وضعیت بلیت اجراهای لغو شدهواو موزیک , رسانه پخش موسیقی آنلاین

محمدحسین توتونچیان ، اخبار موسیقی ، اخبار موسیقی ایران ، واوموزی ، vavmusic

در پی تعطیلی پیش آمده برای اجراهای موسیقی و تئاتر به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، وضعیت بلیت‌های خریداری شده توسط مخاطبان از طریق سایت‌های فروش اینترنتی، تشریح شد.

به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فعالیت‌های هنری اعم از سینما، تئاتر و موسیقی از ۴ تا ۹ اسفند تعطیل شدند. این در حالی است که مخاطبان بسیاری از کنسرت‌های موسیقی و همچنین اجراهای تئاتری در سایت‌های مختلف فروش بلیت، اقدام به خرید بلیت کرده بودند و تعطیل شدن اجرا وضعیت را متفاوت کرد.

این امر باعث نگرانی مخاطبان در خصوص وضعیت مبالغ هزینه شده برای خرید بلیت خود شدند.

سایت‌های مختلف در این شرایط تمهیداتی را در نظر گرفتند.

هزینه بلیت‌ها را عودت می‌دهیم

محمدحسین توتونچیان مدیر سامانه‌های فروش ایران کنسرت و ایران نمایش درباره وضعیت هزینه بلیت‌های خریداری شده توسط مخاطبان با توجه به یک هفته تعطیلی فعالیت‌های هنری، گفت: ما در زمینه کنسرت و تئاتر در سراسر کشور پشتیبانی و خدمات ارائه می‌دهیم و در شرایط پیش آمده رویه عودت وجه بلیت به مخاطبان را انتخاب کردیم. بزرگترین دلیل این اقدام که بلافاصله بعد از اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی فعالیت‌های هنری انجام شد، احترام به انتخاب مخاطبان است.

وی توضیح داد: یکی از راه‌ها در شرایط پیش آمده این بود که به مخاطبان اعلام کنیم با بلیت خریداری شده می‌توانند در هفته آینده به تماشای اثر انتخاب شده بنشینند ولی آنچه منطق به ما می‌گوید این است که شاید با یک هفته تعطیلی ویروس کرونا ریشه‌کن نشود و تعطیلی اعلام شده تمدید شود. از طرفی حتی اگر این اتفاق نیفتد و ممنوعیت و محدودیت‌ها به این یک هفته ختم شود، مشخص نیست مخاطب دوست داشته باشد در مجامع عمومی حضور پیدا کند.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: دوست ندارم مخاطب به واسطه بلیتی که از ما خریداری کرده، تحت فشار قرار بگیرد زیرا این امر بر خلاف اخلاق انسانی است و به لحاظ مالی نیز پولی که با جبر و فشار قراردادن مخاطب کسب شود، برکتی برای ما و گروه‌های هنری نخواهد داشت. نه ما و نه هنرمندانی که در زمینه هنر فعالیت می‌کنیم نگاه کاسب کارانه به فعالیت خود نداریم.

توتونچیان اظهار کرد: هزینه کارمزد عودت مبلغ بلیت‌ها به تمام مخاطبان از شخص بنده کسر شد؛ حاضر بودم این اتفاق بیفتد اما خدشه‌ای در اعتماد مخاطبان نسبت به انتخاب سامانه فروش بلیت ما ایجاد نشود. البته برخی از گروه‌های موسیقی و تئاتری با این روش مخالف بودند و دوست داشتند مخاطبان را مجاب کنیم تا با بلیت‌های خریداری شده در فرصت دیگری به تماشای آثار بنشینند اما وقتی توضیحات مربوطه را به آن‌ها ارائه دادیم و اینکه مخاطب با اطمینان و میل باطنی خود باید بلیت روزهای جدید را خریداری کند، اکثرشان پذیرفتند.

وی در پایان سخنان خود گفت: اگر محدودیت‌ها برداشته شود، ما تسهیلاتی را برای گروه‌های هنری و مخاطبان البته با هزینه شخصی خودمان در نظر گرفته ایم و اطلاع رسانی و تبلیغات لازم برای از سرگیری اجراها را انجام می‌دهیم.

مخاطبان دو تا سه هفته صبوری داشته باشند

محمد عمروآبادی مدیر سامانه فروش بلیت تیوال نیز درباره وضعیت پیش آمده، به خبرنگار مهر گفت: ما به فاصله یک روز بعد از اعلام رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاع رسانی عمومی کردیم تا مخاطبان بدانند که طی یک هفته تعیین شده نمی‌توانند به سالن‌ها مراجعه کنند. همچنین شیوه پشتیبانی‌مان را طراحی کردیم به این شکل که ۲ حالت برای عزیزان خریدار این هفته متصور هستیم؛ اول برای عزیزانی که جایگزینی برایشان مقدور نیست یعنی کنسرت یا تئاتری که دیگر قرار نیست اجرا شود، به صورت خودکار هزینه خرید بلیت به حسابشان عودت و با پیامک به آن‌ها اطلاع داده می‌شود. دسته دوم آثاری هستند که شانس جایگزینی دارند و ما به عنوان یک گزینه، بلیت‌ها را به روز معادل هفته بعد جابجا می‌کنیم اما اگر مایل نباشند و برای شأن مقدور نباشد با ارائه درخواست، مبلغ خرید بلیت به حساب شان عودت داده می‌شود.

وی ادامه داد: سایت ما همیشه متعهد بوده و سریع و چابک بوده ولی با توجه به گستردگی وضعیت و خریدها، به مخاطبان و کاربران عزیزمان اطلاع دادیم که برای عودت مبلغ بلیت‌های خریداری شده به حسابشان، بین ۲ تا ۳ هفته صبوری داشته باشند.

عمروآبادی در بخش پایان سخنان خود تأکید کرد: هنوز وضعیت مشخصی برای پایان محدودیت و تعطیلی اعلام شده وجود ندارد و مشخص نیست که تمدید می‌شود یا نه. اگر سلامتی جامعه حکم کند شاید هفته بعد هم این تعطیلی تمدید شود. امکان خرید بلیت از سوی مخاطبان برای پروژه‌هایی که درخواست داده‌اند و فروش بلیت هفته آینده‌شان باز شده، امکان‌پذیر است اما این به معنای اینکه احتمال تمدید شدن تعطیلی در هفته آینده وجود ندارد، نیست.  • 3,585 نگاه
  • 0 دیدگاه

اشتراک در شبکه های اجتماعی

شاید نوشته های زیر برای شما جالب باشد

هانا کامکار ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

صداوسیما تیشه به ریشه موسیقی سنتی ایران زده است

هانا کامکار، خواننده و نوازنده گروه «کامکارها» درباره چرایی این مساله گفت: مشکل اساسی صداوسیماست. این رسانه گویی با هنر ایران دشمن است و تیشه به ریشه هنر زده. به نظر می‌رسد آنها می‌خواهند هنر درست را نابود کرده و هنر نادرست را پرورش دهند؛ این بزرگ‌ترین مشکل است. تا صداوسیما درست نشود و سیستمش
  • 1,440 نگاه
مشــاهده ادامه
جشنواره موسیقی فجر ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

فراخوان بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در بخش‌های غیررقابتی و رقابتی برگزار می‌شود. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، فراخوان بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به‌صورت باکلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، کلاسیک، پاپ، نواحی، تلفیقی، معاصر و ارکسترال ایران) و ناشر برگزیده منتشر شد. فراخوان بخش رقابتی سی و ششمین
  • 1,555 نگاه
مشــاهده ادامه
سید عباس صالحی ، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

وزیر ارشاد: جشنواره ملی موسیقی جوان نمونه‌ای روشن از امید به فردای موسیقی ایران است

سید عباس صالحی گفت جشنواره ملی موسیقی جوان، بستری است برای شناسایی استعدادهایی که موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک را از استادان آموخته و پاس می‌دارند. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیام داد. در متن پیام وزیر ارشاد آمده است:
  • 1,244 نگاه
مشــاهده ادامه
محمدرضا شجریان، اخبار موسیقی ،اخبار موسیقی ایران، واوموزیک،vavmusic

مدال خلاقیت وایپو به شجریان اهدا شد

سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) مدال خلاقیت این سازمان را به محمدرضا شجریان اهدا کرد. به گزارش اخبار موسیقی واوموزیک ، سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) مدال خلاقیت این سازمان را به پاس یک عمر دستاورد‌های گران سنگ استاد محمدرضا شجریان در حوزه موسیقی سنتی و فرهنگ فارسی، به مرحوم شجریان اعطا کرد. مدال خلاقیت
  • 1,325 نگاه
مشــاهده ادامه

دیدگاه کاربراندیدگاه خود را بیان کنید یا نظرات دیگر دوستان را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نـــرم افـــزار

اپلیکیشن واوموزیک همراه آنلاین لحظات خوب شما
سریعتر از همه بشنوید