا یک حرکت حمایت گرایانه سمپاتیک است که ابدا در صنعت موسیقی به معنای واقعی کلمه جایی نداشته و نمی توان در بعد تجاری چه در ایران و چه در کشورهای دیگر روی آن حساب باز کرد. یعنی این برنامه ها به جز اینکه یک حرکت حمایتی ارزشمند است به هیچ وجه خروجی صنعتی ندارد.

جعفریان با اشاره به برخی راهکارهای اجرایی در کشورمان برای کمک به فعالان حوزه موسیقی در جهت جلوگیری ضرر و زیان های مالی توضیح داد: آنچه می تواند جزو وظایف دولت در این شرایط قرار گیرد، حمایت از معلمان و استادان حوزه موسیقی است که با تعطیلی کارگاه ها و مراکز آموزشی مختلف عملا معیشت خود را از دست داده اند. ما باید این نکته را هم بپذیریم اکنون زیرساخت های ما در حوزه اینترنت و ماجراهایی از این دست به قوت کشورهای پیشرفته نیست که ما بتوانیم با اتکا به آن در جهت آموزش آنلاین موسیقی نیز فعال باشیم. کما اینکه اکنون آموزش و پروش ما هم هنوز نمی تواند به طور کامل در یک ساختار درست و اصولی تامین کننده آموزش آنلاین باشد.

این ناشر و تهیه کننده در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا یک غافلگیری محض در جهان بود که هیچ کشوری آمادگی میزبانی آن را نداشت. پس فعلا این سیاست های کوتاه مدت است که باید به کمک صنایع فرهنگی هنری آسیب پذیر بیاید و به اعتقاد من نقطه شروع این حمایت ها طبیعتا آموزشگاه های موسیقی و صنایع جانبی هستند که از اجرای زنده موسیقی نیز بازمانده اند. به نظر من اکنون ضرورت دارد تا دولت با بسته های معیشتی کارشناسی شده به کمک بخش خصوصی فعال در حوزه موسیقی بیاید. امروز آنچه در دنیا اتفاق افتاد برای همه مردم دنیا دربرگیرنده روزهای سیاهی است که طی این چند ده سال گذشته هم تجربه نشده بود. در این بین باید شاهد افت چند صد میلیارد دلاری در صنعت هنر باشیم که موسیقی نیز از آن مستثنا نیست. شرایطی که قطعا تا مدت ها ساختار هنر را زیر و رو خواهد کرد.

وی در پایان گفت: در این شرایط سخت اساسا لایه های آسیب پذیر موسیقی از جمله ناشران و آموزشگاه های کوچک موسیقی دیگر قادر به ادامه مسیر نیستند. پس بهتر است علاوه بر مواردی که به آن اشاره کردم شرایط و تسهیلات دیگری همچون به تعویق انداختن هزینه آبونمان هایی چون برق، گاز، تلفن و مواردی از این دست نیز برنامه ریزی هایی شود. ما می توانیم با شناسایی دقیق ناشران و فعالان حوزه موسیقی و آن دسته از افرادی که بسیار در این روزها آسیب پذیر بودند با تامین بسته های معیشتی کمک هایی را انجام دهیم وگرنه باید در ماه های آینده و یا شاید روزهای آینده شاهد از بین رفتن بسیاری از مشاغل حوزه موسیقی و تغییر شغل ها باشیم.  • 1,981 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

گروه BTS ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان ، واوموزیک،vavmusic

گروه BTS چهره هنری برتر سال ۲۰۲۰ شدند

مجله تایم می‌نویسد بی‌تی‌اس بزرگترین گروه کی‌-پاپ نیست بلکه آن‌ها کاملا به بزرگترین گروه در این نوع موسیقی در سطح جهان تبدیل شده‌اند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،  گروه موسیقی بی‌تی‌اس در سال ۲۰۲۰ چنان خوش درخشید که مجله تایم این گروه پرطرفدار کره‌ای را به‌عنوان چهره برتر امسال در حوزه هنر معرفی کرد.
  • 1,540 نگاه
مشــاهده ادامه
دیوید بویی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

همسر “دیوید بویی” دیگر «هرگز» ازدواج نخواهد کرد

دیوید بویی موسیقی‌دان، خواننده، تهیه‌کننده، آهنگ‌ساز، نقاش و بازیگر مشهور انگلیسی در سال ۱۹۹۲ با ایمان عبدالمجید مانکن مشهورسومالیایی تبارازدواج کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این ابرمدل ۶۵ساله در مصاحبه با نشریه هارپر بازار بریتانیا گفت: «می‌دانید، او عشق راستین من بود. دخترم روزی از من پرسید که آیا دوباره ازدواج خواهم کرد،
  • 1,050 نگاه
مشــاهده ادامه
فیل اسپکتور ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهان، واوموزیک،vavmusic

‘فیل اسپکتور’ تهیه کننده سرشناس موسیقی آمریکا بر اثر کرونا درگذشت

فیل اسپکتور که در سال ۲۰۰۹ به قتل یک بازیگر سینما محکوم گردید، در ۸۱ سالگی درگذشت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فیل اسپکتور که در دهه ۱۹۶۰ میلادی تأثیر زیادی بر موسیقی پاپ گذاشت، به علت ابتلا به کووید ۱۹، در ۸۱ سالگی درگذشت. وی در سال ۲۰۰۹ به قتل یک بازیگر هالیوودی
  • 2,149 نگاه
مشــاهده ادامه
گلاس مارکانو ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهلن، واوموزیک،vavmusic

دختر میوه‌فروشی که رهبر ارکستر شد

او زاده کشوری است که این روزها به شدت با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، اما حالا دیگر آن دختر میوه‌فروش نیست و در فرانسه به‌عنوان یک ستاره موسقی شناخته می‌شوند. مارکانو حالا به دنبال راهی برای فرستادن پول برای خانواده‌اش است. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، در سال‌های اخیر هزاران جوان
  • 2,012 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید