ناگفته های خواندنی همسرِ «سالار عقیلی» از زندگی خصوصی شانواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

سالار عقیلی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

همسر سالار عقیلی از زندگی هنری و شخصی اش می‌گوید.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، خواننده تنها عضو روی صحنه کنسرت نیست، اما بیشتر از بقیه دیده می‌شود. اگر در یکی از کنسرت‌های سالار عقیلی شرکت یا با دقت آن را تماشا کرده باشید، متوجه حضور یک پیانیست خانم در کنار او شده‌اید.

حریر شریعت‌زاده، همان پیانیست ۴۳ ساله روی صحنه است که با پیانو از پنج‌سالگی دوست بوده و از قضا همسر سالار عقیلی است. او نزد استادان بزرگی مانند جواد معروفی، ردیف‌های موسیقی ایرانی را آموخته و حال به عنوان یک نوازنده، جایگاه خود را روی صحنه تثبیت کرده است. به بهانه حضور او به عنوان نوازنده پیانو در کنسرت آنلاین سالار عقیلی که جمعه شب گذشته در تالار وحدت اجرا شد، به سراغ او رفتیم تا بیشتر درباره چالش‌هایی که از سرگذرانده، موسیقی و زندگی با یک خواننده محبوب بگوید.

متعلق به صد سال پیشم، شاید هم بیشتر!

مادر حریر شریعت‌زاده عاشق موسیقی سنتی بوده و این اصلی‌ترین دلیل پا گذاشتن او به دنیای موسیقی است. وی درباره کودکی و فضای خانه پدری‌اش می‌گوید: «من از بچگی عاشق موسیقی بودم. مادرم علاقه زیادی به موسیقی داشت و همیشه در خانه ما نوای موسیقی سنتی می‌پیچید؛ به خصوص استاد بنان و محجوبی. من هم با این نوا‌ها و صدا‌ها بزرگ شدم. در کودکی استادی داشتم که نابینا بود. استاد محمود رضایی، خدا رحمتش کند. او الفبای موسیقی و حتی سلفژ را به زبان کودکانه و با حوصله بسیار زیاد به من آموزش داد. بعد از او خدمت استاد معروفی رسیدم و موضوع جدی‌تر شد. بعدتر، خدمت خانم فریبا جواهری، سبک محجوبی را کار کردم و واقعا از خود بی‌خود شدم. پس از آن خدمت استاد فخری ملک‌پور که تنها شاگرد استاد محجوبی بودند، موسیقی را ادامه دادم و کار حرفه‌ای خودم را شروع کردم.»

او درباره حسرت بزرگ و همیشگی‌اش این طور می‌گوید: «راستش یکی از حسرت‌های من این بود که چرا من دیر به‌دنیا آمدم. من مال این نسل نیستم. همیشه حسرت می‌خورم که اصلا تعلقی به این نسل ندارم؛ باید پنجاه سال شاید هم صدسال پیش به‌دنیا می‌آمدم. واقعا من مال آن دوره هستم. همیشه می‌گویم خوش به حال کسانی که آن دوره موسیقی را دیدند.»

پسرمان دوست دارد پزشک شود، نه خواننده!

ماهور، فرزند حریر شریعت‌زاده و سالار عقیلی است. طبیعی به نظر می‌آید که اغلب فکر کنیم او هم قصد جا پای پدر گذاشتن را دارد؛ همان طور که فضای حاکم بر دوره کودکی مادرش او را به سمت موسیقی و نوازندگی سوق داده است.

مادر ماهور درباره علایق و شخصیت پسرش این طور می‌گوید: «ماهور به موسیقی علاقه دارد. چند سالی است که ویولن کار می‌کند و با تنبک هم زیاد کار می‌کند. به موسیقی علاقه‌مند است و آن را دنبال می‌کند؛ اما این‌که حرفه‌اش باشد را نمی‌پذیرد. به خصوص این که زیاد نمی‌تواند مانند دیگران با پدرش در بیرون از خانه حریم خصوصی و شخصی داشته باشد. می‌گوید نمی‌خواهم موسیقی شغلم باشد؛ می‌خواهم جوری باشد که در عین موفقیت در کار، کسی مرا در خیابان نشناسد. خیلی به پزشکی علاقه دارد. حالا خدا چه بخواهد، چطور این داستان بچرخد و زندگی چطور پیش برود، نمی‌دانیم.»

او اضافه می‌کند: «ما مدت زیادی را برای کنسرت و آلبوم مشغول تمرین هستیم. سفر برای کنسرت‌ها نیز، زمان زیادی از ما می‌گیرد و ماهور اغلب تنهاست. شاید به همین دلیل دوست ندارد به طور جدی موسیقی کار کند. وقتی ما نیستیم، مادرم مراقب ماهور است، به درس‌هایش می‌رسد و کلا زحمت پسرم در مدتی که نیستیم با مادرم است. در واقع یک جور‌هایی او ماهور را بزرگ کرده است.»

سالار عقیلی پدر خوبی است

همسر و همکار سالار عقیلی بودن باعث می‌شود او بهتر از هر کسی از ویژگی و روحیات شخصی این خواننده برایمان بگوید. حریر شریعت‌زاده می‌گوید: «شاید باور نکنید، اما خیلی‌ها فکر می‌کنند که من ۲۴ ساعته در خانه پیانو می‌زنم و سالار نیز می‌خواند؛ اما این طور نیست. به هر حال زندگی خانوادگی ما هم مانند دیگران در جریان است. او به دلیل این‌که پدرش وکیل دادگستری بوده، آدم دقیقی است و این روی کارش و حتی زندگی خانوادگی‌اش تاثیر گذاشته است. خیلی عاشقانه ماهور را دوست دارد. همسر بسیار خوبی است؛ ولی گرفتاری‌ها خیلی اجازه نمی‌دهد با فرزندش وقت زیادی را بگذراند. اغلب خیلی درگیر کار‌های شخصی می‌شویم و شاید تا دیروقت در استودیو مشغول ضبط باشیم.»

حریر شریعت‌زاده می‌گوید: «خیلی‌ها می‌گویند چرا فقط با آقای عقیلی همکاری می‌کنید و کار با خواننده‌های دیگر را تجربه نمی‌کنید. کار اولم، کار را برایم سخت کرده است، خیلی دوست دارم با دیگران کار کنم، اما همیشه با وسواس جلو می‌روم. از طرف دیگر آن‌قدر وقتم به خاطر همکاری با آقای عقیلی پر است که برای همکاری‌های دیگر وقتی نمی‌ماند. انسان هیچ‌وقت راضی نیست. من اگر به بالاترین جایگاه در موسیقی می‌رسیدم باز هم راضی نبودم و می‌خواستم به نقطه بالاتر برسم.»  • 2,934 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

جواد غلامی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی جهلن، واوموزیک،vavmusic

توضیحات رئیس انجمن موسیقی استان قزوین درباره نخستین دوره جایزه ملی عارف

جواد غلامی گفت موضوع اصلی جایزه ملی عارف، تصنیف است و دو بخش اصلی دارد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، خستین دوره جایزه ملی عارف با هدف حمایت و پشتیبانی از تولیدات هنری درزمینه تصنیف و ترانه در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی برگزار می‌شود. این رویداد با همکاری دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ
  • 1,553 نگاه
مشــاهده ادامه
علی اوجی ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از کرونا ادامه می‌یابد

فعالیت‌های ارکستر سمفونیک «آوام» پس از دوران کرونا و با شروع دوباره اجراهای موسیقی از سر گرفته می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این خبر را «علی اوجی»، تهیه‌کننده ارکستر سمفونیک آوام، به داده است. او اعلام کرد که طی حدوداً یک سال اخیر که از تعطیلی اجباری کنسرت‌های موسیقی به دلیل شیوع ویروس
  • 2,833 نگاه
مشــاهده ادامه
حمیدرضا نصیری فرد ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نقدی به «نام پرستی» و تعصب در موسیقی

نصیری فرد نوازنده و مدرس دف و سازهای کوبه ای، به تازگی اثر تازه خود را بنام «بامداد» راهی بازار کرده. این اثر با چیدمانی ۲۲ قطعه ای منتشر شده و نصیری فرد میگوید نت‌نگاری قطعات نیز به زودی به صورت کتاب ارائه خواهد شد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، حمیدرضا نصیری فرد، در
  • 1,113 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا بهرام ،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد

رضا بهرام خواننده سرشناس موسیقی پاپ با اعلام دوباره بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری اجرای آثار هنری، تازه ترین کنسرت خود را در روزهای کرونایی را برگزار می‌کند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پس از اعلام رسمی بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری و اجرای آثار هنری در حوزه‌های موسیقی، تئاتر و سینما اگرچه همان
  • 2,841 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید