محسن چاوشی ،اخبار موسیقی،اخبار موسیقی ایران،واوموزیک،vavmusic

واکنش عجیب محسن چاوشی به انتقادهای هوادارانش

7 خرداد 1399 6:57 ق.ظ ایران

محسن چاوشی با سیاه و پوچ دانستن آهنگ‌های معروفش از جمله “دیوار بی در” و “عمو زنجیرباف”، از هوادارانش خواست واپسگرایی را کنار بگذارند.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، محسن چاوشی، خواننده سرشناس موسیقی پاپ، به بیانیه هوادارانش که در آن نسبت به همکاری‌های متعدد این خواننده با نهادهای مختلف و کیفیت آثار جدید او انتقاد کرده بودند، واکنش نشان داد.

در روزهای اخیر و پس از انتشار قطعه جدید محسن چاوشی با نام “شدت میدان”، جمعی از هواداران چاوشی بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند و در آن نسبت به فعالیت‌های جدید چاوشی انتقاد کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: “سقوط آزاد محسن چاوشی، طرفداران و دوست‌داران او را نگران کرده است. قطعه “شدت میدان” آنقدر ضعیف بود که حتی متعصب‌ترین هواداران چاوشی، لب به اعتراض گشودند و از این آهنگ انتقاد کردند. اما آن چیزی که بیشتر هواداران را آزار می‌دهد، سفارشی خواندن و همکاری با افراد ناکارآمد است.”
​در پخش پایانی این بیانیه اعتراضی نیز نوشته شده است: “آقای محسن چاوشی، هوادار دلش برای روزهایی که ابراهیم می‌ساختید و خوزستان می‌خواندید، تنگ شده است.”
​اما واکنش محسن چاوشی به این بیانیه در نوع خود جالب و البته عجیب است. در جوابیه‌ای که چاوشی از طریق مدیر امور رسانه‌ای‌اش در اختیار هواداران خود قرار داده، آمده است: “تو و جد پدری و همچنین مادریتان شد‌ّت میدان ندیده‌اید. لطفا وارد میدان شوید تا شدّت نشان‌تان بدهم. واپسگرایی را کنار بگذار…دوران سیاه و پوچ دیوار بی در و عمو زنجیرباف، گذشته و جای خود رو به سادگی و شعف داده. من آهنگساز همه آنها هستم. از بنده بهتر نمی‌توانید موشکافی کنید”

گفتنی است؛ محسن چاوشی در سال جدید پنج قطعه با نام‌های “شرح الف”، “او”، “ضمیر خودسر”، “طاق ثریا” و “شدت میدان” منتشر کرده که وظیفه سرودن شعر، ساختن ملودی و تنظیم تمامی این قطعات را خود برعهده داشته است. شعر دو قطعه نخست او در سال جدید با انتقاد برخی از شاعران کشور از جمله محمدعلی بهمنی همراه شد، به طوری‌که بهمنی اشعار چاوشی را سخیف دانست.
​از دیگر حاشیه‌های محسن چاوشی در سال جدید می‌شود به جدال لفظی او با مهشید حامدی، همسر ابی اشاره کرد؛ ماجرایی که با واکنش‌های مختلفی همراه شد و بسیاری از خوانندگان بابت جوابیه‌ تند چاوشی به همسر ابی و حمله تندش به ابی و عارف‌ عارف‌کیا نسبت به او موضع‌های موافق یا مخالف گرفتند.
​محسن چاوشی از خوانندگان مشهور موسیقی پاپ بعد از انقلاب است که اواسط دهه هشتاد به شهرت رسید. اکثر آلبوم‌های این خواننده در سال انتشار خود به‌عنوان پرفروش‌ترین آلبوم‌های سال معرفی شده‌اند و چاوشی نیز در بسیاری از نظرسنجی‌ها عنوان محبوب‌ترین خواننده را کسب کرده است. با این وجود طرفداران او که همواره به‌عنوان متعصب‌ترین هواداران شناخته می‌شوند در سال‌های اخیر نسبت به روند فعالیت‌هایش انتقادهایی داشته‌اند.

امین بانی هوای دوری