محمدرضا شجریان ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

نکوداشت مجازی محمدرضا شجریان با عنوان «جان عشاق» برگزار می‌شود

18 آذر 1399 2:37 ب.ظ ایران

نکوداشت مجازی استاد محمدرضا شجریان با سخنرانی زنده‌ی جمعی از چهره‌های مطرح موسیقی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، نکوداشت مجازی محمدرضا شجریان با عنوان «جان عشاق»، روایت هزاردستان آواز ایرانی در صفحات مجازی اندیشه و قلم با سخنرانی حسام الدین سراج و وحید تاج برگزار می‌شود. در این نشست علاوه بر سخنرانی حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش، شاهین فرهت، اصغر دادبه، بیژن کامکار، سید ابوالقاسم حسینی ژرفا، سید سلمان صفوی و تقی آزاد ارمکی درباره کارنامه فرهنگی و هنری استاد آواز ایران سخن خواهند گفت.

محمد رضا شجریان که پس از سال‌ها مبارزه با سرطان پنجشنبه (۱۹ مهر ۹۹) درگذشت؛ حلقه‌ای از زنجیره گرانسنگ استادان موسیقی و آواز اصیل و سنتی بود که نامش در کنار اساتیدی؛ نظیر عبدالله دوامی، اسماعیل مهرتاش و حسین طاهرزاده در تاریخ موسیقی ایران قرار گرفت؛ نامی که تا سال‌ها ظهور جانشینی برای او غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

محمدرضا شجریان (زادهٔ اول مهر ۱۳۱۹ در مشهد) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس ایران زمین و نامزد ۲ جایزه گرمی بود که توسط سایت انجمن آسیا به‌عنوان پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی معرفی شد. همچنین روزنامهٔ ونکوورسان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی در سال ۲۰۱۰ و یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌ بود.

شجریان در طول فعالیت هنری خود موفق به تولید حدود ۶۰ آلبوم موسیقی، خوانندگی در تیتراژ فیلم‌هایی چون دلشدگان، ابجد و زمستان، و اجرای بیش از ده‌ها کنسرت داخلی و بین المللی شده است.

حمید هیراد هزار و یک شب