واکنش خانه موسیقی به نشر برخی مطالب خلاف واقعواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

خانه موسیقی

موارد بسیاری نشانگر فعالیت های خانه موسیقی در تقابل با اجرای «قانون ده درصد» بوده است اما شگفتا که برخی عنادها و تنگ نظری ها موجب شده است تا عده ای معدود با اغراض شخصی به قلب واقعیات مسلم پرداخته و با انتشار مطالب و مقالات خود شرافت قلم را به زیر سوال می برند.
موارد بسیاری نشانگر فعالیت های خانه موسیقی در تقابل با اجرای قانون ده درصد بوده است اما شگفتا که برخی عنادها و تنگ نظری ها موجب شده است تا عده ای معدود با اغراض شخصی به قلب واقعیات مسلم پرداخته و با انتشار مطالب و مقالات خود شرافت قلم را به زیر سوال می برند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، اخیرا در نشستی با عنوان «ابعاد و پیامدهای قانون جدید اجرای کنسرت در کلان شهرها» که در پژوهشگاه وزارت ارشاد برگزار شده پیروز ارجمند بعد از مقادیری تعریف خلاف واقع از زمان مدیریت خودش در پست مدیریت دفتر موسیقی در اظهار نظری غیرمسئولانه گفته است که «خانه موسیقی در مقابل تمام این افعال سکوت اختیار کرده و اینکه امروز چنین طرحی تصویب می‌شود دلیلش همین سکوت است.»

لازم به توضیح است که علی رغم برخی تبعات وجود شبکه های مجازی که یکی از آنها شیوع دروغ و اتهام زنی و القاء مطالب کذب با اغراض مختلف و خود نمایی و ریاکاری و غیره است یکی از محاسن این شبکه ها و از جمله سایت های خبری درج تاریخ دقیق و حتی ثانیه و دقیقه انتشار اخبار است و گزارش تاریخ اعتراض فعالیت های خانه موسیقی به محض اعلان عمومی این قانون غیر موجه و ناقض حقوق هنرمندان دقیقا روشن و برای همگان قابل رویت و دستیابی است.

اعتراض مدیرعامل خانه موسیقی به این قانون در دیدار با وزیر محترم ارشاد با اعضای خانه موسیقی در محل این نهاد که به همراه معاون امور هنر و دیگر همراهان و هنرمندان در اوایل فروردین ماه سال جاری برگزار شد ویا اعتراض خانه به این قانون در دیدار هنرمندان با ریاست جمهوری در ضیافت افطاری، نامه شورای عالی خانه به وزیر ارشاد در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه، تشکیل جلسه مشاور حقوقی و مسئولان خانه موسیقی با آقای کامبیز نوروزی وکیل مجرب امور حقوق مولفین و مصنفین در ارتباط با راهکارهای قانونی لغو و یا کاهش تبعات اجرای این قانون، دعوت از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به همین منظور، شرکت در جلسه ای به همراه ناشرین و ابلاغ اعتراضیه خانه موسیقی به آقای کاراندیش(یکی از مدافعان طرح مزبور) و دهها مورد دیگر از جمله فعالیت های خانه موسیقی در تقابل با اجرای این قانون بوده است اما شگفتا که برخی عنادها و تنگ نظری ها موجب شده است تا عده ای معدود با اغراض شخصی، در روز روشن، به قلب واقعیات مسلم پرداخته و بدون ابای از رسوایی، چشمان خود را بسته و دهان باز می کنند تا سفید را سیاه جلوه بدهند و یا با انتشار مطالب و مقالات خود شرافت قلم را به زیر سوال می برند.

از میان آن چند نفری که به دروغ مدعی هستند که خانه موسیقی در قبال تصویب این قانون سکوت اختیار کرده است بیش از همه نام آقای پیروز ارجمند شگفتی زا است چرا که ایشان به خوبی امتحان مدیریت خود را پس داده و انتظار می رفت تا سال ها در انظار عمومی حضور پیدا نکند چرا که هنوز آن دستور و پیام چند ماده ای اش به ناشران و یا مصاحبه های کذب و وعده های مکرر و توخالی و عملکرد بسیار ضعیف ومشکل زا و مدیریت سوال برانگیزش که نهایتا موجب عزل زودهنگام ایشان شده، از یاد کسی نرفته است و مهم تر از آنها تهمت ها و افتراهای بی پایه و اساس اش که در پی شکایت خانه بلافاصله منجر به عذرخواهی آقای ارجمند و قول عدم تکرارش شد (اسنادش در این نهاد موجود است) طبیعتا باید موجب می شد تا ایشان کمی با احتیاط تر عمل کرده و دست کم بعد از کمی مطالعه و تحقیق مطالب خودش را بیان می کرد نه اینکه بر اساس عادت دیرینه به دروغ پراکنی اش مبادرت ورزد.

هرچند که مجال برای بررسی عملکرد و گشودن پرونده مدیریت ایشان وجود داشته و در زمان مقتضی انجام خواهد شد.  • 1,017 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

اخبار موسیقی

یادداشتی کوتاه بر دو اظهار نظر اخیر مدیرکُل دفتر موسیقی

آن‌قدر عتاب شده‌ام که نوشتارها و موسیقی‌هایم طولانی هستند که دارم تمرین می‌کُنم نوشتارها و موسیقی‌های کوتاه‌ بنویسم. این نخستین تمرین است: خلاصه‌ی مطلب‌ ظاهر و باطن این است که چند روزِ پیش، آقای اللهیاری (مدیرکُل تازه‌ی دفتر موسیقی) گفت‌وُگویی کرده‌بود که من هم مثلِ شما کنج‌کاو و با دقّت دنبال کَردم. در صحبت‌های ایشان
  • 1,367 نگاه
مشــاهده ادامه
ترانه‌ سرا

نگاهی به ترانه‌ سراهایی که خواننده شدند

ماجرای ورود ترانه‌سراها به عرصه خوانندگی، مربوط به دیروز و امروز نیست. «شهیار قنبری» از اولین ترانه‌سراهایی بود که در عرصه خوانندگی هم کارهایش مورد توجه قرار گرفت. هر کدام از ترانه‌سراها برای فعالیت در زمینه خوانندگی، دلیلی عنوان می‌کنند. در صفحه اخبار موسیقی واوموزیک در مورد استعداد، تمایل به چالش جدید، تمایل برای بیشتر
  • 3,269 نگاه
مشــاهده ادامه
رضا صادقی

فاصله گرفتن رضا صادقی با روزهای اوج

هشتمین آلبوم رسمی رضا صادقی با نام “زندگی کن” پس از چند بار به تأخیر افتادن، بالاخره در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۹۷ روانه بازار موسیقی شد تا هواداران خواننده‌ مشکی‌پوش یک سال بعد از آلبوم “همین” آثار جدیدی را از خواننده محبوب خود بشنوند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک اکنون بیش از یک ماه
  • 1,120 نگاه
مشــاهده ادامه
حمید هیراد

نگاهی به انتقادات تازه از حمید هیراد

حمید هیراد که این روزها به یکی از پرحاشیه‌ترین خواننده‌های موسیقی تبدیل شده، بار دیگر پس از انتشار یک تیزر انتقادهای فراوانی را به سمت خود روانه ساخت. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، پس از حواشی‌ای که با عنوان «سرقت ادبی» به حمید هیراد نسبت داده شد، هنرمندان بسیاری به مخالفت یا حمایت از
  • 8,470 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید