رضا فرهمند،اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نمایشِ زندگی کودکی که دنبالِ برگزاری کنسرت در میانه‌های جنگ است

25 آبان 1399 1:47 ب.ظ ایران

مستند بلند «نت‌های مسی یک رویا» امشب از شبکه افق در حالی به نمایش در می‌آید که آرزوی کودکی را به تصویر می‌کشد که در میانه‌های جنگ به دنبالِ برگزاری یک کنسرت است.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، این مستند به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی مرکز مستند حقیقت در جشنواره‌های داخلی و بین المللی از جمله لوکارنو، جایزه بزرگ «هارل» آمریکا، جشنواره مستند آسیایی دی‌ام زد کره جنوبی، جشنواره المپیاد یونان و جشنواره مستند زوریخ به نمایش درآمده و قرار است از امشب ۲۵ آبان ماه در افق به نمایش درآید.

 

این مستند علاوه بر این از شبکه‌های سه و مستند سیما نیز پخش خواهد شد. «نت‌های موسیقی یک رویا» یکشنبه ۲۵ آبان ساعت ۲۲ از شبکه افق، سه شنبه ۲۷ آبان ساعت ۲۱ از برنامه «به اضافه مستند» شبکه مستند و پنجشنبه ۲۹ آبان ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم داستانِ پسربچه‌ای ۱۰ ساله به نام ملّوک را روایت می‌کند که آرزوی او تبدیل شدن به خواننده است. ملوک و دوستانش سیم‌های مسی را از دیوارهای ساختمان‌های خالی که با سوراخ گلوله‌ها ریخته شده و توسط موشک‌ها فروریخته‌اند، جدا می‌کنند. این کودکان که امید دارند افرادی که از این خرابه‌ها فرار کرده‌اند بازگردند، برای جمع‌آوری مس‌ها از روی دیوارها عذرخواهی می‌کنند.

در بین تمام ویرانی‌ها و زباله‌ها و عدم اطمینان در مورد آینده، ملوک معتقد است که باید هر کاری را که به ذهنش می‌رسد انجام دهد. او و خواهر ۱۴ ساله‌اش برای تأمین بودجه کنسرت در استادیوم خراب، پول مسی را که می‌فروشند، پس‌انداز می‌کنند. اما در خیابان‌های متروک یرموک، مخاطب کنسرت آنها چه کسانی خواهند بود؟»

فرزاد فرخ مال منه