آریا عظیمی نژاد ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران ، واوموزیک ، vavmusic

موسیقی سریال پایتخت غافلگیرتان می کند

7 اسفند 1398 9:32 ق.ظ ایران

سرپرست گروه «آوای تبری» در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های این گروه از انتشار قریب‌الوقوع یک آلبوم خاص مازندرانی و همکاری مجدد با آریا عظیمی‌نژاد در ساخت موسیقی سریال «پایتخت۶» خبر داد

 

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ،جلال محمدی نوازنده و سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» مازندران ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های گروهش بیان کرد:
 
گروه موسیقی «آوای تبری» از چندی پیش همراه با گروه‌های «دتارچی» و «نقاره نوازان» مجموعه کنسرت‌هایی را اجرا کرده که خوشبختانه این کنسرت‌ها با استقبال خوبی هم مواجه شد. از این رو تصمیم گرفتیم از آنچه در این کنسرت‌های مشترک پیش روی مخاطبان قرار دادیم، آلبومی را تولید کنیم که خوشبختانه این اتفاق رخ داده و ما طی روزهای گذشته کارهای مربوط به تولید و ضبط اثر را انجام داده‌ایم.

وی افزود:
این آلبوم که فعلاً نام موقت «غریبه خواهون» برای آن انتخاب شده، دربرگیرنده ۱۵ قطعه است که به نوعی منتخب آثاری است که همراه با این گروه‌های موسیقایی در کنسرت‌ها اجرا کردیم و فکر می‌کنم با توجه به محتوایی که در این آلبوم در نظر گرفته شده، مخاطبان شاهد تولید آلبومی خواهند بود که می‌تواند دارای جذابیت‌های شنیداری زیادی در حال و هوای امروز جامعه باشد.

یک قطعه ۱۵ دقیقه‌ای متفاوت

محمدی تأکید کرد:
البته ما در این اثر یک قطعه ۱۵ دقیقه‌ای نیز آماده کرده‌ایم که هم‌نوازی سازهای کوبه‌ای با سرنا و برخی سازهای بادی است که کار قابل‌توجهی شده است چرا که تاکنون کمتر این تجربه را در موسیقی نواحی ایران داشته‌ایم.

سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» بیان کرد:

این آلبوم نتیجه ماه‌ها تلاش سه گروه موسیقایی مختلف در چندین کنسرت است که در این مدت برای به صحنه بردن یک موسیقی متفاوت تلاش زیادی داشته‌اند و حیف بود این زحمت‌ها که اتفاقاً با استقبال خوب مخاطبان نیز مواجه شده، ثبت و ضبط نشود. به هر حال تمام تلاش ما این است که بتوانیم با انجام کارهای نهایی مربوط به ضبط، میکس و مسترینگ، کار را دو ماه آینده در بازار موسیقی عرضه کنیم. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که تمام کارهای مربوط به ضبط و تولید اثر فعلاً با هزینه شخصی صورت گرفته که واقعاً برایم کار دشواری بود و امیدوارم در آینده فضا به سمتی برود که این گونه کارها در بسته‌های حمایتی هم قرار گیرد.

شاید این آخرین فصل «پایتخت» باشد

این نوازنده و آهنگساز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به همکاری با آریا عظیمی‌نژاد در ساخت موسیقی فصل ششم سریال «پایتخت» اشاره کرد و توضیح داد:

با توجه به اینکه این قسمت از سریال شاید آخرین فصل از مجموعه پایتخت باشد، بنابراین تمام تلاشمان را انجام داده‌ایم که این بار هم یک موسیقی ناب از منطقه مازندران پیش روی مخاطبان قرار گیرد که بتواند همچون فصل‌های قبل با بینندگان ارتباط خوبی برقرار کند.

وی افزود:
ما در این فصل با طراحی‌های خوش‌فکر و اندیشمندانه‌ای که آریا عظیمی‌نژاد برای ساخت موسیقی سریال داشته است، کارهای متفاوتی را اجرا می‌کنیم که قطعاً برای مخاطبان سریال تازگی خواهد داشت.

این هنرمند ادامه داد:
از آنجایی که کار هنوز تمام نشده، نمی‌توانم درباره جزئیات آن توضیح بیشتری بدهم اما روی این نکته تأکید می‌کنم که در این سریال کوشیده‌ایم در خدمت موسیقی باشیم که آریا عظیمی نژاد انصافاً برای آن سنگ تمام گذاشت.

امین بانی هوای دوری