هشتاد پیانیست در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌روند

27 تیر 1396 8:34 ق.ظ ایران

هشتاد پیانیست با هدف ارتقاء سطح فرهنگ و دانش خانواده‌ها و هنرجویان در مورد ساز پیانو و در قالب آکادمی پیانوی سامان احتشامی، در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌روند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش صفحه اخبار واوموزیک ، در این آکادمی که در سه روز و در تاریخ 30 تیر، 13 مرداد و 19 مرداد ساعت 10:30 صبح در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد سامان احتشامی در تلاش است که بتواند سطح فرهنگ و دانش خانواده‌ها و هنرجویان در مورد ساز پیانو را ارتقا داده و بتواند مسیرفراگیری این ساز را به روشی ساده و علمی در اختیار علاقمندان این ساز و خانواده ها قرار دهد.

این برنامه که در قالب تکنوازی و گروه نوازی پیانو برنامه اجراء خواهند شد با سه هدف اصلی از سوی «سامان احتشامی» طراحی و تدوین شده است که عبارتند از: «ارتقاء سطح فرهنگ و دانش خانواده‌ها و هنرجویان در مورد ساز پیانو، چگونگی تدریس پیانو و دانستن مسیرفراگیری این ساز و اجرای هنرجویان همراه با هنرآموزانشان و تشویق آنان برای فراگیری بیشتر مطالب موسیقایی.» نخستین روز این برنامه در تاریخ 30 تیر و با 24 نفر برگزار خواهد شد که اسامی آنها عبارتند از: «رازبین امیرلو-علی ادراکی – آروین شهبندی نژاد – آریانا زمانی – آرمین طهرانچی – شهین مظاهری – ستاره بلوری- آرینا رحیمی – باران دشتی – سحر صلحی زاد – روژان جشن – آیین دخت جرنگ – کیمیا کاظمی – امید نادی حق – باران فرهادی – محمد امین ابراهیمی – یاسمن حکیم زاده – غزل نیکو اندام مطلق- هستی احمدیان – هستی گموری – هستی هراتی – حسام رحیمی – آرمین شماعی زاده – رامتین سبحانی.»

همچنین یلدا صمدی، سينا سليم زاده، هیراد پناهی، پیمان جوانمرد و سامان احتشامی نیز به عنوان هنر آموز در این برنامه حاضر خواهند بود که «پیانوی پتروف» نیز از حامیان این برنامه است.

فعالیت‌حرفه‌ای سامان احتشامی از سال‌های اولیه دهه 70 آغاز شد و در قالب کنسرت‌های مختلف و انتشار آلبوم انجام شد. انتشار آلبوم‌های تکنوازی متعدد حاصل تلاش‌های او در مسیر زندگی حرفه‌ای‌اش است. احتشامی تلاش‌هایش را استمرار داد و در سالهای ۷۰ الی ۷۴ برنده لوح زرین و لوح تقدیر جشنواره موسیقی فجر شد و مقام اول را در پیانو کلاسیک و ایرانی دریافت کرد و سپس به مرور با استقبال جامعه موسیقی رو به رو شد و کنسرتهای مستقل‌اش را روی صحنه برد.

احتشامی در مسیر زندگی حرفه‌ای و هنری خود از محضر استادانی چون جواد معروفی، همایون خرم، محمد سریر، اسماعیل امین موید و… بهره برده است.

فرزاد فرخ مال منه