مهدی امامی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران ،واوموزیک،vavmusic

هنرنمایی گروه نقش در رودکی با آواز مهدی امامی

20 مرداد 1399 10:59 ق.ظ ایران

مجموعه کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، گروه موسیقی نقش به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و آواز مهدی امامی در چهارمین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.

تصنیف “بشنوید ای دوستان این داستان” اولین قطعه‌ای بود که توسط این گروه اجرا شد و پس از آن نوازندگان گروه برای لحظاتی ساز نواختند.

 

سپس مهدی امامی، قطعه‌های “چون نباشم همچو شب بی روز او” و ای جهان کهنه را تو جان نو” را خواند. قطعات این بخش و ساز و آوازهایی که اجرا شد، طوری طراحی شده بود که ظرافت‌های آواز امامی به نمایش گذاشته شود.

در ادامه تصنیف “ای دل خام طمع این سخن از یاد ببر” اجرا شد تا نوبت به قطعه “شرح این هجران و این خون جگر” رسید. ابیات این قسمت معمولاً در مواردی سروده شده است که روند داستان و ابیات، مولانا را به یاد شمس تبریزی و یا عشق الهی می‌اندازد.

در نهایت کنسرت آنلاین گروه نقش با اجرای قطعه “گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن” به پایان رسید.

امیر شریفی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده تار)، مهدی امامی (خواننده)، محمد عشقی (سنتور)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون) و سهیل اله‌دادیان (تنبک) اعضای گروه موسیقی نقش را در این کنسرت تشکیل می‌دادند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از 16 تا 20 مردادماه هر شب ساعت 21 در تلویزیون تعاملی تیوا به‌صورت رایگان پخش می‌شود. این برنامه به‌صورت رایگان و تنها با ثبت نام در اپلیکیشن تیوا قابل دسترس است.

مجموعه کنسرت‌های آنلاین با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در تالار رودکی برگزار می‌شود.

امروز دوشنبه 20 مردادماه آخرین شب از این دوره از کنسرت‌های آنلاین با اجرای گروه نواساز متشکل از علی‌اصغر عربشاهی، پوریا اخواص، پویان عطایی، بهزاد میرزایی، سهیل کاکاوند روی صحنه می‌روند.

امین بانی هوای دوری